Skocz do zawartości

Nowa seria 5 G30


samson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Matrixy są nowe - poprzednia generacja była bardzo dobra, jeżeli te będą potrafiły działać lepiej niż w G30, gdzie się właczają tylko, jak jest ciemno, plus działąją na zasadzie on/off - to też będzie duży plus.

 

Coś u Ciebie jest nie tak z tymi swiatłami lub masz jakąś uboższą wersję...

 

Co do Audi to wejdźcie na forum Audi, założę sie, że są tam takie same porównania i większość pisze że BMW jest ble ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy tylko ja uważam ,że G30 jest brzydką piątką ?

 

http://static.usvis.lt/8/b/9/8b98056972d37d7b8e79205e95abda0d5a707c82c31c7.jpg

 

Co jest ładnego w tym samochodzie ?

 

Ja przy wyborze , wybrałem, klasę E jeździ podobnie , technologicznie lepsza , wyciszona lepiej. Dziękuje za takie BMW - bez pomysłu stylistycznego IMO brzydkie.

Maska Płaska jak w E39 , praktycznie bez przetłoczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tylko ja uważam ,że G30 jest brzydką piątką ?

 

http://static.usvis.lt/8/b/9/8b98056972d37d7b8e79205e95abda0d5a707c82c31c7.jpg

 

Co jest ładnego w tym samochodzie ?

 

Ja przy wyborze , wybrałem, klasę E jeździ podobnie , technologicznie lepsza , wyciszona lepiej. Dziękuje za takie BMW - bez pomysłu stylistycznego IMO brzydkie.

Maska Płaska jak w E39 , praktycznie bez przetłoczeń.

 

Jak skonfigurowałeś takie coś jak na tym zdjęciu to popieram .....maskara! dodaj M pakiet , ładne felgi , światła ledowe ( zmienią "oczy auta" )ciemne szyby i kilka innych dodatków i będzie efekt a tak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy są nowe - poprzednia generacja była bardzo dobra, jeżeli te będą potrafiły działać lepiej niż w G30, gdzie się właczają tylko, jak jest ciemno, plus działąją na zasadzie on/off - to też będzie duży plus.

 

Coś u Ciebie jest nie tak z tymi swiatłami lub masz jakąś uboższą wersję...

 

Mam adaptacyjne, nie ma lepszych

 

Wiesz, czym się różnią od Matrixów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trzeba sobie jasno powiedzieć,że stylistyka obecnych audi i BMW ma trafiać w azjatyckie gusta bo tam sprzedaje się najwięcej widać to we wszystkich nowych modelach.

Dlatego mamy wielkie grille, skośne wielkie lampy i felgi typowe w Chińskim stylu z których jeszcze 10 lat temu wszyscy wyśmiewali się na allegro.

Mają nawiązywać do znanych i lubianych przez Chińczyków wzorów (smoki i inne badziewia) i to widać w stylistyce.

BMW w 2017r sprzedało coś koło 2 mln aut z czego ok 600tyś w chinach gdzie było nr 1.

Ameryka to drugi co do wielkości rynek zbytu dla BMW a sprzedaż była na poziomie ok 300tyś szt czyli Chiny ewidentnie mają tutaj największe znaczenie.

Liczą się wyniki sprzedażowe europejskie gusta nie wiele mają do gadania.

Mi osobiście z nowych modeli podoba się jedynie M2 i stara już F12/F13 nic więcej.

W seriach 5, 7 i X bardzo widać stylistykę skierowaną w azjatycką stronę do mnie to nie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kogoś interesowało, to zaryzykowałem z listwą zderzaka od m550i/d i listwa pasuje, może nie idealnie i w 100%, bo nie wykłada się idealnie na kratce, to pewnie dlatego, że są halogeny i kształt jest delikatnie inny, ale zderzaki są takie same i na zderzak pasuje już idealnie. Koszt niewielki, bo 150zł/szt + nerki 600zł po dobrym rabacie :)

 

54f72da98bdf.jpg

 

36315eb72d73.jpg

 

a0e7f3068c01.jpg

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrixy są nowe - poprzednia generacja była bardzo dobra, jeżeli te będą potrafiły działać lepiej niż w G30, gdzie się właczają tylko, jak jest ciemno, plus działąją na zasadzie on/off - to też będzie duży plus.

 

Coś u Ciebie jest nie tak z tymi swiatłami lub masz jakąś uboższą wersję...

 

Mam adaptacyjne, nie ma lepszych

 

Wiesz, czym się różnią od Matrixów? :)

 

Mam matrixy i uważam, ze to super lampy. W g30 taka lipa z tymi światłami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje serwis ... masz coś z lampami , lampa u mnie wycina pięknie jadący przede mną pojazd nie oślepia kierowcę i jednoczenie oświetla obie strony ... i załącza się idealnie w czas

 

Tydzień temu byłem w serwisie i nic nie znaleźli - auto przeszło testy, a nie ma na razie żadnej aktualizacji związanej z oświetleniem - rozmawiałem z mistrzem

 

PS

 

Ledy włączają Ci się non-stop idealnie w czas?

 

Czy droga musi być ciemna?

 

Pytam, aby doprecyzować, czy np. delikatne oświetlenie po jednej stronie sprawia, że system w ogóle się nie włącza.

 

Czy też może jest tak, że nawet jak lampy świecą po jednej stronie, a po drugiej jest ceimność (puste pola), to ta druga strona jest oświetlana u Ciebie ledami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie muszę wtrącić niestosowną uwagę. Pewnie mod mnie wykosi, ale chyba trzeci raz zwracam uwagę, że jeden z naszych kolegów ma .... inny rodzaj postrzegania rzeczywistości. Proponuję założyć dla niego jeden temat i tam będą udzielać mu informacji koledzy z wysokim poziomem empatii i nie będzie więcej w ... kurwiał pozostałych !!! Tym samym uratujemy się przed poziomem forum pudelka .... i tyle.
Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w F10 jest podobnie, tzn. włączają się tylko w absolutnej ciemności. Przy wykryciu jakiegokolwiek światła ulicznego lub gdy nie jest dostatecznie ciemno wyłączają się. Jest to trochę bez sensu....

To, że cała jedna strona się wyłącza przy wykryciu pojazdu z naprzeciwka (który jest już dostatecznie blisko) jest prawidłowe. Tak działa adaptive w BMW ( w volkswagenie jest chyba to samo). W audi matrixy to inna bajka. Tam masz kilkadziesiąt diod led, które mogą działać zupełnie niezależnie, dlatego też nie muszą się wyłączać w całości. W BMW to są tak naprawdę dwie lampy, które się skręcają góra, dół, boki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja nie wiem co wy piszecie.... :mad2:

Mam adaptacyjne Ledy w 330i 2017 i jak jedzie auto z drugiej strony to jest wycinane w zależności od odległości w jakiej jest.... Do tego np jak jedzie auto z przodu to też jest wycinane ale długie świeca po obu jego stronach.... Wtedy mógłby teoretycznie nie używać swoich świateł.... Jedyny minus to jest ta czułość.... System nie działa jak jest szaro (w miarę jasno) lub jak droga jest mocno oświetlona i to jest minus....

Edytowane przez wehyr
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wyłącza - jak jedzcie auto to jest lewa strona wyłączana ale prawa świeci i oświetla pobocze.

 

Z tego co piszecie to wniosek jest jeden, musi być ciemno. I to jest bez sensu - podpytam w serwisie czy nie można zmienić czułości systemu który odpowiada za działanie ledow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wehyr przecież napisałem właśnie, ze wyłącza się dopiero jak pojazd jest blisko, jak jest daleko to jest wycinany. W Audi działa to inaczej, wydaje mi się ze dużo lepiej.

SebastianM napisz później czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście biłem się z myślami i czekałem na A6 zastanawiając się czy nie popełniłem błędu.

 

Moim zdaniem wygrywa BMW :)

 

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2018/02/BMW-5er-G30-Audi-A6-sedan-2018-03.jpg

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2018/02/BMW-5er-G30-Audi-A6-sedan-2018-01-1024x767.jpg

http://cdn.bmwblog.com/wp-content/uploads/2018/02/BMW-5er-G30-Audi-A6-sedan-2018-04.jpg

 

Przód ładniejszy chyba w audi .Bok chyba w bmw tył nie wiem.Środek chyba bmw.

Wszystkie różnice na zasadzie chyba.Światła w bmw diodowe są jak matrixy w audi i to bardzo fajna rzecz którą napewno będę mile wspominał.

Reszty różnic nie oceniam bo to bardzo podobne auta które sprawiają wrażenie odseparowania od drogi a nawet kierowcy.Zero bezpośredniego odczucia prowadzenia pojazdu .Też miałem dylemat czy nie lepiej poczekać na audi ale już nie mam a g30 sprzedałem.Współczesna motoryzacja poszła w kierunku znanym chyba tylko sobie.Będziemy sobie tu pisali czy w pl działa już oglądanie w smartfonie samochodu gdy stoi na parkingu oraz co nowego dzisiaj powiedziała Pani z teleserwisu w sprawie nowego softu w kluczyku.Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wehyr przecież napisałem właśnie, ze wyłącza się dopiero jak pojazd jest blisko, jak jest daleko to jest wycinany. W Audi działa to inaczej, wydaje mi się ze dużo lepiej.

SebastianM napisz później czy się udało.

 

Nie udało się tego poprawić. Wg serwisu system działa sprawnie.

Próbowali w serwisie jeszcze sprawdzić, czy można czułość jakoś zmienić - nie da się.

 

Ale dowiedziałem się ciekawej rzeczy - nie jestem pierwszą osobą, która narzeka na zbyt wolne działanie załączania się pierwszego ledów od akcji serwisowej, którą chyba w październiku miałem. Takich sygnałów było już kilka

 

Dodam, że na chwilę obecną nie ma nowego softu odpowiedzialnego za działanie dynamicznych ledów - pozostaje czekać i liczyć, że BMW coś z tym zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.