Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Sam w zaszadzie nie wiem co to znaczy dość. Nie jechałem F30 więc nie wiem. Ogólnie f30 wydaje się autem idealnym gdyby nie to wyciszenie. Tyle tylko, ze nie wiem czy to mit czy faktycznie jest tak głośno. Jak wypada to w porównaniu do np. Mercedesa C klasy czy Audi A4?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o szybką odpowiedź kolegów.

Dostałem info od dealera że do 320i f30 nie zamontuja mi wydechu m performance ponieważ może obniżyć moc i błędy mogą być lol. 320i to to samo co 330i przecież.

Proszę o namiary do waszych dealerów na priv jeżeli ktoś montować m performance wydech do 320i 420i.

Pozdrawiam

 

Zamontowałem w swoim 330i wydech z 340i; super gra i prycha :cool2: i żadnych błędów nie pokazuje. Więc nie rozumiem dlaczego w 320i nie można, chociaż rzeczywiście w ofercie m performance nie ma tłumika do 320i.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O świeżej F10 za 150k to chyba można zapomnieć - one zawsze kosztują jakieś 50k więcej niż porównywalna trójka.

 

Za 150k można kupić obecnie nówkę F10 Fleet edition.

 

A za 99000zł można pewnie kupić F30 "naked edition" - tyle, że autor pytania nie do końca tego szuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam w zaszadzie nie wiem co to znaczy dość. Nie jechałem F30 więc nie wiem. Ogólnie f30 wydaje się autem idealnym gdyby nie to wyciszenie. Tyle tylko, ze nie wiem czy to mit czy faktycznie jest tak głośno. Jak wypada to w porównaniu do np. Mercedesa C klasy czy Audi A4?

 

Musisz sprawdzić "organoleptycznie" bo akurat na w tej kwestii nikt Ci nie doradzi bo jest to kwestia nie mierzalna.

Sprawdź wszystkie opcje, potem wrócimy do spraw, które można poprzeć argumentami bardziej mierzalnymi.

Takie jest przynajmniej moje zdanie.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też dobre ceny mają u Ciebie, choć 3000zł to za darmo prawie, skoro części wychodzą ponad 2000, a roboty na 2 dni. Ja jak się dowiadywałem to mówili coś kolo 5000zł, w każdym razie nie 8000zł

 

Ktoś na forum wrzucał kompletne wyliczenie. Części wyszły mu ok 1500 zł-1800 zł. W Łodzi trójka polecanych serwisów BMW w e90 robią za 2500-3000 zł, w f30 (ale podobno sporadycznie robili) za 3500-4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić, ale szukałem w podobnym zakresie co Ty w Polsce i był tylko sam szrot. Straciłem tylko czas a poszukiwania trwały 10 miesięcy. Fakt ja kupiłem 320d Sportautomatic Sportline z przebiegiem 152 000 ale za to z maksymalnym wyposażeniem bez x-drive, w idealnym stanie i pełna historią, 2 kompletami opon i pełnym bakiem paliwa. Wyszło nie mało, ale warto.

 

Żona miała oddać aktualne F30 w rozliczeniu przy odbiorze nowego F30 aby się nie zajmować sprzedażą ale wynika z tego że może warto jednak spróbować sprzedać we własnym zakresie co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić, ale szukałem w podobnym zakresie co Ty w Polsce i był tylko sam szrot. Straciłem tylko czas a poszukiwania trwały 10 miesięcy. Fakt ja kupiłem 320d Sportautomatic Sportline z przebiegiem 152 000 ale za to z maksymalnym wyposażeniem bez x-drive, w idealnym stanie i pełna historią, 2 kompletami opon i pełnym bakiem paliwa. Wyszło nie mało, ale warto.

 

Żona miała oddać aktualne F30 w rozliczeniu przy odbiorze nowego F30 aby się nie zajmować sprzedażą ale wynika z tego że może warto jednak spróbować sprzedać we własnym zakresie co? :roll:

Zdecydowanie lepiej sprzedać samemu. Jeśli to pierwszy właściciel i bez przygód to pójdzie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu wątku.

Czy ktoś może mi wyjaśnić fenomen jak to jest, że używane F30 320d (184KM) są w bardzo zbliżonych cenach co F30 328i (245KM).

Co takiego jest w tej benzynie, że mimo, że silnik zdaje się żwawszy, co by nie było o 60 kucy więcej, to tak szybko traci na wartości?

Roczne auta z polskiej dystrybucji można kupić nawet za 90-100k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, to na otomoto z ostatnich dwóch lat produkcji, z aut benzynowych o mocy przez Ciebie opisanej, z polskiej sieci dilerskiej.... są dwie sztuki.

 

Jedna 328 za 128tys pln druga 330 za 199tys pln. :8)

 

No chyba że ludzie jakoś po Chińsku opisy robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pochodzenie zwiększa szansę na ulepa, a cena

ale u nas niestety dla większości liczy się tylko cena stąd tyle śmieci płynie zza oceanu i jedzie z zachodu... a wydaje się, że tylko z USA śmieci bo te można łatwo sprawdzić, a tych pięknych z Europy już nie...

ale dla salonowych bezwypadków od 1.właściciela, itd. to w żaden sposób nie jest konkurencją - te auta są dla innych klientów po prostu i doskonale się sprzedają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że oba auta są z rynku USA a nie polskiej dystrybucji jak pisałeś? ;)

Według opisu w jednym jak i w drugim przypadku kraj pochodzenia to Polska. Skąd w ogóle wzięło ci się, że pochodzą z USA? Jest to gdzieś napisane?

Może ja źle patrzę, ale tak czy inaczej 328 jest w takiej samej cenie co 320d - podobne wyposażenie, rocznik i przebieg.

OCB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.