Skocz do zawartości

spalanie


Gość zbych_77

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

320d xd 2013

na baku jadąc w trasie 100-120km/h przejechałem już 2 razy 900km i pokazał mi komputer, że może jeszcze z 70km dałbym radę. Jestem zachwycony.

Myślę, że można możliwe jest przejechanie 1000km na jednym baku.

Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie wakacji przejechałem 900 km przy średnim spalaniu 5.2 litra i komputer pokazywał, ze 200 km można jeszcze przejechać. Jechaliśmy 3 osobowa rodzina i nasze 320d GT było kompletnie załadowane bagażem. Uważam to za wyjątkowo dobry wynik, biorąc pod uwagę rozmiary i masę GT

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja swoją 320i przejechałem ostatnio na całym baku prawie 700 km (głównie po mieście). Czyli jak na miasto to prawie rekord. Na autostradzie przy prędkości 100-120 km/h w trybie Eco Pro mój rekord długości przejazdu to 950 km, ale pewnie musiałem jechać z wiatrem, a nie pod wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

320d ppk bez problemu okolica 1000 km, no chyba że zacznę ostro cisnąć to spada do ok 900 km :).

Jak jadę bardzo spokojnie to spalanie wychodzi ok 4.3 l ( ale nie po to jest 200 kucy, żeby się tak toczyć ) teoretycznie jakbym się tak turlał to i 1200 km się zrobi, ale to chyba nie na moje nerwy :).

W każdym razie po przesiadce z a4 2.0tdi 143km jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie 320d w automacie pokazuje średnie 6.1 l

Ogólnie mix, miasto/trasa, chociaż z reguły miasta więcej.

 

Ostatnio zrobiłem jakieś 1300 km w trasie i wyszło jakieś półtora baku chyba, prędkości typu 100-200, przyznam szczerze, że nie wiem jaki tam bak jest :D

 

Ktoś wie ile dokładnie wchodzi ? f30 -320d - na autocentrum pokazuje 60 l, ale coś w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystko zależy od stylu jazdy: ja w mieście w korkach w Warszawie potrafię zejść do 5.9l/100km w trybie ECO z włączonym auto-stop. Stanie w korku od drzwi do drzwi przez 20km. W trasie można zejść do 5.2l/100km przy 100-120km/h. Mam dopiero 5000km przebiegu w moim F31 B47 320xd, może jeszcze zejdzie w przyszłości.

 

Jedno pytanie: czy w samochodach przed LCI 320d w trybie sport i automatem w trybie S/M samochód strzela z rury przy zmianie biegów (trochę jak w Golfei GTI)? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

@ Randall LOL :-) you've made my day :mrgreen:

tak btw. ten topic mi przypomina trochę tematy na forach Skody czy Dacii. Tam też się bawią nt. kto mniej spalił - tylko po co? Przy aucie za ponad 200 kPLN nie ma chyba większego znaczenia czy spali 5 czy 6,5 litra...tak mi się wydaje.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Randall LOL :-) you've made my day :mrgreen:

tak btw. ten topic mi przypomina trochę tematy na forach Skody czy Dacii. Tam też się bawią nt. kto mniej spalił - tylko po co? Przy aucie za ponad 200 kPLN nie ma chyba większego znaczenia czy spali 5 czy 6,5 litra...tak mi się wydaje.

 

Różnica pomiędzy 6.5 a 5.0 litra to dokładnie 30% :D . Mając na uwadze fakt, że za chwilę będziesz miał sporo samochodów elektrycznych na ulicach --> ciekawe co wtedy powiesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wtedy będzie temat o dostawcach energii elektrycznej, który tańszy ile przebiegu na jednym ładowaniu zrobi i jaka ładowarka mało prądu żre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Co do elektryków to sam planuję sobie Teslę lub tego typu auto w przyszłosci kupic jak tylko poprawią zasięg i będzie oficjalny dealer w PL - może BMW coś fajnego zrobi za 5 - 10 lat w tym kierunku....

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Randall LOL :-) you've made my day :mrgreen:

tak btw. ten topic mi przypomina trochę tematy na forach Skody czy Dacii. Tam też się bawią nt. kto mniej spalił - tylko po co? Przy aucie za ponad 200 kPLN nie ma chyba większego znaczenia czy spali 5 czy 6,5 litra...tak mi się wydaje.

Dokładnie to samo miałem napisać. Temat nie zdziwiłby mnie na forum fiata, czy innego wieśwagena.

Poza tym jazda na najniższych możliwych obrotach i najwyższym możliwym przełożeniu zdecydowanie nie służą ani silnikowi, ani skrzyni biegów.

Nie mówiąc już o wspomnianej wcześniej możliwości zaśnięcia za kółkiem... :D

Edytowane przez kemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ogladalem test porownawczy Tesli i amerykanskiego muscle car, byl to chyb Dodge Charger z silnikiem V8. Po przejechaniu 100 km na niemieckiej autostradzie z predkoscia bliska Vmax, Dodge spalil 35 l, a Tesle mozna bylo naladowac za darmo na oferowanej przez producenta stacji supercharger. Na poczatku Tesla odjechala autu z silnikiem benzynowym, ale zaledwie po krotkim odcinku komputer w Tesli zaczal ograniczac moc silnika elektrycznego ze wzgledu na przegrzewanie baterii. Skonczylo sie jazda za ciezarowka z predkoscia ograniczona ponizej 100 km/h. To samo na torze, pierwsza runda dla Tesli, a pozniej toczenie sie w trybie awaryjnym. Dziwne, ze nikt nie wspomina o tej walsciwosci aut elektrycznych, dla wiekszosci kierowcow byloby to zapewne kryterium dyskwalifikujace

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
ooo - ciekawe :cool2: - masz gdzieś linka do tego testu lub jakieś dodatkowe info? Bardzo chętnie sobie to poczytam bo to BARDZO istotny problem i to jest kryterium dyskwalifikujące - no chyba ,że ktoś chce kupowac auto tylko do jazdy po mieście :-) :mad2:

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest obecnie problem aut elektrycznych- nie trzymanie parametrów przy jeździe na maxa. Wujek Waldek już kiedyś pisał o problemie i8 z przyspieszeniem 0-100 km/h 10 razy pod rząd. Pierwsze 3 próby auto trzyma dane z katalogu a potem już jest coraz gorzej.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja przy swoim 6.1 mam wyłączony start/stop - zakodowany na off + eco pro używałem dwa razy chyba :)

Jazda miasto + trasa - średnie prędkości 120 +/- na zwykłych drogach, na szybkiego 140-160, autostrady 180-220 więc według mnie, dużo nie pali, średnio na baku 850 km

 

Raz po zalaniu LM spullung czy jak mu tam, na połowie ćwiartki zrobiłem jakieś 250 km - nie wiem jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.