Skocz do zawartości

F30 po 100 tysiącach przebiegu.


Fado365

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

 

Mam jakieś takie dziwne odczucia, że jeżeli nie dotyka ich serwis zbyt mocno to jezdza dluzej ;P

 

U nas w firmie 525XD - przy 30 tys wymiana turbiny, co chwile cos, w tej chwili ad blue pokazuje usterke, do dzis znika plyn chlodniczy oraz olej. W tej chwili 90 tyś i oddajemy ją na dniach.

 

316D - 280 tyś km, klocki, tarcze, eksploatacyjne tematy, śmiga jak złoto. Chłopaki czają się aby ją odkupić. Będzie miała mniejsza wartosc ze wzgledu na przebieg a jeździ super.

 

Ja mam pond 130 tyś. klocki, tarcze, płyny, filtry i śmiga super. Nic się nie wytarło, tak jak w mojej poprzedniej E90.

 

Jedyny mankament we wszystkich tych autach to słaby lakier, moją oddaje na polerke i kwarc. Bardzo szybko rysuje się od myjek, kamieni etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czytałem kiedyś na bimmerforum, że częste używanie start/stop powoduje szybsze zużycie skrzyń automatycznych. Nie pamiętam dokładnie z jakiego powodu, ale chodziło chyba o nagłe skoki ciśnienia oleju.

Z tym kodowaniem to nie jest tak przypadkiem, że jak wyłączysz sobie programowo na stałe i pojedziesz do ASO to czy ASO przywraca fabryczne ustawienia nie pytając się nawet o zdanie? Jeśli tak to wówczas musisz ponawiać kodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście i jeszcze jedna istotna zależność.

Pomimo uporania się w znacznym stopniu z problemem awaryjności rozrządu, częste,gwałtowne zmiany obciążenia (stop-start) nie są mu obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poprosiłem dilera żeby przed wydaniem auta, przekodował SS na domyślnie nieaktywny. Mam nadzieję że po przełączeniu na EKO SS nadal pozostania nieaktywny.

Ma ktoś zakodowane, domyślnie nieaktywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Domyślnie zakodowane macie - pamięta ostatnie ustawianie, czy SS domyślnie nie aktywny ?

Chciałbym się dowiedzieć czy po przekodowanie- konkretnie "SS domyślnie nieaktywny " i przejściu w czasie jazdy w tryb EKO, SS się uaktywni czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czytam cały temat i różni różnie piszą.

Konkretne pytanie.

Czy da się zakodować tak by po przejść w EKO SS był nadal nieaktywny, bo na tym mi najbardziej zależy.

Tak czy nie?

Ma tak ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie jest nieaktywny ale niestety po wejsciu w ecopro dezaktywacja sie wyłącza...

Jeżeli masz zakodowane domyślnie nieaktywny, to powiedz mi czy po powrocie z EKO do komfort lub sport, SS sam się dezaktywuje (nieaktywny), czy trzeba użyć przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Można całkowicie wyłączyć system Start&Stop nawet w trybie ECOPRO.

 

Przełączanie pomiędzy trybami ECOPRO-COMFORT-SPORT i SPORT+ w górę i w dół nie załącza ponownie tego systemu.

 

Trzeba zmodyfikować kilka parametrów w module FEM.

 

Nie wiem czy ta zmiana całkowicie ten system wyłącza bez możliwości ponownej aktywacji przyciskiem, bo nie mam przycisku dezaktywacji Start&Stop w moim aucie.

 

Ktoś kto posiada ten przycisk musiałby sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja f30 328i w momencie zakupu miała 128 tys km,

niedawno sprzedałem z przebiegiem 153 tys km. przez rok użytkowania zrobiłem 25 tys km.

auto z tym przebiegiem bez zastrzeżeń, żadnych niepokojących objawów.

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.