Skocz do zawartości

Akcyza F10 rok 2017


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wygląda korekta akcyzy to ja wiem. Robiłem ti ze 2- 3 razy jak sprzedawałem auto za granice. Widze ze nie masz pojecia jak ta procedura wyglada i jakie muysza byc warunki spelnione zeby UC oddał cokolwiek. Czas na zwrot to 90 dni. Wiec ta sroga raczej odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak wygląda korekta akcyzy to ja wiem. Robiłem ti ze 2- 3 razy jak sprzedawałem auto za granice. Widze ze nie masz pojecia jak ta procedura wyglada i jakie muysza byc warunki spelnione zeby UC oddał cokolwiek. Czas na zwrot to 90 dni. Wiec ta sroga raczej odpada

 

To czego nie rozumiesz i nie wiesz jak ma wyglądać skoro niby znasz przepisy. Temat zwrotu akcyzy jest zawarty dokładnie w ustawie akcyzowej, a akty wykonawcze, w rozporządzeniu Ministra Finansów w sprawie zwrotu akcyzy od samochodu osobowego. Zapewniam Cię, że dla BMW Polska sprawą tą zajmują się odpowiedni prawnicy, śledzą kwestie zmian w ustawie i świetnie sobie z tym dadzą radę, więc Ty się nie musisz przejmować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Stawki co do samochodów osobowych są ustalone i to w zasadzie raczej się nie zmieni. Cały czas głowią się co zrobić z samochodami dostawczymi do 3.5 ton, bo wstępnie miała być płacona akcyza tak jak za osobowe, ale jest duży sprzeciw społeczny. Problem polega na tym, żeby przepisy nie pozwalały na omijanie akcyzy, poprzez rejestrację samochodów osobowych jako dostawcze. To wbrew pozorom wcale nie jest takie proste i ciężko skonstruować tak przepisy, aby jednoznacznie rozdzielić te dwa typy samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez komisję senacką a nie senat? Głosowania nie było a na posiedzeniu sejmu dziś i jutro tym się nie zajmują. Kolejne jest na 8,9,10 luty ale brak info o czym będzie. Z tego wynika, że nawet jak ogarną wszystko w lutym (w co wątpię) to wejdzie najwcześniej od kwietnia... coś strasznie ucichło w tym temacie.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jest uchwała senatu z 13 grudnia w sprawie wniesienia do sejmu projektu ustawy o zmianie podatku akcyzowego

 

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/inicjatywy-ustawodawcze/inicjatywa,14.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spowolniło, bo się okazało, że dodatkowej kasy z tego nie będzie...

A i suweren wydał pomruk niezadowolenia, że dla >10-letnich aut opłaty wzrosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

akcyza średnio 300% w górę, rękę do tego przykłada Związek Dealerów Samochodów

 

http://www.polskiautohandel.pl/2017/02/12/akcyza-wyzsza-o-kilka-tysiecy/

 

Ja bym w ogóle wprowadził zakaz bycia biednym. Wreszcie byłbym bogaty, a i za sąsiadów nie miałbym plebsu, tylko ludzi na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem ekspertem legislacyjnym :mrgreen:

czy jest taka opcja, że nowa akcyza zostanie przyklepana tego 22.lutego i co za tym idzie wejdzie w życie od 1.kwietnia? Czy jest potrzebny jeszcze jakiś dalszy ciąg ustawodawczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
akcyza średnio 300% w górę, rękę do tego przykłada Związek Dealerów Samochodów

 

http://www.polskiautohandel.pl/2017/02/12/akcyza-wyzsza-o-kilka-tysiecy/

 

Ja bym w ogóle wprowadził zakaz bycia biednym. Wreszcie byłbym bogaty, a i za sąsiadów nie miałbym plebsu, tylko ludzi na poziomie.

Jak dla mnie, ten artykuł to jest klasyczna manipulacja...

Artykuł "krzyczy", że akcyza w górę o ponad 300%...

No to spójrzmy na załączoną tabelę - ów średni wzrost o 300% dla najpopularniejszych aut przekłada się na wzrost kwoty akcyzy przeciętnie o... 200-400 zł.

Przy okazji - ile kosztuje jedno tankowanie do pełna?

 

Weźmy "skrajny" przykład z tabeli - najwyższy wzrost, o (!) 455 %.

No, faktycznie "masakra". A w przełożeniu na kwotę - 780 zł więcej.

Ten skrajny przykład dotyczy Forda Mondeo i przekłada się na równowartość... dwuipółkrotnego tankowania do pełna...

 

To oczywiste, że nie każdego stać na nowe auto.

Ale z drugiej strony - nie zalewajmy rynku 20-letnimi trupami... Nawet na Ukrainie ograniczyli napływ złomu na ulice...

Uważam, że uzależnienie akcyzy od normy emisji spalin/wieku auta to jest najrozsądniejsze z możliwych wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok, tylko po co jest uzależniona od pojemności. To kompletny absurd bez żadnego uzasadnienia merytorycznego. Zresztą problem nie tkwi w imporcie kiepskich i zużytych samochodów a w badaniach technicznych, które można załatwić za flaszkę nawet nie przyjeżdżając samochodem. Nasz rząd jak zwykle bierze się za problem nie od tej strony. Zresztą nie oszukujmy się. Te planowane zmiany w ustawie mają zrobić dobrze dealerom nowych samochodów i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślę jednak, że zaproponowane przepisy przede wszystkim mają zwiększyć import kilkuletnich aut (poniżej 10 lat), a ograniczyć import kilkunastoletnich i starszych.

 

Spójrz na tabelę w artykule.

Cały "krzyk" dotyczy aut z roczników 2001-2004 - nie oszukujmy się, to nie są jeżdżące "precjoza" mechaniki.

Pewnie, że można wśród nich znaleźć super zadbane egzemplarze, w doskonałym stanie technicznym - tylko jaki stanowią procent...?

 

Moim zdaniem rozsądna polityka akcyzowa dotycząca młodych (kilkuletnich) aut, jak również aut nowych jest krokiem w dobrą stronę.

Zaś co do badań technicznych - masz rację, są dziurawe jak sito...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te 7000zł to że dużo, czy że mało?

bo teraz praktycznie identycznie Ci wyjdzie

 

nikt nie ma wiedzy, czy na tym posiedzeniu sejmu 22 lutego mogą ostatecznie uchwalić zmiany? Czy tak czy inaczej musi być jeszcze jakiś ciąg dalszy, który opóźni wprowadzenia zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.