Skocz do zawartości

Zmiana AUX na AUX/USB w e90


Peszko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziłem dzisiaj, po godzinie jazdy w mieście w dużych upałach, Mulf 2 i tcu są wyraźnie ciepłe około 40 stopni. przez podłogę bagażnika czuć, że miejsce nad TCu jest cieplejsze ale nie aż tak żeby cokolwiek mogło się zagrzać z bagaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

Mam e91 LCI z 2008 roku, wymieniałem nawigacje ccc na małego CIC'a. W podłokietniku mam tylko aux. Czy muszę dokupić ten moduł MULF2 ? Jak to wkoncu jest , jedni piszą ze z usb w schowku można tylko aktualizować mapy a inni ze można odtwarzać mp3. Czy przewód usb podlaczam tylko do jednostki i pozniej do złączki usb/aux? Nie wiem czy to ma znaczenie ale w aucie jest bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Muzykę możesz tylko importować a nie odtwarzać

Do odtwarzania potrzebny mulf 2 high lub Combox z serii Exx z napisem BN2000

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No w buisnes się nie da. Tylko pro wiedz zostaje mulf lub Combox

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, będę dokładał mulf 2 high do tcu, skompletowałem już większość potrzebnych rzeczy jednak mam problem ze światłowodem do mulfa czy tez jego rozgałęzieniem, nie mogę nigdzie znaleźć w realoem.

Pytanie drugie o hub, wiem ze nie jest konieczny ale jaką on pełni funkcję, bo wiem że fabrycznie był.


Elementy potrzebne do dołożenia:

Mulf 2 high

Niebieska wtyczka i piny 61136920074

Przewód USB mulf > gniazdo

Gniazdo USB/aux

Światłowód/rozgałęziacz???


Hub???


Chyba wszystko?

Prośba o pomoc osoby ogarnięte w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę dokładał mulf 2 high do tcu, skompletowałem już większość potrzebnych rzeczy jednak mam problem ze światłowodem do mulfa czy tez jego rozgałęzieniem, nie mogę nigdzie znaleźć w realoem.

Pytanie drugie o hub, wiem ze nie jest konieczny ale jaką on pełni funkcję, bo wiem że fabrycznie był.


Elementy potrzebne do dołożenia:

Mulf 2 high

Niebieska wtyczka i piny 61136920074

Przewód USB mulf > gniazdo

Gniazdo USB/aux

Światłowód/rozgałęziacz???


Hub???


Chyba wszystko?

Prośba o pomoc osoby ogarnięte w temacie

 

Pisałem to chwilę temu w innym temacie. BMW wycofało ze sprzedaży praktycznie całą instalację do BT/USB dla e9x i f3x. Podobno był to najchętniej dokładany gadżet poza katalogiem konfiguracyjnym i to ucięli, bo tracili pieniądze. Miesiąc temu robił mi gościu poza aso BT/USB na używanych podzespołach z e61. Oryginału już nie kupi.

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dn501, zarówno przewód USB jak i światłowód znajdziesz na aliexpress za ułamek ceny w ASO. Kwestia cierpliwości i poczekania na dostawę. Jak masz CCC z brązowym a nie z szarym menu, to przez ten czas czekania możesz skołować sobie aktualizację softu navi bo ze starym softem USB nie zrobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz bmw optic fiber, powinno się znaleźć, jak będziesz montował mulfa obok tcu to wystarczy kupić jedną męską wtyczkę z kawałkiem światłowodu, petelkę taką i piny sobie poprzepinasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystkie graty zamówione.

Czy jest jakakolwiek odczuwalna różnica z hubem czy bez?

Prośba o potwierdzenie czy zasilanie biorę z pinów 36 i 17 z tcu i podaje na te same piny w niebieskiej wtyczce mulfa?

Czy sam zakoduje ncsem? Gdzieś czytałem że po 2007r. potrzebna ista/p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ista nie potrzebna, wystarczy ncs. Nie pamiętam numerów pinów, ale tak, wystarczy zmostkować prąd, masę i światłowód z TCU. Dla mnie najgorsze było przeciąganie kabla pod dywanem obok tunelu środkowego i wymiana gniazda w podłokietniku. Ogólnie robota prosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kodowanie to wystarczy dodać opcję $6FL i zapisać do CAS i FRM czy NFRM? Tylko te 2 kroki?

O co chodzi z zakodowaniem pustym MANEM? To też trzeba zrobić?

Jeśli mogę to prozę o szybki opis kroków kodowania, ostatni raz bawiłem się w to 3 lata temu.. :oops:

Wiem, że zmiana VIN'u w Mulfie nie jest wymagana, ale gdybym się uparł to co muszę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisz FA w modułach CAS i odpowiednim module świateł dla twojego auta. Pustym manem przeleć nawigację mask/ccc zależy co masz, inaczej nie pojawi się opcja AUDIO AUX--> USB. Co i jak kodować masz na forum :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po całej operacji, jedyna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę to po dodaniu VO $6FL CCC automatycznie wyłącza opcję AUX_CONFIG co sprawia, że ma być ona realizowana przez MULF, i nie mamy dźwięku na AUX. Żeby to ogarnąć mamy dwie opcje albo pociągnąć nowy przewód od MULFA do AUX albo prościej zmienić parametr AUX_CONFIG na mounted, zresetować CCC i pojawiają się dwie zakładki AUX INPUT w jednej USB a w drugiej działające AUX.

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam autko z 2005r w bagażniku mulf z Bluetooth który jest uwalony. Radio do navi business. Zastanawiam się nad wymiana ba mulfa 2 z usb. I teraz czy jak kupię mulf2 gniazdo usb plus przewód między gniazdem a mulfem to wystarczy ? I czy dokoduje opcję do fa w mojej małej navi business bez problemu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam autko z 2005r w bagażniku mulf z Bluetooth który jest uwalony. Radio do navi business. Zastanawiam się nad wymiana ba mulfa 2 z usb. I teraz czy jak kupię mulf2 gniazdo usb plus przewód między gniazdem a mulfem to wystarczy ? I czy dokoduje opcję do fa w mojej małej navi business bez problemu ?

 


Zależy jaką masz nawigację lub radio. W twoim roczniku USB zadziała tylko z CCC.

Ja próbowałem zrobić to na małej nawigacji MASK i się nie udało wiec zmieniłem na MASK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.