Skocz do zawartości

[F11] Rozpoznawanie znakow drogowych retrofit


JEDi

Rekomendowane odpowiedzi

siema

 

Ja mam F06 z adaptive led a niemam kafas tylko FLA

Wedlug mnie BMW dupy dalo nie montujac kafas w standardzie do Adaptive Led bo to nie dziala w 100% czyli nie dozuje wiazki swiatla tylko dziala jak FLA wlancza i wylancza plus doswietlanie

Mam w planach dorzucenie KAFAS 2 ale prosil bym kogos o odpowiedz czy jest mozliwosc dodania opcji bo na tych zalezy mi bardziej niz na SLI

AppID 190 (BE) - Front Collision Warning

AppID 191 (BF) - Pedestrian Detection

 

dzieki

zycie zaczyna sie po 50i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli auto posiada kamerę KAFAS to wystarczy dopisać do wyposażenia opcję 8TH, zakodować auto.

 

W przypadku braku kamery, konieczna jest wymiana szyby czołowej pod kamerę KAFAS, montaż kamery KAFAS, instalacja elektryczna kamery, kodowanie, etc...

 

Jakaś krótka instrukcja jak to zrobić?

Esy-s + e-net oczywiście jest ale nigdy nie dodawałem nowego wyposażenia stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dodałem 8TH do FA

 

zmieniłem :

 

HU_CIC, 3001 EXBOX, SPEEDLIMIT_INFO = aktiv

KOMBI, 3000 Anzeige_Konfiguration, SPEED LIMIT GENERATION = sli_gen2 ------> tego nie mogę znaleźć u siebie :((((

KOMBI, 3003 FZG_Ausstattung, SPEED_LIMIT = aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, SLI_ON_OFF = SLI_ON

KAFAS, 3010 SLI_CODING, CODE_ELECTRIC_HORIZON = nicht_aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, Country_code_display = wert_3

KAFAS, 3010 SLI_CODING, UNIT DISPLAY = wert_4

KAFAS, 3020 KAFAS_COMMON, COUNTRY_VARIATION = wert_3

 

i nie działa albo nie potrafię tego włączyć.

 

Ktoś coś ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Saab, Ty piszesz o czym innym - mianowicie o informacji o przekroczeniu prędkości, którą ustawia sobie kierowca (poprzez funkcję "LIM" na kierownicy lub poprzez iDrive, gdzie można ustawić dowolną prędkość po przekroczeniu której samochód zawsze będzie sygnalizował gongiem).

 

Natomiast 8TH czyli "Speed Limit Info" to jest to samo co "Rozpoznawanie znaków drogowych" - czyli informacja o ograniczeniu prędkości obowiązującym na danym odcinku drogi, którą auto sczytuje automatycznie i kierowca nie ma wpływu na jej ustawienie.

Przy czym 8TH, oprócz kamery KAFAS, do poprawnego działania wymaga 609 - gdyż bez danych z nawigacji (o lokalizacji obszarów zabudowanych i skrzyżowań służących odwoływaniu zakazów wyprzedzania) działanie 8TH nie ma po prostu sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem 8TH do FA

 

zmieniłem :

 

HU_CIC, 3001 EXBOX, SPEEDLIMIT_INFO = aktiv

KOMBI, 3000 Anzeige_Konfiguration, SPEED LIMIT GENERATION = sli_gen2 ------> tego nie mogę znaleźć u siebie :((((

KOMBI, 3003 FZG_Ausstattung, SPEED_LIMIT = aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, SLI_ON_OFF = SLI_ON

KAFAS, 3010 SLI_CODING, CODE_ELECTRIC_HORIZON = nicht_aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, Country_code_display = wert_3

KAFAS, 3010 SLI_CODING, UNIT DISPLAY = wert_4

KAFAS, 3020 KAFAS_COMMON, COUNTRY_VARIATION = wert_3

 

i nie działa albo nie potrafię tego włączyć.

 

Ktoś coś ?????

 

 

Czy zrobiłem coś nie tak, może coś pominąłem :(??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dodałem 8TH do FA

 

zmieniłem :

 

HU_CIC, 3001 EXBOX, SPEEDLIMIT_INFO = aktiv

KOMBI, 3000 Anzeige_Konfiguration, SPEED LIMIT GENERATION = sli_gen2 ------> tego nie mogę znaleźć u siebie :((((

KOMBI, 3003 FZG_Ausstattung, SPEED_LIMIT = aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, SLI_ON_OFF = SLI_ON

KAFAS, 3010 SLI_CODING, CODE_ELECTRIC_HORIZON = nicht_aktiv

KAFAS, 3010 SLI_CODING, Country_code_display = wert_3

KAFAS, 3010 SLI_CODING, UNIT DISPLAY = wert_4

KAFAS, 3020 KAFAS_COMMON, COUNTRY_VARIATION = wert_3

 

i nie działa albo nie potrafię tego włączyć.

 

Ktoś coś ?????

 

 

Czy zrobiłem coś nie tak, może coś pominąłem :(??

 

Thommy udało Ci się ruszyc w/w temacie?

Byłem dziś w "Bmw independent service" z pytaniem czy oni mogą mi to uruchomić ale musze im wyłożyc jak krowie na rowie o co mi się rozchodzi "wiadomo UK..."

Jeśli ktoś w temacie mogłby być tak wspaniałomyślny i pokazac jakiś screenshot jak to zrobić tzn. komendę lub kod co i jak gdzie to wgrać?

Będę zobowiązany do rekompensaty :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat na ten moment mam HUD i asystent martwego pola (czy jakoś tak, trójkąty w lusterkach). Chcę dołożyć kafas1(wymiana szyby czołowej + kamera + sterownik) i teraz pytanie jakie funkcję mogę dołożyć oprócz speed limit info?


Chodzi mi również o włącznik bo pewnie też musi ulec zmianie i teraz pytanie jakie symbole powinien posiadać obecnie mam taki:

http://allegro.pl/panel-przelacznik-bmw-f10-f11-9220048-i5833469074.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie jest komplet.. Od lewej z pamięci:

- Ostrzeżenie przed zmiana pasa ruchu

- Asystent zapobiegający kolizji

- Asystent toru jazdy

- Night vision

- Head-up display


Systemy te korzystają z wibracji kierownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Pany,

Rozpoznaje mi prędkość itp ale teoretycznie powinno jeszcze zakaz wyprzedzania jeśli się nie mylę.

A tak nie jest. Dlaczego?


Wyżej na screenie widać dwa myślniki jakby dwa pola o braku informacji.

U mnie jest tylko jedna informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Widzę znak zakaz wyprzedzania dla ciężarówych... a mi samochód pokazuje, że ja również nie mogę wyprzedzać :)


przy akcji naprawczej egr dostałem nowego Kadjara i akurat miał funkcję rozpoznawania znaków,


no i elegancko rozróżniał i ignorował na wyświetlaczu zakaz dla ciężarówek.



Może przy okazji serwisu zagadać w ASO ? czy mają nowszy soft ?


(mam kafas2 i fabrycznie znaki drogowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Moze nie nie wniose nic do dyskusji gdyz nie mam zadnych z tych kamerek lub upgrade a dokladac to szkoda kasy. Jedyne co to nie moge pojac jak to jest ze w pierwszej lepszej nawigacji wyswietla ci predkosc na danej drodze/odcinku a w BMW nalezy montowac kamery kable cuda na patyku zeby coe informowalo z jaka predkoscia moge jechac.

Ewidentnie jest to dojenie jakby nie mogli dolozyc info o dopuszczalnej predkosci do nawigacji. Noe jest to idealne ale i te kamerki idealne nie sa.


A czy ktos zalozyl sobie ten emulator SLI - na angielskich forach pozytywnie sie wypowiadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że po dołożeniu kamery masz system rozpoznawania znaków tak jakby online, czyli takie jak są w rzeczywistości, a w tych navi o których mówisz to są zaimplementowane ograniczenia na danych prędkościach. I ok, wrzucone są ograniczenia w miejscowościach, ograniczenia w innych miejscach, które są na stałe. Ale jak już masz ograniczenie czasowe, bo roboty drogowe, bo coś tam to ci przecież navi nie pokazuje. Do tego musi być system rozpoznawania znaków a więc kamera, bo jak inaczej to zrobisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie calkowicie masz bardziej wyrafinowany system za bardziej wyrafinowana kase.

Zeby to miec trzeba dołożyć kamerę co u niektórych wymienic szybe, przekodowac i co to tam jeszcze trzeba żeby podczas robot drogowych czy innych promilowych wypadkach pokazało ci z jaka predkosci jechac.

Osobiscie uwazam ze emulator czy tez zeby navi wyświetlała ograniczenia (jak te za pare zlocisty) w 90% przypadków się sprawdzi a te brakujące 10% użyje swojego mózgu i doświadczenia za kółkiem :). Nie zrozum mnie zle nie neguje potrzeby tego systemu tylko koszt chyba jest nieadekwatny do korzyści. Jesli dokladajac ta kmerke dolby mi (poprzez kodowanie) ostrzeganie przed kolizja czy tez night vision wowczas tak ma to sens.


Poszperałem w necie i właściwie koszt samej kamerki KAFAS2 z modułem to nie jest tragiczny wydatek £300 max z calym okablowaniem. Czy gdzies w okolicy Wroclaw Oława ktoś sie podejmuje zakładaniem takich dodatkow?


No i znowu sprowadzono mnie na ziemię - ponoc trzeba miec wymieniona szybe zeby zamontowac KAFAS czyli koszt sie minimalnie podwaja - nie emulator zdecydowanie rozsądniejsza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

W F10/F11 wystarczy jechać jakąś główniejszą drogę która jest na nawigacji i zawsze coś pokaże. Pytanie czy nie ma błędów, albo czy nie miałeś dokładanego rozpoznawania. Może brakuje FSC? moze emulator nie działa?

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.