Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Z zalozeniem "gorszych" opon i drganiami w samochodzie pierwszy raz sie spotykam, jeszcze nigdy o tym nie czytalem i nie slyszalem wiedz moge smialo powiedziec ze to totalna bzdura!

Drgania moga wystapic jesli kupisz opony z mniejszym indeksem nosnosci lub nie przystosowanych do predkosci ktora jedziesz np. jedzies 250 Km/h a opony sa przystosowane do 200 km/h ( mozesz kupic do 200km/h ale za to z wiekszym indeksem nosnosci i nie mozesz przekraczac tej predkosci, praktykowane w zimowkach + naklejka przy kierownicy) lub jesli sa zle wywazone.

 

Co do homologacji BMW sa to po prostu opony kupione w BMW, ktore na kotroli jakosci maja postawione wieksze wymogi niz te ktore trafiaja do sklepow ale roznica jest pewnie min.

 

Jesli chodzi o marke opon ktore chcesz kupic to kupuj wzgledem testow (oczywiscie jak najlepsze)i nie oszczedzaj bo kazdy metr hamowania wiecej i kazdy zakret to ryzyko.

 

O szerokosci nie mam pojecia ale jak w serwisie Ci powiedzieli ze O.K. to chyba bedzie sie zgadzalo.

Edytowane przez speed1211

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na pewno nie będą ocierać . Ale głupawo będą wyglądać na tych felgach - trochę jak balony . Te felgi są trochę za wąskie do takich opon.

 

Nie chcesz sobie kupić używanego zestawu z allegro z 17 ? W granicach 2000zł możesz kupić z oponami po jednym sezonie.

Wiadomo nowe opony to nowe , ale zakładać szerokie opony na wąskie felgi to nie za dobry pomysł . Autem będzie bujać w koleinach i na zakrętach .

 

Co do opon to polecam Michelin energysaver - czy jakoś tak , są ciche i do normalnej jazdy idealne, a do tego wolniej się zużywają i oszczędzają trochę benzyny . Zaraz ktoś napisze, że nie trzymają na zakrętach i na mokrym - ale pewnie nigdy na nich nie jeździł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Michelinki w testach w zeszlym roku b.d. (chyba 1. miejsce) wypadly a oszczednosc nie jest tylko w spalaniu ale rowniez w zcieralnosci. Przejedziesz na nich duzo wiecej niz na innych tylko nie wiem czy na ta szerokosc sa dostepne. Jak szukalem do moich 16 225/55 nie bylo tego modelu.

Ja bym musial kupic Michelin Pilot Primacy

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad marką jeszcze dokładnie się nie rozglądałam :oops:

 

A co do nowych felg, to może coś wypatrzę na przyszły sezon, bo na ten raczej nie, lecz podobno przy większym rozmiarze, koledze w tym samym BMW strasznie trzęsie na nierównościach, bonie dośc, że auto sztywne, to jeszcze opona chyba mało amortyzuje ? :wink:

 

A odnośnie tego balona, to naprawdę bardzo źle będzie wyglądała ta felga przy takiej szerokości opony ? Mam na myśli 225 ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zassam dzisiaj wieczorem zdjecia to dam Ci przyklad na moich co prawda zimowki ale moim zdaniem wcale zle nie wyglada a uwazanie na krawezniki to przeszlosc :)

 

Tu jeszcze znalazlem na wiki nr. opon przystosowanych do BMW 030908 ale gdzie go szukac to nie wiem.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może z profilem 40 fajnie by wygladąło ale trzeba by było BMW posadzić,a nie chce tego robić juz mam jedna fure posadzona na gwincie jerzedze nia try lata i mam dosyć fajnie wyglada owszem tez sie jarałem tym jazda super zakrety wchodzisie jak w maełko ale STOP starczy chce normalnie jezdzic bo mi kreplem peknie :? Jak wsadze 40 do bedzie duza roznica miedzy kołem a nadkolem i 255 tez troche za duze to jak walce :) Dlatego wsadze 225/45/18 bedzie dobrze no i te dystanse zakupie 10mm Felgi ktore chce wsadzic to sa te mozecie zobaczyć proste bez zadnych wygibasow http://allegro.pl/18-le-mans-5x120-do-bmw-e46-e90-e91-e92-e85-e83-i3991248377.html musle ze bedzie ok :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad marką jeszcze dokładnie się nie rozglądałam :oops:

 

A co do nowych felg, to może coś wypatrzę na przyszły sezon, bo na ten raczej nie, lecz podobno przy większym rozmiarze, koledze w tym samym BMW strasznie trzęsie na nierównościach, bonie dośc, że auto sztywne, to jeszcze opona chyba mało amortyzuje ? :wink:

 

A odnośnie tego balona, to naprawdę bardzo źle będzie wyglądała ta felga przy takiej szerokości opony ? Mam na myśli 225 ? :(

Ja w poprzednim aucie dokonalem takiej zamiany na szersze opony,jaki byl efekt: Troche mnie to kosztowalo,ciut lepszy komfort i wizualnie niezbyt ciekawie. Jak dla mnie nie warto :? Jesli chce sie poprawic wyglad to tak jak radzil kolega wyzej znalezc jakies uzywane 17-tki na letnie,a 16-tki zostawic na zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przód dystans 20, na tył 25... Ale szczerze powiedziawszy bez przymiarki, to wróżenie z fusów.

 

Kolego z tym dystansem na tył to Cię trochę poniosło.

 

Powiem ci ze jesli chodzi o przod to napewno trzeba zalozyc 20mm tym bardziej ze opona 225/40 i bedzie tak jak chcial autor tematu jak najblizej obrysu auta.

Sam mam na przodzie 8 cali i ET20 z opona 235/40 i jest spoko. Wiec konfiguracja wyzej bedzie o 2mm szersza ale opona bedzie na lekkim naciagu wiec spokojnie wejdzie

 

Co do tylu to racja 25mm dystansu na tyl to bedzie przesada i sie nie zmiesci. ale 15mm mozesz spokojnie zakladac z tym ze opona 245 bedzie najbezpieczniej.

Mowie tak bez przymiarki.

a jesli dalbys 235 na tyl to 20mm by weszlo.

 

powiedz jeszcze jakie masz zawieszenie? seria, sportowe dostosowanie czy m pak? a moze jakies springi obnizajace?

bo jesli seria albo sportowe dostosowanie to na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolego z tym dystansem na tył to Cię trochę poniosło."

 

Powiem ci ze jesli chodzi o przod to napewno trzeba zalozyc 20mm tym bardziej ze opona 225/40 i bedzie tak jak chcial autor tematu jak najblizej obrysu auta.

Sam mam na przodzie 8 cali i ET20 z opona 235/40 i jest spoko. Wiec konfiguracja wyzej bedzie o 2mm szersza ale opona bedzie na lekkim naciagu wiec spokojnie wejdzie

 

Co do tylu to racja 25mm dystansu na tyl to bedzie przesada i sie nie zmiesci. ale 15mm mozesz spokojnie zakladac z tym ze opona 245 bedzie najbezpieczniej.

Mowie tak bez przymiarki.

a jesli dalbys 235 na tyl to 20mm by weszlo.

 

powiedz jeszcze jakie masz zawieszenie? seria, sportowe dostosowanie czy m pak? a moze jakies springi obnizajace?

bo jesli seria albo sportowe dostosowanie to na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki problem :( Taki pakiet, sporo ponad 2000zł :|

 

http://allegro.pl/felgi-17-do-bmw-e-90-opony-letnie-z-2012-r-i4046908379.html

 

I do tego pytanie, czy będzie duża różnica wizualne pomiędzy 16 a 17, żeby pewno było bardzo zauważalnie i ładnie, musiałabym celowac w 18' a wtedy z tego co mi wiadomo traci się drastycznie na komforcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
17 cali wygląda w E90 dobrze. Z oponami 225 daj spokój. Nie będą lepiej wyglądały a stracisz na osiągach i wzrośnie spalanie. Jak nie masz teraz funduszy na całe koła to kup jakieś opony używane na jeden, dwa sezony w tym samym rozmiarze co masz zimówki i z głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja mam na 235/40 i w takim zestawieniu jak wyzej pisalem i wedle tego co mam to pisalem co sie zmiesci. co do profilu 45 to nie wiem...tzn nie jestem pewien.ale na 90% wejdzie ale pewnosci ci nie dam bo nie mam/nie widzialem e90 w takiej konfiguracji.

 

skoro masz juz upatrzone felgi i chcesz je napewno kupic to kupuj. dystanse i tak bedziesz musial dokupic(chyba ze sa te same felgi w roznych zestawieniach ET) a jak juz bedziesz mial felge i zalozysz na samochod to bedziesz mogl sobie pomierzyc deseczkami na ile dystansu mozesz sobie pozwolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moje balony :wink:

 

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/IMG_8247_zps23568f98.jpg

 

Jesli chodzi o optyke to tez dolacze sie do kolegow, bedzie to wygladalo po prostu standardowo wiec nie tendy droga :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fajne ale nie wiem czy rozmiar opon będzie ok chyba powinien być 225/45

 

http://allegro.pl/5x120-17-kola-bmw-3-e36-e46-e90-e91-michelin-i4047303880.html

 

Te na pewno podejdą do Ciebie, a sprzedający opuści na bank z 200zł jak nie więcej tylko trzeba umieć zagadać :cool2:

 

http://allegro.pl/kola-felgi-opony-bmw-3-e90-e-90-r17-i4045792725.html

Poszukaj trochę na alledrogo tam sporo rzeczy da się wychaczyć za mniejsze pieniądze niż jest wystawione.

 

Ogólnie jeżeli nie szalejesz to polecałbym kupić nowy set na swoje 16 w tym samym rozmiarze. Jeżeli chcesz mieć trochę komfortu na zimę to kup 17 na lato i będziesz miała dwa sety :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://%5Burl%5D[/url]

Jako, że pierwszy raz korzystam z forum chciałabym się ze wszystkimi serdecznie przywitac :)

 

Mam do was pytanie a mianowicie, przychodzi lato, zechciałam przez to zmienic oponki w moim samochodziku, lecz wiążą się z tym dwa pytania, ponieważ teraz mam 205/55 r16 (jeżeli się nie mylę :) )

 

Chciałam założyc coś szerszego ponieważ ładniej wygląda :) Znajomy polecił mi 225/50 r16 tylko boję się, że mogą byc za szerokie i ocierac przy skręcie :(, dzwoniłam dziś do serwisu i Pan powiedział, że bez problemu mogę zakładac.

 

Lecz ostrzegł, abym kupowała lepszą markę opon, ponieważ jeżeli założę gorszą oponę bez run flat, to mogą wystąpic drgania w samochodzie :(

 

Mam takie felgi jak poniżej, nie orientuję się ktoś, czy na pewno można na nie założyc 225/50 r16 ? (pewien serwisant wspominał też, aby kupic opony z homologacją BMW,ale to kompletnie nie wiem o co chodzi :( )

 

Moje felgi:

http://www.liebenautos.com/images/bmw-e90_key_0.jpg

Ja mam oryginalnie zalozone (na takich wyjechal z fabryki) opony 225/50 R16 i wszystko gra.

Opony 205 to jest nieporozumienie,poprostu sa za waskie.

Pare postow wyzej ktos napisal ze stracisz na osiagach i spalaniu.Zgadzam sie z tym,ale na pierwszym miejscu jest bezpieczenstwo.

Wiec reasumujac szersza opona ( w granicach rozsadku)bezpieczenstwo wzrasta.http://s6.ifotos.pl/mini/bbmwPNG_erwhaap.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ktoś kto jezdzi na oponkach 225/45 R18 ?

Sprzedam do e90: Nerka prawa przed lift, lekko uszkodzony błotnik przed lift, Zderzak po lift z otworami na spryski

do e46: mała szybka drzwi tylnych, klamka polift,

http://olx.pl/oferta/nerka-grill-bmw-e90-prawa-CID5-ID5ZuhN.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.