Skocz do zawartości

Które firmy leasingowe polecacie a które lepiej ominąć?


BMW_3

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko związane z zakupem kolejnego auta.

 

Wcześniej miałem PKO Leasing i juz ich nie chcę, bo trzepali mnie po 50zł za każdy fotoradar oraz życzyli sobie tylko najdroższą ubezpieczalnię. Teraz chcę sam wybrać firmę, która bedzie leasingowała. Macie jakieś godne polecenia?

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chwale bzwbk ale za radarki itp wszyscy kasuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę 2 letni leasing w EFL.

Wg mnie ok. Dostałem najlepsza oferte po tym jak pokazałem oferty konkurencji :mrgreen:

Ubezpieczenie poza EFL kosztowało mnie 200 zł netto ale i tak się opłacało.

Innych dodatkowych kosztów nie miałem więc nie wiem jak jest :8)

SPRZEDAM


Komplet zderzaków BMW F30 Sport Line


Komplet zderzaków BMW Z4 E89

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masterlease - ubezpiecznie zew. 200 netto, ale zrównali się cenowo z ofertą PZU od Dealer`a więc wziąłem u nich - fotki także 50pln :)

 

Mam fajnego człowieka, który wspólnie z dealerem "łapie" dooobre rabaty :) oferta na samo finansowanie nie była najniższa (najtańszy był chyba Raifaissen), ale rabat na auto zrekompensował różnice z nawiązką - słyną z wynajmu i zarządzania flotą, ale leasingi operacyjne (tak jak w moim przypadku) też mają.

 

Chyba u każdego jest tak, że jak się płaci na czas to syfu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja jestem takim leszczem i leasinguje w BMW ? :P

 

Nie :)

Inaczej mój ojciec też jest leszczem :lol:

 

A tak na poważnie. Zależy jaką dają ofertę. Jeśli jest zbliżona do konkurencji albo załapałeś się na jakąś promocję np 100, 101.. % to lepiej w BMW. W razie szkody nie czekasz na zgodę leasingodawcy tylko od razu naprawiasz auto.

Jedno jest pewne, trzeba negocjować i chodzić z ofertami do konkurencji. W BMW na start zaproponowali mi 108,9% :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam w BMW, da się wynegocjować. U mnie zrównali się z najlepszą ofertą od brokera, której broker nie był w stanie już poprawić. Z tą różnicą, że zamiast zejść z ceną leasingu to wyrównali ubezpieczeniem. Tak więc rabat odebrałem w pierwszym roku zamiast go dobierać przez cały okres leasingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy brał kilka lat temu w leasing auto z salonu Audi. Mówił, ale nie pamiętam co to było. Jednak ma to mniejsze znaczenie w tym momencie. Jak chciał odsprzedać auto, to opłata manipulacyjna 25 000 PLN. Za spóźnienie z ratą kilka dni dostawał kilka tysięcy kary. Teraz wziął Mercedesa w EFL i jest bardzo zadowolony. Warto przeanalizować opłaty za dodatkowe czynności, bo w życiu bywa różnie i najniższa cena może się szybko zemścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A ja na PKO nie narzekam, cena konkurencyjna dla leasingu BMW, nie robili problemu z innym ubezpieczycielem. Fajnie tez sie zachowali z FV za wskazanie do zdjecia z fotoradaru. Na zdjęciu były 2 samochody wiec nie było podstaw do wystawienia mandatu. Po napisaniu reklamacji fakturę anulowali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto w Impuls Leasing na 106%. Wziąłem bo mam już tam kilka umów, w euro, wygodnie i szybko załatwili leasing zwrotny i biuro było 300m od mojej firmy. Miałem jedną przygodę z fotoradarem, koszt extra 45zł netto tytułem "Udzielenie pisemnej informacji o pojeździe i jego użytkowniku na wniosek organów administracji państwowej i innych podmiotów". Mam jeszcze Leasingi w Siemens i mBank (dawne BRE) w zasadzie też bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mBank

104,5%, 50zł za fotkę, ubezpieczenie dowolnie u kogo ale musi być AC, OC i NW

 

Dziękuję wszystkim za opinie, wszystkie teraz prześledzę i wezmę pod uwagę.

 

Mnie pekao leasing kiedyś wkurzył, bo nie pozwolili na innego ubezpieczyciela i skroili mnie na tym przepięknie. Na mandatach zresztą też.

 

Spróbuję mLeasing i wbk przyslal dobra ofertę.

 

 

Koniecznie wezmę GAP. Do niedawna nie miałem pojęcia o istnieniu takiego tworu a wydaje się być potrzebne.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wałki z PEKAO Leasing z ubezpieczeniami.

Mam u nich 2 auta i zawsze ich "super oferty" są o 50 % droższe niż u tych samych ubezpieczycieli które znajduję sam u pierwszego lepszego brokera.

Po przedstawieniu oferty zgadzają się na moje ubezpieczenie ale próba zrobienia w konia jest zawsze.

Szczytem była oferta na peugeota 208 z 2013 roku za 2900 zł AC,OC,NW w PZU.

Gdy sam ubezpieczyłem w salonie Peugeota za 3,3 % czyli 1100 zł również w PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EFL, mam kontakt do konkretnego doradcy leasingowego, jeśli ktoś zainteresowany to proszę o info na priv.

Dodatkowo połączenie leasingu EFL z samochodem z BMW Bawaria Motors Janki może przynieść dodatkowy upust na cenie auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

potwierdzam to co było wcześniej napisane. Trzeba chodzić z ofertami - tak naprawdę dużo czasu to nie zajmie. Firmy jedna po drugiej poprawiają oferty. Ja zakończyłem negocjacje na 102,90% w mLeasing (mam dużą pierwszą i drugą ratę), więc realnie trudno to porównać do standardu. Nie zmienia to faktu, że byli zdecydowanie najlepsi wśród kilku testowanych firm. Jedyny minus na początku to 350 PLN netto za wycenę DEKRY ale i tak się zwróciło. Dostałem oczywiście zgodę na własne ubezpiecznie - nie byli w stanie się do niej zbliżyć nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.