Skocz do zawartości

F32 430xi M Performance | nowe auto s. 37


pani_E

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 559
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nic ciekawego się nie dzieje w ostatnim czasie. Zaktualizowałam navi. Pierwszy raz ogarnęłam to sama, bo wreszcie jest możliwość pobierania map przy użyciu Maca.

 

3767a92f91119cd764d260fcd2f62353.jpg

 

Ogarnięte fotele i kierownica :)

 

14bd7d7f9057d4ab635551c74d4ff02d.jpg

 

e00e225ddcd0057445c98917bad277c7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jak wrażenia po zastosowaniu Colourlocka do kierownicy? U mnie przy 100 000 jest już raczej wytarta (świeci się) - udało się przywrócić matowy efekt? :8)

 

Efekt jest bardzo fajny. Przywraca matowy wygląd. Chyba, że kierownica jest bardzo zniszczona, to czyszczenie pewnie niewiele pomoże. Kierownica jest narażona na spore zabrudzenia (brudne ręce, spocone, krem do rąk, częste tarcie skóry). Czysta skóra to matowa skóra w tym wypadku. Polecam regularne czyszczenie :)

 

Ostatnio wydarzyła się mała awaria w mojej 4, a mianowicie doszło do oderwania cyngla sterującego klapkami wydechu. Oderwał się i prawdopodobnie gdzieś odfrunął. Efekt był taki, że wydech brzęczał. Osobiście podejrzewałam, że jest to spowodowane oberwaniem się wieszaka, a jednak okazało się odrobinę poważniej. Oczywiście naprawy dokonano w ramach gwarancji. W zastępstwie dostałam X4, a później wymieniono mi je na G30. Miałam okazję potestować inne modele i oba pozytywnie mnie zaskoczyły. G30 wypadła naprawdę świetnie. Przyznam szczerze, że przesiadając się znowu do F32 poczułam się jakoś tak..ubogo ;) Względem F10 dokonano sporej zmiany, wbrew pozorom. Multimedia, sterowanie gestami, dotykowy ekran i liczniki robią duże WOW. Działają bardzo płynnie i bez zarzutu.

 

3e0228304e39339a3806e9052e63eaaa.jpg

 

d90385354ec7ae1b604cc11e07d249b7.jpg

 

d52b01ece25ae9865c5bd1128b6b603e.jpg

 

0677e5096870aa398115a677432bfcf2.jpg

 

474bc834841dc1b46c3a4af2c2da7605.jpg

 

ac73b34711c6766b2da8f3f6e8e1cd76.jpg

 

Wracając do F32 - usterka usunięta. Dodatkowo wymieniłam olej i filtry. Była to dodatkowa wymiana oleju (po 15k przebiegu). Dziękuje za pomoc Jurkowi, który polecił sprzedawcę OEM oleju z Alledrogo ;) Sprawnie, szybko i dużo taniej.

 

54a95ae5e5289b2423fdaf8c04680d03.jpg

 

Kupiłam też ostatnio Yanosika GT. Urządzenie warte zakupu. Długo zbierałam się do tego, bo nie lubię nadprogramowych urządzeń w aucie. Z drugiej strony, aplikację rzadko chciało mi się włączać. Koniec końców warto było kupić. Co ciekawe, urządzenie jest tańsze w RTV euro AGD niż przez neta ;) Jak to działa każdy wie, nie będę się nad tym rozwodzić, ale

zaskoczyła mnie pozytywnie opcja parkowania. Wystarczy założyć konto na stronie internetowej, doładować je i nie trzeba biegać do parkomatu. Urządzenie wykrywa strefę parkowania i kilkoma kliknięciami można za to zapłacić nie wysiadając z auta. Ponadto, można zakończyć parkowanie przed czasem i wówczas zapłacimy mniej. Nie jest to darmowa opcja (kosztuje 2-5 zł/miesięcznie), ale uważam, że warto. Dodam, że na koniec miesiąca wystawiana jest zbiorcza faktura za parkowanie. Zamiast biletu jest taka naklejka na szybę:

 

cea4bf6ca300748fea3038fe852ed467.jpg

 

Yanosik wpasował się w miejsce przy cup-holderze, ale czeka jeszcze na umocowanie i ukrycie kabelka:

 

11fc1b98b9e6977bf41739c3fa795b21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Fajnie jest pojeździć czymś innym, potwierdzam :twisted: Ja ostatnio G30 520d, G30 530d (kot) i G11 740e.

Yanosik bardzo pożyteczny, gdybym więcej latał w trasy to pewnie też bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wnętrze w G musi być klasę wyzej, pomijając to odpustowe niebieskie podświetlenie.

Jestem totalnym przeciwnikiem wyświetlanych zegarów.

Natomiast z zewnątrz Twoja 4er bije na głowę obydwa testowane.

Zwłaszcza x4, bo to ma proporcje jakieś chore wręcz.

Przykro się na to patrzy.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wnętrze w G musi być klasę wyzej, pomijając to odpustowe niebieskie podświetlenie.

Jestem totalnym przeciwnikiem wyświetlanych zegarów.

Natomiast z zewnątrz Twoja 4er bije na głowę obydwa testowane.

Zwłaszcza x4, bo to ma proporcje jakieś chore wręcz.

Przykro się na to patrzy.

Bo do X4 dużo za małe felgi i zły kolor. Mnie najbardziej rażą X3 w M-pakiecie i na 16 calach. Aż oczy bolą :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wnętrze w G musi być klasę wyzej, pomijając to odpustowe niebieskie podświetlenie.

Jestem totalnym przeciwnikiem wyświetlanych zegarów.

Natomiast z zewnątrz Twoja 4er bije na głowę obydwa testowane.

Zwłaszcza x4, bo to ma proporcje jakieś chore wręcz.

Przykro się na to patrzy.

Bo do X4 dużo za małe felgi i zły kolor. Mnie najbardziej rażą X3 w M-pakiecie i na 16 calach. Aż oczy bolą :duh:

 

Dokładnie, do tego jakaś taka koza przepotworna.

Nie rozumiem koncepcji suv'a, nie podobają mi się, źle mi się tym jeździ, do tego uważam, że kiosk warzywny ma stać w miejscu, a nie przemieszczać się, do tego na kołach od taczki :roll:

 

Pani E ma wszystko tak dopracowane, że aż miło patrzeć.

Auto wygląda jak milion dolarów!

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem koncepcji suv'a, nie podobają mi się, źle mi się tym jeździ, do tego uważam, że kiosk warzywny ma stać w miejscu, a nie przemieszczać się, do tego na kołach od taczki :roll:

 

:cool2: Bardzo trafne podsumowanie koncepcji SUVa. Pełna zgoda!

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bo do X4 dużo za małe felgi i zły kolor. Mnie najbardziej rażą X3 w M-pakiecie i na 16 calach. Aż oczy bolą :duh:

Bo najlepiej 20" i profile 35 ;) Do każdego auta. Nawet Tico. No i stance koniecznie!

 

Dokładnie, do tego jakaś taka koza przepotworna.

Nie rozumiem koncepcji suv'a, nie podobają mi się, źle mi się tym jeździ, do tego uważam, że kiosk warzywny ma stać w miejscu, a nie przemieszczać się, do tego na kołach od taczki :roll:

Na szczęście nikt nikogo do zakupu nie zmusza. Ja właśnie kupowałem X4 dla dziewczyny i jest wniebowzięta, bo prowadzi się bardzo dobrze, a do tego dużo więcej widać, bo jest wyższe niż większość aut. Dlatego ja na daily też wolałem X6.

 

Ja teraz jak mam obniżone M2, mam pełną świadomość, że dokładka z przodu jak jest u Pani_E wyglądała by zabójczo. Ale tylko przez pierwsze 500km, bo strzelam, że max tyle by wytrzymała zanim bym ją ubił gdzieś, skoro teraz seryjnym zderzakiem ocieram krawężniki non stop przy parkowaniu. A nie zawsze można wybrać sobie, czy parkuje się przodem czy tyłem, choćby przy parkingu skośnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo do X4 dużo za małe felgi i zły kolor. Mnie najbardziej rażą X3 w M-pakiecie i na 16 calach. Aż oczy bolą :duh:

Bo najlepiej 20" i profile 35 ;) Do każdego auta. Nawet Tico. No i stance koniecznie!

 

Dokładnie, do tego jakaś taka koza przepotworna.

Nie rozumiem koncepcji suv'a, nie podobają mi się, źle mi się tym jeździ, do tego uważam, że kiosk warzywny ma stać w miejscu, a nie przemieszczać się, do tego na kołach od taczki :roll:

Na szczęście nikt nikogo do zakupu nie zmusza. Ja właśnie kupowałem X4 dla dziewczyny i jest wniebowzięta, bo prowadzi się bardzo dobrze, a do tego dużo więcej widać, bo jest wyższe niż większość aut. Dlatego ja na daily też wolałem X6.

 

Ja teraz jak mam obniżone M2, mam pełną świadomość, że dokładka z przodu jak jest u Pani_E wyglądała by zabójczo. Ale tylko przez pierwsze 500km, bo strzelam, że max tyle by wytrzymała zanim bym ją ubił gdzieś, skoro teraz seryjnym zderzakiem ocieram krawężniki non stop przy parkowaniu. A nie zawsze można wybrać sobie, czy parkuje się przodem czy tyłem, choćby przy parkingu skośnym.

 

To prawda nikt nie zmusza, mamy wolny kraj, ale jednocześnie to powoduje, że istnieje wolność słowa.

Do zakupu 2AT i 2GT Ciebie również nikt nie zmuszał, a swoje zdanie, raczej mało pozytywne, na temat wspomnianych prezentowałeś.

Dobrze, że są różne opinie, dzięki temu sens ma koncepcja forum.

Dziewczyna zadowolona, mnie się nie podoba i każde z nas ma swoją opinie, każda co więcej jest słuszna.

No i znajdź jeszcze kogoś komu się nie będzie podobała możliwość jazdy nowym autem klasy x4 bez konieczności zostawiania gotówki, powodzenia :wink:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MedicuS

Żeby już nie robić zbędnego offtopicu to krótko - co innego użyteczność auta, a co innego własny gust. Oczywiście, że duże felgi wyglądają spoko. Podobnie jak dokładki - dlatego auto Pani_E wygląda super i poza silnikiem bardzo mi się podoba. Tylko pytanie do czego mamy auto. Myślę, że większość z nas do jazdy na co dzień - więc nakłanianie każdego do modyfikacji wizualnych, które zabijają np. komfort jest bezcelowe. Szczególnie w SUVach niskie profile moim zdaniem są idiotyczne. Tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zgadzam się szkoda robić offtop, tym bardziej, że nie dumamy nad 4er Pani E :wink:

Też juz krótko, gdybym podstawił mojej żonie auto w formie opisywanej w tym wątku Pani E, po jednej wyprawie do centrum nie było by czego zbierać.

Co gorsze na pewno byłaby tego zdania co Ty n/t suv'òw.

Daleki jestem od namawiania kogokolwiek do czegokolwiek, akurat w tym przypadku to raczej bylbym bliżej odradzania :wink:

Niemniej jednak przez tą nieszczęsna praktyczność (wysoka pozycja za kierownicą, łatwość parkowania itd) mnie konkretnie źle się tym jeździ.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Bo do X4 dużo za małe felgi i zły kolor. Mnie najbardziej rażą X3 w M-pakiecie i na 16 calach. Aż oczy bolą :duh:

Bo najlepiej 20" i profile 35 ;) Do każdego auta. Nawet Tico. No i stance koniecznie!

 

Dokładnie, do tego jakaś taka koza przepotworna.

Nie rozumiem koncepcji suv'a, nie podobają mi się, źle mi się tym jeździ, do tego uważam, że kiosk warzywny ma stać w miejscu, a nie przemieszczać się, do tego na kołach od taczki :roll:

Na szczęście nikt nikogo do zakupu nie zmusza. Ja właśnie kupowałem X4 dla dziewczyny i jest wniebowzięta, bo prowadzi się bardzo dobrze, a do tego dużo więcej widać, bo jest wyższe niż większość aut. Dlatego ja na daily też wolałem X6.

 

Ja teraz jak mam obniżone M2, mam pełną świadomość, że dokładka z przodu jak jest u Pani_E wyglądała by zabójczo. Ale tylko przez pierwsze 500km, bo strzelam, że max tyle by wytrzymała zanim bym ją ubił gdzieś, skoro teraz seryjnym zderzakiem ocieram krawężniki non stop przy parkowaniu. A nie zawsze można wybrać sobie, czy parkuje się przodem czy tyłem, choćby przy parkingu skośnym.

Wydaje mi się, że pomiędzy 16 a 20 jeszcze jest kilka rozmiarów, które sprawią, że auto będzie lepiej wyglądało aczkolwiek do Tico na 16" pewnie będzie sporo brakować :D

Szacunek dla Pani E, że daje radę jeździć obniżonym autem ze splitterem na codzień. Ciekawe ile razy już urwała :D

Natomiast SUVy są autami wygodnymi, nie trzeba się ograniczać przy krawężnikach, progach zwalniających, jak ktoś wysoki to się dużo łatwiej wsiada no i z biegiem lat coraz lepiej się prowadzą. A postrzeganie zmienia się z wiekiem. O ile 3 lata temu nie było takiej opcji to obecnie nie jestem pewien, że za 5 lat nie będę jeździł SUVem :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@pani_E yanosika mozna tak skonfigurowac ze odpala sie na telefonie automatycznie i zamyka automatycznie jak wykryje zestaw BT z Twojego auta. Ja tak przynajmniej mam skonfigurowany i dziala swietnie. ale faktycznie czasem zewnetrzne urzadzonko sprawdzi sie lepiej

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pani_E yanosika mozna tak skonfigurowac ze odpala sie na telefonie automatycznie i zamyka automatycznie jak wykryje zestaw BT z Twojego auta. Ja tak przynajmniej mam skonfigurowany i dziala swietnie. ale faktycznie czasem zewnetrzne urzadzonko sprawdzi sie lepiej

 

Gdzie jest taka funkcja w yanosiku?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach ;) zakladka bluetooth i tam wybierasz automatyczne uruchamianie i zamykanie a potem wybierasz z jakimi zestawami ma to dzialac opcja genialna :mrgreen:

Garage:

f87 M2 LCI 2018r -> https://bit.ly/3BgwoE6

e92 M3 2010r -> https://bit.ly/3BgwoE6


Ex:

e46 318i 1999r

e46 330Ci 2002r

e60 535d 2006r

e92 335d 2007r @410KM/750Nm -> http://bit.ly/2NRV79i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam też ostatnio Yanosika GT. Wystarczy założyć konto na stronie internetowej, doładować je i nie trzeba biegać do parkomatu. Urządzenie wykrywa strefę parkowania i kilkoma kliknięciami można za to zapłacić nie wysiadając z auta. Ponadto, można zakończyć parkowanie przed czasem i wówczas zapłacimy mniej. Nie jest to darmowa opcja (kosztuje 2-5 zł/miesięcznie), ale uważam, że warto. Dodam, że na koniec miesiąca wystawiana jest zbiorcza faktura za parkowanie. Zamiast biletu jest taka naklejka na szybę:

 

ciekawy gadjet, tez nie lubie ganiać za parkomatami, a nieraz po prostu nie ma na to czasu :cool2:

 

tak teraz patrzę, że nie trzeba kupowac yanosika, żeby mieć możliwośc płacenia online. Wystarczy aplikacja

skycash

Edytowane przez danon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.