Skocz do zawartości

PDC, czujnik parkowania, parktronic - problemy/awarie


war2556

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przerobilem na dniach temat niedzialajacych czujnikow z tylu.

W moim sedanie w polce byly glosniki ale cos nic nie bylo wnich slychac....okazalos ie ze magnesy odpadly od glosnikwo i byly martwe....

Juz myslalem ile to modol badz czujniki kosztuja...ale wymienilem glosniki, audio ozylo a czujniki dzialaja.....

W zwiazku z brakiem glosnikow sadze ze czujniki poworca jak tylko dolozysz brakujaca czesc zespolu.

Czujnik cofania sa sprzezane z glosnikiem tylnym(za kierowca) i jak podlaczysz np tebn drugi nie bedzie cisza, ale jak juz dolozysz ten za (toba ) wszystkio piwnno ozyc.

Gdyby sie okazalo ze nadal cisza, odlacz akumulator na 15 minut(czasem sie jakis sterownik zawiesi i nie odpusci poki nie zresetujesz systemu).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie, mam czujniki w swoim samochodzie z przodu i z tyłu problem polega na tym, że czujniki raz działaja i raz nie wyskakuje błąd PDC i nie działają ani z tyłu ani z przodu.

Kiedy działają a kiedy nie- z tym bywa różnie np. ostatnio działały przez 2 dni bez przerwy teraz nie działają juz chyba z 2-3 dni a zdarza się, że cofie na parkingu i potrafią sie włączyć i wyłączyć 2x

Jestem umówiony na piątek z gościem od elektroniki w BMW, zasugerował, że przeprogramowanie sterownika może pomóc.

Czy mieliście podobne przygody?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niedawno trochę podobny problem, zaczęło się że zaczęły się włączać i niekiedy wyłączać co jakiś czas, następnie zaczęły działać cały czas (musiałem żarówki od wstecznego wyciągnąć) bo samochód"myślał" że jest cały czas wsteczny wbity. Winnym okazał się czujnik od wstecznego przy skrzyni, koszt ok 30 zł. Czujnik ten można łatwo sprawdzić mając kanał lub podnośnik. Może coś ci to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

Mam problem z czujnikami parkowania, po wrzuceniu wstecznego nie włączają sie one automatycznie tak jak było to wcześniej, o tyle dobrze, że mam PDC z przodu i mam do tego przycisk.

Po naciśnieciu przycisku włączają sie, lecz przestały sie wlaczac po wrzuceniu biegu wstecznego, wie ktos moze jak zaradzić?

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy wsteczne też sie nie świecą, na zapłonie teraz sprawdzałem to nie swiecily sie, i po 10-15 sekundach zapalaly sie i wlaczal sie czujnik, na odpalaonym w ogole nie łapało dzisiaj
Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, posiadam auto bmw e90 320d 177ps 2009 rok , mam go od 3 lat i ani razu się z czymś takim nie spotkałem

Wyskoczył mi błąd na zegarach oraz na idrivie oraz czujnik parkowania przestał działać, brak kolorów w polach gdzie powinno coś się pojawić oraz myga dioda nad guzikem od czujnika.

Taki oto bład :

No warnings from Park Distance Control. Have the problem checked by BMW Service as soon as possible

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W tym tygodniu wyskoczył mi taki sam błąd.

U mnie pękła kostka od jednego tylnego czujnika i czujnik przestał działać.

Sprawdź czujniki. Któryś nie działa.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Włącz zapłon , wrzuć wsteczny bieg lub włącz czujniki przyciskiem.

Po delikatnym przyłożeniu palca do czujnika wyczujesz "tykanie"

Jak nie "tyka " to czujnik jest uszkodzony.

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

u mnie padł jeden, kondom wytrzymał 3,5 roku i padł. koszt nowego orginalnego w moim kolorze z wysyłką 72zł. najtańszy używany w kolorze z wysyłką 70zł, w zamieniku 48zł ale do tego jeszcze dochodzi malowanie.

raczej nie ma sensu oszczedzać 2zł na używce (wiekszosc jest porysowana), czy też na zamieniku (do tego trzeba go lakierować).

zastanawia mnie fakt, że za używane czujniki dużo handlarzy chce wiecej niż za nowe. ciekawe czym jest to spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam. W mojej e90 przestały działać czujniki parkowania z przodu i z tyłu po tym jak został zdemontowany tylny zderzak. Na komputerze pokazuje że PDC nie działa i mianowicie mam pytanie czy PDC przód i tył jest niezależny i czy jeśli nie działa jeden czujnik to wszystkie nie działają ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.