Skocz do zawartości

[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP


Pemek

Rekomendowane odpowiedzi

jaka znowu przesadzona cena

 

czemu liczycie w przeliczniku

 

policzcie 1-1 zloty-euro

 

jak by kazdy tak mial liczyc jak wy

 

to za granica nikt by nie zrobil zadnej naprawy (kolejki byly by do polski )

bo wszystko w ten sposob jest drogie

 

a na dobra sprawe to jest taniej

 

policzcie sobie niech w pl zarobi ktos 1500zl a gdzie indziej 1500euro

 

to wydajac w pl 1300zl

a gdzies tam 780euro

kto wiecej wyda ???????

 

policz sobie samo paliwo

kto wiecej kupi paliwa za wyplate ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym oleju?

http://www.ebay.co.uk/itm/for-BMW-8HP45Z-8HP50Z-8HP70Z-AUTOMATIC-TRANSMISSION-GEARBOX-SUMP-PAN-FILTER-OIL-/302050740350?fits=Plat_Gen%3AF10&hash=item4653a0887e:g:pCIAAOSwaB5XvGoh

 

Dodatkowo sprawdzajac kompatybilnosc do 530i pokazuje, ze do tego medlu nie pasuje. Cos innego jest przewidziane w tym modelu? Przeczytalem caly temat ale nie znalazlem informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja w swoim F11 płaciłem 78zł za litr oleju ORI ZF czyli 858zł za 11 litrów oleju do tego 310zł za wymianę oleju wraz z filtrem co daje 1168 do tego miskę kupiłem sam na allegro za jakieś 400zł bo akurat wtedy nie mieli co razem dało 1570 zł w przybliżeniu. A robiłem pod warszawą w izabelinie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie wymieniłem 10k km temu przy przebiegu 125k płaciłem 1500 zlociszy na gotowo i nie mam żadnych przebojów z szarpaniem przeciąganiem czy inne podobne . Moze trzeba dawać do ludzi którzy zajmują sie jedna marka niz do Zenka dwa domy dalej który trzepie wszystko co mu wleci
Będziesz Miał Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem wymiane statyczne we Wroclawiu na mojej F10 8HP45Z

przebieg - 97tys km

olej ZF 8, miska ZF, sruby

1200zl razem z wymianą

czas wykonania - 1,5 godziny

 

Olej był bardzo czarny ale metalicznego osady nie było duzo

 

Pytalem za dynamiczne wymiane olej - 2500zl i trwa 4-5g

 

Polecam - Firma ASB Dlugoleka

 

PS. przepraszam za język, nie jestem polakem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie jak coś to od ręki gotowe zestawy ori ZF, oczywiście zapraszam też na profesjonalną wymiane :wink:

http://allegro.pl/olej-miska-filtr-sruby-bmw-zf-8hp45-8hp70-komplet-i3396488200.html

współpracuje z firmą ZF i według mojej wiedzy wymiana co 90tkm

witam a ile takaprzyjemnosc wymiany z czesciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich posiadaczy BMW serii F10/F11 :wink:

poczytałem w zasadzie kilka stron wstecz ze względu na brak czasu no i z tego co widzę to z jednej strony nie wymieniać a z drugiej ZF poleca po 80-120kkm przebiegu (zależy od jazdy), posiadam BMW F21 z 2013r 120d przebieg na ten moment to 136kkm skrzynia automatyczna sportowa i teraz zastanawiam się co robić u siebie ? Czy wymieniać olej czy jeździć dalej ? Skrzynia pracuje bardzo dobrze jak na razie, jedynie mam to samo co wyczytałem u innych, ze na zimnych przy 1-2 biegu lekko szarpnie, szczególnie jest to zauważalne teraz zimą, planuje za pół roku jeszcze chipa, więc moc również wzrośnie do tych ok 220km.

Liczę na rady i wybaczcie, że wbijam wam się w temat 5-tek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZF oczywiście jest jednosprzęgłowy i jest to jedyna skrzynia automatyczna montowana w f10, poza m5.

ZF zaleca wymianę oleju w tej skrzyni co 80kkm, natomiast bmw twierdzi, że olej jest dożywotni.

ASO BMW ma rację, że olej jest dożywotni, bo to oznacza, że olej ma być w skrzyni do dnia aż skrzynia wykona ostatnią operację w swoim "życiu" :mrgreen:

Mówimy tutaj o skrzyni automatycznej czy manual? Man f10 skrzynia auto przebieg 100tys. Czy powinienem wymienić olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję serwisową ktoś z was choć robi przy wymianie i poziomu oleju ? Lub jak zawsze - spuścić , zalać i jedziemy ? ))))))

 

no myślę, że jak ktoś już kupił F10/11 to nie jeździ do Zenka do garażu, który całe życie tylko polonezy robi

 

nie spotkałem się z warsztatami które nie oferują adaptacji w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Funkcję serwisową ktoś z was choć robi przy wymianie i poziomu oleju ? Lub jak zawsze - spuścić , zalać i jedziemy ? ))))))

 

no myślę, że jak ktoś już kupił F10/11 to nie jeździ do Zenka do garażu, który całe życie tylko polonezy robi

 

nie spotkałem się z warsztatami które nie oferują adaptacji w komplecie

A tu adaptacji ?

F seria to co jakiś stopień ? Może ty modlisz się jeszcze na nią na tę F serię i chodzisz z szmatką wokół maszyny zbierasz kurz - ? ))) W moim skromnym rozumieniu zwykły kawałek plastiku i minimum żelaza, z którym niekoniecznie trzeba szukać tego, co może okazać się oszukiwaniem samego siebie. ))))

 

Adaptacji i funkcje serwisowe - różne rzeczy. Sens kumasz ?

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie, po prostu uważam, że te auta są jeszcze dla większości społeczeństwa zwyczajnie za drogie - a jak już kogoś stać na jego zakup to pewnie też w garażu ze szwagrem oleju nie wymienia

 

luz kolego :cool2:

 

Gdzie widziałeś garaże, wokół same warsztaty . Luz - to jest twoje pojęcie o adaptacji i funkcji serwisowej. Powiem ci więcej - w 80% przypadków tę funkcję serwisową po prostu nie robią. A szkoda.

Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a jak już kogoś stać na jego zakup to pewnie też w garażu ze szwagrem oleju nie wymienia

luz kolego :cool2:

Mam inne statystyki - większość ludzi na takich maszynach po prostu chciwi ludzie, którzy z powodu swojej chciwości potem płacą znacznie więcej ))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO w sumie racja... dobrze, że jest zbawca z Ukrainy który nam wszystkim dopomoże :cool2:

 

Myślę, że powinieneś pojeździć po tych wszystkich warsztatach wokoło i ich przeszkolić (przede wszystkim z nazewnictwa adaptacja/funkcja serwisowa) :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
NO w sumie racja... dobrze, że jest zbawca z Ukrainy który nam wszystkim dopomoże :cool2:

 

Myślę, że powinieneś pojeździć po tych wszystkich warsztatach wokoło i ich przeszkolić (przede wszystkim z nazewnictwa adaptacja/funkcja serwisowa) :mad2:

 

Mam co robić - blog poczytaj - on mówi sam za siebie. To ich problem, mi tak. Zapytałem - nie otrzymałem odpowiedzi . Dlaczego ty wtedy zbawcu pisał sms na PW - a ile kosztuje to, a ile kosztuje inne ? Jesteś chyba jednym z tych, którzy szukają taniej i słuchasz opowieści od mechanika o życiu na marsie )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.