Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie jakie jest graniczne et dla E87? Włożyłem na przód 8j et20 od e60 i wystawała dobre 1,5cm. et32 z tyłu na feldze 9j było równo z obrysem karoserii. Ta wartość graniczna może mieć ok et35-et32?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zależy od szerokości felgi, ale przeważnie przy 7 calach w serii jest et47 lub 44, więc podobnie jak w e46, do którego idealnie mieszczą się felgi z et31 na przodzie a na tył jeszcze wchodzi dystans po 5mm na stronę, mowa dalej o feldze 7-calowej. Więc do e87 na przód przy 8 calach to bardziej okolice 38-40 uważam za max a tył przy 9 to już nie mniej niż 45 jeżeli ma nie przycierać po załadowaniu (chyba, że w e87 felgi nie chowają się z tyłu w nadkole jak ma to miejsce w e46), o dokładne wartości lepiej pytać w dziale e87.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzebuje wątek.

Orientuje się ktoś czy mogę założyć taki komplet i będzie to grało:

 

-na 8,5" felgę - przód oponę - 235/40R19

-na 9,5" felgę - tył oponę - 255/35R19

 

Różnica do średnicy nominału na tył to tylko +0,6% ale przód to "aż" +2% a zależy mi żeby z przodu była wyższa i szersza opona (bez naciągu i ochraniająca).

Ma ktoś taki zestaw u siebie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z racji iz stoje przed zakupem nowych opon i felg do E90 PRE LCI. Mam pytanie czy na przód 8,5 cala przy oponie 225/40/18 ET 33 da Radę w moim aucie?

Wiadomo tył 8,5 cala i opona 255/35/18 i tez pytanie czy et 33 na tyle nie będzie nic obcierało przy et 33 8,5 cala?

Wiem, że idealnie na przodzie przy oponie 225/40/18 byłoby 8 cala ale w tym komplecie który chcę jest to niemożliwe:/......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem to pod uwagę kolego. A nie będzie problemów z prowadzeniem? Niby BMW rekomenduje przód 225 tył 255 przy 18 calach. Z 2 strony 320D jest autem do sprawnego przemieszczania nie ma mega sportowych osiągów i waham się nad tymi 255 z tyłu.... Sam już nie wiem zgłupiec można:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 225/40/18 szer. 8cali tak? A jakie ET najlepiej dla przodu i tyłu? Czy ET 30-33 podejdzie w e90 przy tych parametrach?

Naczytałem się że przy wszystkich takich samych szerokościach opon może się gorzej prowadzić itp dlatego się obawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 225/40/18 szer. 8cali tak? A jakie ET najlepiej dla przodu i tyłu? Czy ET 30-33 podejdzie w e90 przy tych parametrach?

Naczytałem się że przy wszystkich takich samych szerokościach opon może się gorzej prowadzić itp dlatego się obawiam....

 

Aha... ;) Chyba ze ktos przez dobre prowadzenie rozumie jazde na kreche przed siebie ;)

E92 335d Stage H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy,

co myślicie o tym komplecie? Cena wydaje się okazyjna.

http://allegro.pl/bmw-f30-f31-f32-f36-kola-felgi-18-mpakiet-i6717635978.html

 

ma ktoś opony o szerokości 225mm na feldze 8,5 ? Jeden z użytkowników gdzieś w połowie wątków w tym temacie twierdził, że nie ma tragedii.

Czy gdybym wrzucił na przód felgę 8 cali 225/40/R18 a na tył 235/40/R18 to różnica w średnicy opon będzie akceptowalna?

 

lub co sądzicie o tych (ten sprzedawca wydaje się bardzo wiarygodny):

http://allegro.pl/oryginalne-bmw-3-f30-f31-4-f32-star-spoke-400-m-i6704619506.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - mam takie zapytanie ;)

 

Styling 193 - wymiary:

8j 18 is34

8.5j 18 is37

 

W takim przypadku opony to

225/40/18 przód, a tył 255/35/18 ?

 

Czy to dobry wybór w przypadku 320d ? Bo rozumiem, że w przypadku szerokości felgi 8.5 inne opony nie "podejdą" ?

 

Bo w przypadku, gdybym chciał zachować identyczny rozmiar opon na przedniej i tylnej osi to felgi powinny mieć szerokość 8j - tak ? Oraz co bardzo ważne w jaki sposób można rozpoznać felgi OEM (oryginalne produkcji BMW) od felg Chińskich ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.