Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Ze swojej strony tez bym polecił 17. Jeździłem także na 16 17 oraz 18. Na 16 tak jak pisze Marina to auto sie nie prowadzi, powyżej 70-80 w zakrętach pływa strasznie, buja także. Komfort jest bardzo dobry. Jezeli weźmiemy 17 nadal auto bedzie komfortowe a jakość prowadzenia wzrośnie kilkukrotnie, podstawa to opony ktore nie posiadają RF. Osobiście na zimę mam setup na 17 a na lato bede miec 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ze swojej strony tez bym polecił 17. Jeździłem także na 16 17 oraz 18. Na 16 tak jak pisze Marina to auto sie nie prowadzi, powyżej 70-80 w zakrętach pływa strasznie, buja także. Komfort jest bardzo dobry. Jezeli weźmiemy 17 nadal auto bedzie komfortowe a jakość prowadzenia wzrośnie kilkukrotnie, podstawa to opony ktore nie posiadają RF. Osobiście na zimę mam setup na 17 a na lato bede miec 18

 

 

ja kupiłem auto na 19 i do tego delikatnie obniżone, wygląda ładnie ale nie ma co się oszukiwać komfort na niskim poziomie, co ciekawe między 19 a 18' cali jest bardzo duża różnica w komforcie , dużo większa jak 17 vs 18 gdzie nie ma już tak drastycznej różnicy, teraz mam 17 zima / 18 lato i jest ok chociaż postronne osoby twierdzą że jest twardo ale sama z siebie e90 nie jest miękka więc i na 16 ' porównując np. do passata jest przepasć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto które nie miało letnich opon... Jeżdżę na zimowych, jak nie kupię teraz opon letnich to i tak nie wiele to zmieni ... może rzeczywiście dozbieram i kupię jakieś felgi 17 z oponami... Mam nadzieję, że te zimowe w zimie będą działały...
Pozdrower Krzysztof :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wyście się uparli z tymi run flatami ? można z dwojga złego albo wozić dojazdówkę która kosztuje w używce 50 zł, albo za tyle samo wykupićassistance na całą polskę i mieć tańsze i bardziej komfortowe opony, na tych run flatach uczucia są takie jakby się miało przynajmniej rozmiar większe koła wiec po co ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem zestawu kół do E91 318D (moc oryginalna) - jak na razie wybór padł na koła 17 - przód 225/45/17 a tył 255/40/17

 

Moje pytanko jest tylko jedno - czy 318D poradzi sobie z takimi dużymi oponami , czy zamuli mi się mocno..... może jednak zrobić na oba koła 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem zestawu kół do E91 318D (moc oryginalna) - jak na razie wybór padł na koła 17 - przód 225/45/17 a tył 255/40/17

 

Moje pytanko jest tylko jedno - czy 318D poradzi sobie z takimi dużymi oponami , czy zamuli mi się mocno..... może jednak zrobić na oba koła 225/45/17

 

 

ja bym dał 4x 225, może być odczuwalna różnica a nic poza wyglądem nie uzyskasz na +

Edytowane przez Marina_Club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do mojej 318i też początkowo chciałem na przód 225/40/r18 i tył 255/35/r18 ale na ten motor to chyba za dużo więc kupie takie same felgi na tył jak te z przodu aby było wszędzie 8j i wszędzie 225/40/18

 

 

Edit: Kolejne pytanie, czy jeżeli założę z tyłu felgi o szerokości 8 zamiast 8.5 to będą potrzebne dystanse aby to jakoś wyglądało? Felgi które mnie interesują to bmw styling 189 (domyślnie przód et34 i tył 37) lub bmw styling 287 (et34 i et39). Zakładając na wszystkie osie felgi 8 cali będę potrzebował dystanse prawda? Jeżeli tak to jakie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wyście się uparli z tymi run flatami ? można z dwojga złego albo wozić dojazdówkę która kosztuje w używce 50 zł, albo za tyle samo wykupićassistance na całą polskę i mieć tańsze i bardziej komfortowe opony, na tych run flatach uczucia są takie jakby się miało przynajmniej rozmiar większe koła wiec po co ...

 

 

Ja jeżdżąc na niemieckich autostradach próbowałem jechać na 16 bez rof i z rof i lepiej się jechało na tych z rof, szczególnie jak były większe prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oczywiste bo są twardsze run flaty od zwykłych opon, przez co trzymanie boczne jest znacznie lepsze, ale jesteśmy w PL i większość forumowiczów jeździ po polskich drogach a to już zmiania postać rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Orientuje się ktoś czy w Niemczech bez problemów można zakładać felgi Bmw 189 18" 4x8j zamiast 2x8j + 2x8,5j? Czy trzeba jakieś zezwolenie specjalne? Chodzi o to czy przejdzie przegląd przy takim zestawieniu? Węższe felgi chce założyć dlatego, że w moim 318i 129km opona z tyłu i szer. 255 to moim zdaniem przesada i auto już wogole nie pojedzie i zje pewnie 3 litry benzyny na 100km więcej :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam taki mały problem z doborem felg do mojego auta, Chodzi o E90, 320D, i czy ktoś mniej więcej ma jakieś pojęcie czy bedzie wyglądało ok. cyz jednak coś pokombinować? Chętnie wysłucham każdej opinii.

Czy na oponę

Przód : 225/40/18 Wejdą 8'5 szerokosci ET35?

Tył : 255/35/18 Wejdzie 9'5 szerokosci ET35?

 

Możliwe że już ktoś kiedyś miał podobny problem, ale troszkę się naszukałem i nic ciekawego nie znalazłem, więc po prostu prosił bym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanie czy do e 91 wejdą stylingi 118 mają et14 szerokośc 8j proszę o pomoc w dobraniu felg do e91 18

 

to bedzie taki efekt jak bys mial dystans 20mm, bedzie wystawac na zewnatrz i ocierac.

 

Witam, mam taki mały problem z doborem felg do mojego auta, Chodzi o E90, 320D, i czy ktoś mniej więcej ma jakieś pojęcie czy bedzie wyglądało ok. cyz jednak coś pokombinować? Chętnie wysłucham każdej opinii.

Czy na oponę

Przód : 225/40/18 Wejdą 8'5 szerokosci ET35?

Tył : 255/35/18 Wejdzie 9'5 szerokosci ET35?

 

Możliwe że już ktoś kiedyś miał podobny problem, ale troszkę się naszukałem i nic ciekawego nie znalazłem, więc po prostu prosił bym o pomoc.

 

tak wchodzi i nie jest zle wedlug mnie ale sa lepsi w tej dziedzinie ode mnie.. duzo lzpsi :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.