Skocz do zawartości

Zużycie oleju_nowe auto 3.5i


larsen

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisałem się tutaj, ponieważ dział bardziej aktywny. Mam z polskiej sieci nowe 435i. Po przebiegu 14 tys. km włączył się komunikat - poziom oleju minimalny, dolej litr oleju. Po sprawdzeniu wg. procedury elektronicznego poziomu oleju mam info - poziom oleju minimalny, dolej litr oleju. Wlewam trzy setki, pomiar - poziom oleju w połowie. Wygląda, że czujnik oleju ok, tylko faktycznie zżera olej. Jestem w lekkiej panice, auto nowe, nie pałowane (daję słowo) i takie jaja przy przebiegu 14 tys. km.

We wtorek będzie na przeglądzie w ASO. Bardzo proszę o wsparcie, bo nie wiem jak z nimi rozmawiać. Mam dwa inne BMW jadą po 30 tys. od wymiany do wymiany, poziom oleju stoi. Tutaj silnik flagowy i taki syf. Panowie może jakieś podpowiedzi, sugestie :x

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyłeś, dobra rada nie zawada :) Dzięki, że pochyliłeś się nad moim problemem. Idę do garażu zapalić, walnę browara. Może przez tą chwilę pojawią się nowe sugestie. Pozdrawiam i robię miejsce na bańkę z olejem i od wtorku tworzę historię w ASO. Tak poważnie to się w pale nie mieści, wydałem na auto worek pieniędzy !!!

Przed laty trzy passaty po kolei nie opuszczały poziomu oleju nawet o 1 mm.

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
te silniki spalają olej jedne mniej drugie więcej, po 15 tysiącach się wymienia a nie dolewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest jak Gorik napisał. 15 000 to czas na wymianę. Sądzę, że niekoniecznie palą te silniki aż tyle tylko olej odparowuje. Fabryka zalała pewnie castrolem, którego ubywa sporo. A czy na max zalali? Chyba nie. A nawet gdyby to 1l na 15 000 to wcale nie jest dużo. Coś zawsze musi ubyć! Jak przybędzie to wtedy będziesz miał zmartwienie.

Mnie też zawołał o dolewkę litra koło 15 000km. Po wymianie na lepszy olej już prawie wcale nie ubywa.

I nie walcz z takim tematem w ASO bo jak oni zaczną Ci kopać w aucie to dopiero się potem spłaczesz.

Jak boli Cię cena za wymianę w ASO to jedź do nich ze swoim olejem, albo wymień se gdzieś indziej. Po pieczątkę pojedziesz przy 30 000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od zawsze brała 1l. Castrolu na 10tys, temat znany na całym świecie, teraz bmw tak robi. Więc nie masz czym się martwić. Po dotarciu (czyli u mnie po 2-3 latach :) ) i zmianie oleju na jakiś dobry (np Motul, Millers), nie bierze już nic.

A olej się zmienia co 15 kkm, zwłaszcza w 28i, przy dynamicznej jeździe to bym zmieniał nawet co 10kkm, to nie jest raczej motor który będzie robił po 500kkm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynowe biorą zazwyczaj olej, potwierdzam, szczególnie 3.0. A takie zużycie i tak mieści się w zawartej w instrukcji normie, więc raczej walczyć będzie ciężko. Jak koledzy piszą - nie przejmować się i wlewać. Istnieje szansa, że z czasem się to obniży (niektórzy mówią, że silnik się uszczelnia, inni że dociera, ciężko stwierdzić).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie komunikat o dolaniu litra oleju pojawił się przy przebiegu 12k km. dolałem, przy przebiegu 15k wymieniłem i teraz do 26k jeszcze się nie pojawił, ciekawi mnie czy się zapali przed 30k ;)

 

koledze AREK1056 w M235i pierwszy komunikat o dolaniu oleju pojawił się przy przebiegu 7000km z tego co pamiętam, więc jeśli Twój dojechał do 14k to i tak można uznać to za całkiem niezły wynik.

 

a tak w ogóle, jeśli chodzi o 3.0 R6 turbo, to chyba bardziej bym się martwił gdyby nie brał oleju w ogóle, bo to by było podejrzane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zalany olejem z ASO i wymieniłem na inny mam ten sam silnik 6r 306KM póki co po przejechaniu ok 1 tys km autostradą 140-200 km/h poziom oleju nie drgnął zalałem MOBILem 1 5w50 ale jestem pewny ze do 10-12 tys coś musi wypić po tym przebiegu wymiana kolejna

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każde ASO BMW zalewa Castrolem?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co sądzicie o oleju Midland (dawny Quaker State)?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Każde ASO BMW zalewa Castrolem?

 

BMW dostawcę oleju zmieniło. Z Castola na Shell.

 

I to raczej zmiana na lepsze :cool2:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zmiana na lepsze. Ale dokładnie taki sam Shell ASO lało mi w Hondzie, i średnio paliła mi litr oleju na 3500 km. Wiem ze to wysokoobrotowy silnik był, ale sam jestem ciekaw jak to bedzie w BMW. Póki co zostanę przy moim Valvoline - nie ubywa ani troche oleju, nawet po ostrzejszej jezdzie z wysokimi predkosciami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.