Skocz do zawartości

F32 430xi M Performance | nowe auto s. 37


pani_E

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 559
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W swojej pracy potrzebuję auta na codzień, dlatego przestój 3 miesiące wydawał się niemożliwy. Nawet obejrzałam jedno

co to za praca, jeśli nie tajemnica :D


Super fura :) Chyba najlepszy możliwy kolor do tego nadwozia. Ostatnio zastanawiam się właśnie nad kupnem takiej 4 z tym silnikiem, ale ja mam do wyboru tylko używki i trafić białą i z mpakiem będzie trudno :duh:

 

Dzięki za miłą opinię. Fakt, że nie jest łatwo znaleźć wymarzony egzemplarz, ale mam nadzieję, że uda Ci się. A jeśli nie to może za jakiś czas moja będzie do wzięcia ;)

 

Czesc, mam pytanko odnosnie opon Opony Bridgestone Potenza S001 RSC. Jak sie sprawowały w zeszłym sezonie. Musze kupić taki sam set i zastanawiam się własnie nad nimi. Polecasz ? Odrzadzasz ?

 

Polecam. Nic złego się z nimi nie działo, a teraz jeżdżę na nich już 3 sezon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Piękne autko :) Czy wydech, który posiadasz to seria z 440i czy dedykowane do 440 M Performance ? Na sport jest głośniej czy jest podobnie cały czas ? Na 99% będę miał 430tkę i waham się miedzy M Perf dedykowanym do 430 a 440i seryjnym.
http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bierz MPerformance 440i, ja mam taki w 428 od 4 lat i dostarcza nieprzerwanie frajdy od początku. W Sport modę otwiera się klapka w 2giej rurce i jest głośniej i bardziej rasowo.
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko :) Czy wydech, który posiadasz to seria z 440i czy dedykowane do 440 M Performance ? Na sport jest głośniej czy jest podobnie cały czas ? Na 99% będę miał 430tkę i waham się miedzy M Perf dedykowanym do 430 a 440i seryjnym.

 

Dzięki. Co do wydechu to ja mam wydech M Performance, ale dedykowany do 430i.

 

Zdecydowanie bierz MPerformance 440i, ja mam taki w 428 od 4 lat i dostarcza nieprzerwanie frajdy od początku. W Sport modę otwiera się klapka w 2giej rurce i jest głośniej i bardziej rasowo.

 

Nie jestem tego pewna, ale był gdzieś wątek (chyba u Prmax), że w dedykowanym wydechu M Performance do wersji 340i/440i nie ma już klapki do sterowania głośnością. Jest cały czas jak w trybie sport (głośno). Taka klapka jest w wydechu M Performance dedykowanym do 330i/430i. Ja mam właśnie taki. Zdecydowanie warto go kupić. W trybie comfort jest cicho, a na sporcie głośniej i strzela przy zmianie biegów. Z tego, co wiem, jest pomiędzy tymi wydechami (430i M Performance vs 440i M Performance) również różnica wizualna. Ten od 440i jest ładniejszy, chromowany z wytłoczonym napisem M Performance. Ten od 430 to zwykła puszka z tabliczką.

 

Pięęęknie zrobione auto! Wszystko ze smakiem, mega mi się widzi :) W takie będę celować przy zmianie w przyszłości :mrgreen: :cool2:

 

Wielkie dzięki! Będziesz zadowolony z tego auta w przyszłości :)


Przy okazji, bo dawno mnie tu nie było, wleciała OEM dokładka przedniego zderzaka. Poprzedniej "odleciało się" przy wyższej prędkości na niemieckiej autostradzie ;)


3b7e28750a8428bemed.jpg

238cbea9b5661330med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto i dokładka przód wygląda zacnie. :cool2:

Mam nadzieję, że poprzednia dokładka nie narobiła szkód podczas urywania się?

Powiedz mi jesteś zadowolona z silnika? Chodzi mi o dźwięk, przyspieszanie, ekonomię i ewentualnie jakieś wady?

Jakieś sugestię przy użytkowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne auto i dokładka przód wygląda zacnie. :cool2:

Mam nadzieję, że poprzednia dokładka nie narobiła szkód podczas urywania się?

Powiedz mi jesteś zadowolona z silnika? Chodzi mi o dźwięk, przyspieszanie, ekonomię i ewentualnie jakieś wady?

Jakieś sugestię przy użytkowaniu?

 

Dzięki :) Dokładka na szczęście nie narobiła szkód ani mnie, ani nikomu innemu. Dosłownie rozsypała się w drobny mak i zostały tylko te elementy przyklejone do zderzaka. Nawet niewiele było słychać i czuć.

Jeżdżę tym autem od 3,5 roku. Do tej pory 90k km. Silnik nie sprawia żadnych kłopotów. Pracuje cicho, równo. Nie klekocze jak jego poprzednik z wersji 428i. Przyspiesza fajnie. Na moje potrzeby w zupełności wystarczająco. Nie kombinowałam do tej pory nic z programem. Jest w pełni OEM. Średnie spalanie (w większości jeżdżę po mieście w trybie sport) to 9-10 litrów. W trasie około 8 l. Wg mnie relacja mocy do spalania jest przyzwoita. W porównaniu do poprzedniego auta (e90 320si z 2.0 wolnossącą benzyną 173KM) jest zdecydowanie lepiej. E90 paliła około 12-13 l. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z auta. Przełączanie trybów pomiędzy comfortem, a sportem sprawia, że jest bardziej uniwersalne i, w zależności od potrzeb, bardziej/mniej dynamiczne, bardziej/mniej głośne. Oczywiście nieco praktyczności odbiera mu dokładka i obniżenie, ale to moja decyzja i drugi raz zrobiłabym to samo ;)

Jeśli chodzi o sugestie to ciężko mi coś doradzić poza dodatkową wymianą oleju pomiędzy tymi rekomendowanymi (BMW rekomenduje co 30k, ja robię dodatkową wymianę co 15k). Nie ma tutaj namacalnego efektu, chyba, że uznać za taki brak awarii :) Sama eksploatacja w moim przypadku jest całkiem tania. Wymieniałam okładziny hamulcowe dopiero przy 70k km, więc jak dotąd raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć. Wystawiłam auto na sprzedaż. Historia wszystkich zmian jest na licznych stronach tej galerii ;) Wrzucam link do opisu i aukcji, gdyby ktoś był zainteresowany.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-4-bmw-4-430i-xdrive-f32-m-performance-m-pakiet-salon-polska-ID6DvH1E.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sama nie wiem. Chodzą mi po głowie różne opcje. Zarówno bardziej, jak i mniej praktyczne ;) Rozważam zmianę marki. Póki co przeżywam wystawienie F32 na sprzedaż, bo bardzo lubię to auto. Długo się zbierałam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciężko będzie sprzedać w tej kwocie 5 latka jeżeli bez fv, w tym roku kilka forumowych poszło z połowę niższymi przebiegami za niższe kwoty, aczkolwiek życzę powodzenia i szkoda jak zmiana marki bo zapewne przy nowym g lub innym znów z ciekawością patrzalbym na mody
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Toyota Supra z B58 jest świetna !!! Z B48 bardzo dobra

Prowadzi się fenomenalnie, trasa i miasto

Koniecznie sprawdź ją !

W końcu to Prawdziwe Bmw! w przeciwieństwie do fatalnej całej serii G

Ja F32 zostawiam a sprzedaję G20 340I (W nowej trójce czuje się jak w X3, ale to nic, nawet w nowej M5 Comp. siedzi się za wysoko)

Nowa czwórka jest okropna nie wygodna, brzydka i nie mówię o grilu ten akurat jest ok. A bok tego auta wygląda jak 3 GT Bleeee

Jedynie dyfer sportowy jest fajny ,reszta w f32 była,jest lepsza i.


Z nowych Bmw Tylko 8 coupé jest świetne ale kasa...

Więc pozostaje Supra i M2 Comp.

Mam 190 cm i 110 kg I wygodniej mi w tym aucie niż w nowej 5 gdzie kierownica i fotel jest za wysoko !!!!

Supra to Cudowne auto i najprawdziwsze rasowe coupé BMW :)

I pasuję do Ciebie...

Mimo za ma znaczek Toyoty, wszystko wyda

Ci się znajome.

Ponieważ to Bmw zrobiło ten samochód

i oddało je Japończykom :duh:

a nam dali paskudne i plastikowe i nie wygodne G32.

To nawet nie wygląda jak coupé ...

Jako ciekawostkę powiem Wam ze po premierze nowej 4 z salonów w europie zniknęły WSZYSTKIE! M4 F82. Bo są lepsze i tańsze niż nowe M440i

Ja rownież chciałem kupić M440i, po kilku jazdach stwierdziłem ze to nawet nie ma podejścia do rasowego F82

Teraz z coupé z bmw liczy się :

M2 , Supra!, 8 coupé ! (Uwaga! grand coupé w seri 8 również jest nie wygodne i nie siedzi się jak w coupé)

Fajne jest też X4 z B58, ale to jak kiedyś zamieszkam za miastem :)

Wącham się miedzy: F82 a Supra z B58

To są moje spostrzeżenia jako użytkownika F32, które Bardzo lubię !

Może coś Ci się Przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nowa Toyota Supra z B58 jest świetna !!! Z B48 bardzo dobra

Prowadzi się fenomenalnie, trasa i miasto

Koniecznie sprawdź ją !

W końcu to Prawdziwe Bmw! w przeciwieństwie do fatalnej całej serii G

Ja F32 zostawiam a sprzedaję G20 340I (W nowej trójce czuje się jak w X3, ale to nic, nawet w nowej M5 Comp. siedzi się za wysoko)

Nowa czwórka jest okropna nie wygodna, brzydka i nie mówię o grilu ten akurat jest ok. A bok tego auta wygląda jak 3 GT Bleeee

Jedynie dyfer sportowy jest fajny ,reszta w f32 była,jest lepsza i.


Z nowych Bmw Tylko 8 coupé jest świetne ale kasa...

Więc pozostaje Supra i M2 Comp.

Mam 190 cm i 110 kg I wygodniej mi w tym aucie niż w nowej 5 gdzie kierownica i fotel jest za wysoko !!!!

Supra to Cudowne auto i najprawdziwsze rasowe coupé BMW :)

I pasuję do Ciebie...

Mimo za ma znaczek Toyoty, wszystko wyda

Ci się znajome.

Ponieważ to Bmw zrobiło ten samochód

i oddało je Japończykom :duh:

a nam dali paskudne i plastikowe i nie wygodne G32.

To nawet nie wygląda jak coupé ...

Jako ciekawostkę powiem Wam ze po premierze nowej 4 z salonów w europie zniknęły WSZYSTKIE! M4 F82. Bo są lepsze i tańsze niż nowe M440i

Ja rownież chciałem kupić M440i, po kilku jazdach stwierdziłem ze to nawet nie ma podejścia do rasowego F82

Teraz z coupé z bmw liczy się :

M2 , Supra!, 8 coupé ! (Uwaga! grand coupé w seri 8 również jest nie wygodne i nie siedzi się jak w coupé)

Fajne jest też X4 z B58, ale to jak kiedyś zamieszkam za miastem :)

Wącham się miedzy: F82 a Supra z B58

To są moje spostrzeżenia jako użytkownika F32, które Bardzo lubię !

Może coś Ci się Przyda...

 

Ze swojej strony gorąco polecam F82 ale jeszcze wersje sprzed OPF ;) Miałem i faktycznie szatan, najfajniejsza Mka jaką mi dane było jeździć. Teraz jeżdżę dziadkowatym G30 i z sentymentem spoglądam na M4ki które latają po Krakowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ciężko będzie sprzedać w tej kwocie 5 latka jeżeli bez fv, w tym roku kilka forumowych poszło z połowę niższymi przebiegami za niższe kwoty, aczkolwiek życzę powodzenia i szkoda jak zmiana marki bo zapewne przy nowym g lub innym znów z ciekawością patrzalbym na mody

 

Dzisiaj sprzedałam czwórkę za kwotę, w jakiej ją wystawiłam. Klientowi bardzo się spodobała i nawet nie negocjował ceny, a więc są i u nas w kraju tacy, którzy docenią ładnie utrzymany samochód :) Cieszę się, bo trafił w dobre ręce. Myślę, że nowy właściciel jeszcze trochę pomodzi. Mam nadzieję, że będzie mu dobrze służyło :lol: :cool2:


52f1a8e34772.jpg


b39cda7ccbd3.jpg


e601d802a16a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.