Skocz do zawartości

[F10]Funkcja pomiaru oleju


marko1166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna stałem się posiadaczem f10 i chciałem się dowiedzieć co może być przyczyna że nie mam w menu funkcji do pomiaru oleju tej ikonki co na zdjęciu ? :roll: http://images68.fotosik.pl/1264/716ea9b4b7c4d512med.png

Czy może trzeba spełnić pewne warunki żeby ona się pojawiła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wogóle jest czujnik??

W 528 n20 nie było bagnetu a był czujnik. Żeby sprawdzić czy prawidłowo działa serwis spuszczał olej, ważył i mierzył czy jest ok.

W 520d miałem bagnet i nie było czujnika i opcji w menu samochodu.

W 525d mam bagnet i czujnik :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy jest czujnik czy nie, samochód jest z 2012 roku raczej powinien być :? W instrukcji obsługi pisze tak :

Kontrola poziomu oleju silnikowego

Zasada działania

Poziom oleju nadzorowany jest elektronicznie,

a informacje wyświetlane są na monitorze centralnym.

Nic w instrukcji nie pisze żeby wyjmować bagnet żeby sprawdzić poziom oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 520d mam i pomiar elektroniczny i bagnet. Ciekawi mnie zasada działania elektronicznego, bo zeby był pomiar to silnik musi byc odpalony
Fiat 126p --> Vw polo 1.4D --> Opel Vectra B V6 --> BMW 540iA + Nissan Micra k12 --> vauxhall meriva (chwilowo) --> BMW 520d auto F11 --> BMW 545i E60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli jest bagnet - to nie z przodu, ale po lewej stronie silnika (czyli stojąc przed otwartą maską - po prawej stronie), w jego tylnej części (bliżej grodzi).

To jest bagnet serwisowy, więc mało widoczny (czarny uchwyt zamiast pomarańczowego/żółtego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
U mnie nie było ikonki do pomiaru stanu oleju. Dograłem to Bimmercodem ale i tak nie da się zmierzyć. "Pomiar chwilowo niemożliwy"... czy coś podobnego jest napisane. Czyli jedynie bagnet zostaje. Doczytałem też, że jest pomiar alektroniczny ale tylko jak zajdzie poniżej minimum to wyswietli się żółta "lampa Alladyna" i napis Check Control.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W 520d przed liftem z fabrycznym oprogramowaniem nie ma pomiaru poziomu oleju elektronicznego, przypuszczam że gdybyś podniósł soft do nowszego to ta funkcja zaczęła by działać ale nie jestem pewny na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aktualizację sterowników można wgrać w różnych miejscach w PL i nie tylko ASO, z naszego forum robi to np. ten kolega: https://www.bmw-klub.pl/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=18503


https://codemybimmer.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Może odkopuje temat ale radzę z własnego doświadczenia nie do końca ufać ikonkom i miernikom elektronicznym u mnie F10 535d miernik u poprzedniego właściciela pokazywał full w rzeczywistości gdy nabyłem autko z przytarta panewka mechanik zlał 3litry oleju był tam bagnet serwisowy lecz mój poprzednik ufał wyświetlaczowi za pewne osobnik spod Kijowa nie zdawał sobie sprawy że jest jeszcze bagnet serwisowy . Czujnik poziomu oleju za pewne jest popsuty choć błędu nie wykazuje po całej zabawie przywrócenia silnika do stanu obecnego ,wlalismy 5 l oleju ,(ma być 6,5l wedle serwisu ) odpaliliśmy wchodząc w menue pokazało że jest max , lecz na bagnecie serwisowym delikatnie poniżej minimum , elektronika elektronika ale bagnet to bagnet teraz pilnuje żeby było max i o dziwo przy wymianach co 9-10k praktycznie nic nie ubywa leje 7 litrów , panowie u poprzedniego właściciela zapomnieli o podkładce przy wymianie oleju i było kapu kapu kap a serwisowany był do końca w BMW warszawa i tak sobie się sączyło i sączyło czujnik pokazywał że jest ok a rzeczywistość była inna no mój nabytek jego strata :) coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że elektronika pozbawia nas logicznego myślenia , moja F10 ma jeszcze bagnet choć spotkałem już się z modelami po 2014 bez bagnetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w f11 530xd jest bagnet fizyczny i wirtualny, ale używam głównie tego fizycznego.

W sumie to tylko po to podnoszę maskę :)

A gdzie masz wlew do płynu od spryskiwaczy szyb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.