Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam że bardzo ładnie wygląda auto na tych właśnie felgach . Jaki to wzór ?

Jakieś dystanse dawałeś i na jakich oponkach ?

Mam zamiar na lato takie kupić . Czy jest różnica w komforcie w porównaniu z 16" ?

 

Wzór to V-spoke 188. To seryjne felgi dl 335i. Przednia felga 8 cala, tylna 8,5 - tak więc z tyłu siedzi 255 a z przodu 225. Tył jest wystarczająco szeroki, aby nie było potrzeby montowania dystansu. Koło nie jest już tak beznadziejnie schowane w nadkole. Aczkolwiek wiadomo, dystans z tyłu nie zaszkodzi i będzie jeszcze lepiej, ale ja to już sobie darowałem.

 

Jak nie stać na 18 to i 17 fajnie wyglądaja 19 to już leka przesada ale czasem się zdarza że jest ok a druga sprawa co innego kombi co innego sedan i tak 17 śmiesznie wyglądają kupowania felg za wszelką cenne żeby sie pochwalić.żałosne i jeszcze wmawianie komuś że to fajne nie dość ze kombi e91 wygląda ohydnie to jeszcze taki małe felgi

 

Dlaczego kupiłeś 320D a nie 335i, nie stać Cię? Zapraszam do mojej galerii tak mniej więcej za rok, kiedy ja będę pomykał już F30 i kto wie, czy nie nową z salonu ...

 

Odnośnie kombi, to też uważam, że najpiękniejsze nie jest. Do szkarady jednak bardzo daleko. Nie kupiłem samochodu aby szaponować na wiosce, mam inne priorytety.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak nie stać na 18 to i 17 fajnie wyglądaja 19 to już leka przesada ale czasem się zdarza że jest ok a druga sprawa co innego kombi co innego sedan i tak 17 śmiesznie wyglądają kupowania felg za wszelką cenne żeby sie pochwalić.żałosne i jeszcze wmawianie komuś że to fajne nie dość ze kombi e91 wygląda ohydnie to jeszcze taki małe felgi

 

W linii E90 ktora stylistycznie jest jednak bardzo udana to najmniej ciekawym modelem jest sedan a najbardziej coupe, kombi po srodku. Roznica w cenach pomiedzy felgami 18 i 17 calowymi nie jest imponujaca a wiec nie cena decyduje o wyborze felgi (a juz w ogole jezeli przyblizysz ja do ceny samochodu) tylko wyglad i komfort jazdy.

 

Konfort jazdy po polskich polatanych drogach pomiedzy 17 a 18 cali, szczegolnie z oponami run flat jest na korzysc 17 cal.

Wyglad... czy 18 wyglada na E90/E91 lepiej niz 17... jest to sprawa bardzo dyskusyjna, bo jak mowil poprzedni rozmowca trzeba wziasc proporcje felgi do nadwozia i jezeli faktycznie felgi 19 do coupe sa jak ulal to linia kombi i sedana bardziej jednak podchodza pod mniejsze 17 niz pod "czy mnie widziales jak jade ulica" 18 a mowie to miejac 18 calowki ktore zmienie na 17 na wiosne. To jest taka sama roznica jak miedzy zgrabna dziewczyna z ladnymi nogami, ktora zaklada biale kozaczki bo boi sie ze nie bedzie umiala dobrac odpowiednich szpilek... twoje 18 to biale kozaczki. ok dalej dziewczyna jest ladna ale ogolnie jej wyglad staje sie troche zbyt ciezki...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi za 1700 zl:D to nie felgi a tak swoją droga 17 w E90 wyglądają śmiesznie

 

#tomasztolala może 17" i wyglądają śmiesznie, Twoim zdaniem. Jednak są dobrym kompromisem między wglądem, a komfortem jazdy.

 

Nawet jak założysz zwykłe opony, a nie run flat dajmy to na felgę 18" po większości Polskich dróg jeździ się mało przyjemnie i dużo łatwiej uszkodzić taką nisko-profilową oponę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, moje 325d m sport z 2010 opony przod to 225/40/18 run Flat i tyl to 255/35/18 Run Flat posiadam pierwszy rok, poszukuje opon zimowych, co polecacie?, pozostac przy obecnych rozmiarach i kupic opony zimowe(bardzo drogo) czy wchodza w gre jakies inne zamienniki dla oryginalnego rozmiaru czy kupic kola stalowe?. Dla przykladu opona zimowa Pirelli 255/35/18 to okolo 1100zl sztuka to troche sporo , Z nie mam pojecia o modelach i rozmiarach opon tak wiec prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super czyli moge zmienic rozmiar z 18 na 17 , czy nie bedzie problemu z predkoscia,? oprocz standardowego rozmiaru 225/45/17 jakies inne pareametry felgi powinienem znac do mojego modelu auta? rozstaw srob itp? opon i felg jest sporo na ebay-u ale nie jestem pewien czy jezeli jest napisane ze do e90 to znaczy ze juz 100% pasuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super czyli moge zmienic rozmiar z 18 na 17 , czy nie bedzie problemu z predkoscia,? oprocz standardowego rozmiaru 225/45/17 jakies inne pareametry felgi powinienem znac do mojego modelu auta? rozstaw srob itp? opon i felg jest sporo na ebay-u ale nie jestem pewien czy jezeli jest napisane ze do e90 to znaczy ze juz 100% pasuje?

Jeśli kupisz felgi dedykowane do Twojego modelu to będzie pasować. Powinieneś dostać od sprzedawcy wykaz felg które pasują do Twojego auta. 17 będą odpowiednie raczej, ale musisz też zwracać uwagę na parametr ET i szerokość felgi. Lub zamiast tego po prostu model felg z listy dopuszczonych przez BMW.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałbym kupić do swojej E93 nowe 19'' felgi wzór 225M.

Miałem takie w poprzedniej E92 i dla mnie jest to najładniejsza felga do tego modelu.

W E92 320d miałem 225/35/19 8J przód i 255/30/19 9J tył.

 

Czy nie uważacie że to może zbyt szerokie koła z tyłu do takiego silnika?.

Zastanawiałem się nad założeniem rozmiaru 225/35/19 na wszystkie cztery koła z dwóch powodów, a mianowicie:

1.Osiągi i spalanie o ile będzie jakaś różnica?

2.Wybór i cena opon w tym rozmiarze.

 

Powiedzcie czy ma to sens. Auto docelowo będzie miało remap z 184KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pozostałbym przy fabrycznych rozmiarach 225 przód i 255 tył.

Jeśli założysz tą samą oponę na felgi różnej szerokości to średnica kół będzie inna na każdej osi, a to raczej nie jest wskazane.

http://e-podpis.net.hostingasp.pl/bmw/BMW_podpis_numer%20_small.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pozostałbym przy fabrycznych rozmiarach 225 przód i 255 tył.

Jeśli założysz tą samą oponę na felgi różnej szerokości to średnica kół będzie inna na każdej osi, a to raczej nie jest wskazane.

 

Wszystkie 4 felgi będą 8J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E92 kupiłem na 17 calach.

Po założeniu 19'' przy 177 km sporo mocy uciekło, mimo że opony założyłem nowe słychać było toczenie i czuć jego opór.

Miałem wrażenie że te koła są za duże stosunkowo do mocy tego silnika.

Auto kleiło się do asfaltu ale przy niższych obrotach było bardziej ospałe i było czuć ciężar tych kół.

Wydaje mi się że takie buty bardziej pasują do dużo mocniejszych bryk, gdzie zapasu mocy jest bardzo dużo.

 

W E90 320d na osiemnastkach w rozmiarze 225/40/18 trakcja było równie dobra a samochód jakby zwinniejszy i opon nie było słychać w ogóle.

Ale niestety od zauroczenia dziewiętnastkami nie chcę niczego mniejszego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Hmm, 225 jakoś się prezentuja. :8)

 

http://images35.fotosik.pl/132/cb65ff3c1c27ca9am.jpg

 

 

Przy 2,0 dieslu to chyba lepiej dać z prozdu i z tyłu oponę 225 (felga 8cali).

 

Mam tak na zimę, na feldze 17''. dodatkowo dystans z tyłu chyba 12mm (na stronę), żeby zniwelowac róznicę szerokości i jest dobrze.

 

Na lato mam jednak z tyłu 255. Przy 231KM i 500Nm opona 225 średnio sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, 225 jakoś się prezentuja. :8)

 

http://images35.fotosik.pl/132/cb65ff3c1c27ca9am.jpg

 

 

Przy 2,0 dieslu to chyba lepiej dać z prozdu i z tyłu oponę 225 (felga 8cali).

 

Mam tak na zimę, na feldze 17''. dodatkowo dystans z tyłu chyba 12mm (na stronę), żeby zniwelowac róznicę szerokości i jest dobrze.

 

Na lato mam jednak z tyłu 255. Przy 231KM i 500Nm opona 225 średnio sobie radzi.

 

I tak zrobię, ale bez dystansów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z uwagi na brak dojazdówki mam możliwość kupienia felg 17" wz 413 ( nowe )

http://mybmw.pl/pl/kompletne-kola-bmw-v-spoke-413-36112220163.html

 

oraz opon LETNIE BRIDGESTONE POTENZA S001 225/50R17 94Y takich jak te ( nowe )

http://allegro.pl/letnie-bridgestone-potenza-s001-225-50r17-94y-i3860551120.html

 

Cały kpl. za cenę 3000 zł . ( znaczki BMW do felg oryginalne w foliach ). Felgi i opony po demonstracji F 30 nie jeżdzone .

Słyszałem,że te opony są juz bardziej miękkie nie tak jak te betony wypuszczane na poczatku produkcji .

Jak myślicie czy bedzie dobrze się na tym jeżdziło w porównaniu z dotychczasowymi 205/55/16 zwykłe opony i czy warto taki komplet kupić ?

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być drastycznej różnicy w komforcie, w końcu profil 50, ale za to opony szersze, kwestia tylko czy ET od F30 będzie OK. :cool2: Cena.

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.