Skocz do zawartości

BMW E60 550i 2009r WBANW51030CT31845 Długosiodło


Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy poszukiwań E60 550i , pojawiła się taka oto sztuka:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-e60-550i-m-pakiet-individual-ID6y3MZx.html

 

Nie pasuje mi przebieg i LPG ale mimo to pojechaliśmy dziś obejrzeć auto. Wyposażenie zgadza się z tym co dała fabryka. Auto wygląda na dobrze utrzymane, bez wycieków (oglądając z góry). Lakier ładny po polerce, wnętrze też bardzo ładne z wyjątkiem zarysowań na skórze fotela kierowcy i wytartego podłokietnika.

 

Kilka znaków zapytania:

- podobno świeżo wymieniona chłodnica, pompa wody, cewki

- malowana maska ok 400 um, błotniki ok 200 um,

- na kielichu natomiast różne wartości 220 um i 80 um, to mnie niepokoi

 

Sprzedający Hubert należy do BMW syndykat, ma ktoś z Was może dostęp do tego tajnego klubu :8) ewentualnie zna tą osobę? Ogólnodostępny temat odnośnie tego auta:

http://bmw-syndykat.home.pl/viewtopic.php?t=35680&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=ae2fe49ef9641c022d4b39a6da2a9968

 

 

Daten für die Fahrgestellnummer: WBANW51030CT31845

Modellbezeichnung: 550i

Ausführung: Europa

Typschlüssel: NW51

E-Code: E60 (MUE)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

Türen: 4

Motor: N62B48O1 - 4,80l (270kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: automatisch

Außenfarbe: Azuritschwarz Metallic (S34)

Innenraum: Ind.erw.lederausst./champagner (ZACM)

Produktionsdatum: 23.09.2009

Werk: Dingolfing

 

 

Code Serienausstattung Standard Equipment

S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning

S544A Geschwindigkeitsregelung mit Bremsfunkt. Cruise control with brake function

S548A Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S563A Lichtpaket Light package

S851A Sprachversion deutsch Language version German

 

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S1CAA Selektion COP relevanter Fahrzeuge Selection of COP relevant vehicles

S1CBA CO2 Umfang CO2 package

S230A Zusatzumfang EU-spezifisch Extra package, EU-specific

S261A Seitenairbag für Fondpassagiere Side airbags for rear passengers

S2NNA BMW LM Rad M Doppelspeiche 172 BMW alloy wheel, M double spoke 172

S2TBA Sport-Automatik Getriebe Sport automatic transmission

S300A Zentralverr. m. Diebstahlsicherg. Emergency spare wheel

S302A Alarmanlage Alarm system

S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S403A Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S442A Getränkehalter Cup holder

S456A Komfortsitz mit Memory Comfort seat with memory

S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

S502A Scheinwerferreinigungsanlage Headlight cleaning system

S508A Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S522A Xenon-Licht Xenon Light

S524A Adaptives Kurvenlicht Adaptive Headlights

S536A Standheizung Auxiliary heating

S5ACA Fernlichtassistent High-beam assistant

S601A TV-Funktion TV function

S609A Navigationssystem Professional Navigation system Professional

S610A Head-Up Display Head-up display

S612A BMW Assist BMW Assist

S614A Internet Vorbereitung Internet, preparations

S615A Erweiterte BMW Online Information Expanded BMW Online Information

S616A BMW Online BMW Online

S620A Spracheingabe Voice control

S633A Vorbereitung Handy Business Preparation, mobile phone, Business

S676A HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system

S698A Area-Code 2 für DVD Area-Code 2 for DVD

S6AAA BMW TeleServices BMW TeleServices

S6ABA Steuerung Teleservices Control for Teleservices

S704A M Sportfahrwerk M Sports suspension

S710A M Lederlenkrad M leather steering wheel

S715A M Aerodynamikpaket M Aerodynamics package

S760A Hochglanz Shadow-Line High gloss shadow line

S776A Dachhimmel Alcantara anthrazit Headliner in Alcantara anthracite

P7A6A Innovationspaket + Editionen Innovation Pack + Editions

P7MFA Edition Sport Sports Edition

S7SPA Navi Professional/Handyvorber. Bluetooth Nav Professional/cellph. prep. Bluetooth

L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany

S863A Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

S8S8A Länderspezifische Navi Zusteuerung Country-specific nav. system supply

S8SAA Freischaltung Navigation länderspez. Navigation access request,country-spec.

S8SCA Freischaltung Telematik länderspez. Telematics access request,country-spec.

S8SPA Steuerung COP Control unit COP

SXE1A Indi. Edelholz Nussbaum Amarone

 

 

Individualausstattung

 

---- Steuerung Individual

Hinweisschild BMW Individual

 

0S34 Azuritschwarz metallic

Sonderlackierung "azuritschwarz-metallic", wie Schl. Nr. S34.

 

ZACM BMW Individual erweiterte Lederausstattung Champagner

Erweiterte Lederausstattung Merino champagner (Nr. 8 025 169),

incl. Sitzlehnenrueckwand und Tasche.

Naehfaden in champagner (Nr. 2 237 191), Farb Nr. 0671 Z.

Steppzwirn in champagner (Nr. 2 237 192), Farb Nr. 0671 Z.

 

Nahtbild der Sitze vorne und hinten wie Komfortsitz Individual.

 

Restliche Innenausstattung wie bei Leder Dakota schwarz,

Schl.Nr. LCSW.

 

0XE1 BMW Individual Edelholzausfuehrung Nussbaum amarone

Dekorleisten in Edelholz "Nussbaum amarone".

 

 

 

== Decoded using http://www.decodervin.pl ==

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LPG Power zrobiła ok 30 000 km, nie wiem jaki to może mieć wpływ na zużycie silnika :roll: Też mi się to nie podoba, ale gaz można zawsze wywalić albo na nim nie jeździć.

Butla w bagażniku też parę kilo dokłada :mrgreen:

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka..

 

co do poniższego:

 

Kilka znaków zapytania:

- podobno świeżo wymieniona chłodnica, pompa wody, cewki

- malowana maska ok 400 um, błotniki ok 200 um,

- na kielichu natomiast różne wartości 220 um i 80 um, to mnie niepokoi

 

- pompa wody po raz pierwszy pada przy przebiegu ~120kkm, więc pewnie to była już druga jej wymiana. Lepiej że chyba wymieniona :D

- cewki -> przy ~200kkm mogła już któraś się dawać we znaki więc dobrze że wymieniony komplet

- chłodnica.. hm.. Co się z nią działo że wymagała wymiany ?

- maska ->400um.. rozumiem że punktowo czy jak ? jak na "tylko" drugi lakier poodpryskach coś za dużo..

- kielich -> co mówił sprzedający? jak dla mnie to spory znak zapytania w tym miejscu..

 

 

ps. jaki masz czujnik? na pewno pomiary wykonałeś poprawnie? jakie wartości ogólnie były na całym aucie?

ps2. co sprzedający mówił o słynnej rurce? była już robiona czy jeszcze nie? Jak uszczelniacze? Robiłeś test? Pewnie w niedługim czasie będą do roboty..

ps3.jak skrzynia SMG podczas spokojnej jazdy? Podobno nie wszytskich przekonuje jej nerwowe i niezbyt gładkie działanie (niestety osobiście nie miałem z nią do czynienia i możliwe że w tym momencie jedynie powielam forumowy stereotyp; jeśli tak to prosiłbym o naprostowanie)

 

Pozdro,

BNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest skrzynia SMG, tylko sportowa. Mechanicznie jest taka sama jak standardowa, różni się drążkiem, manetkami przy kierownicy, przyciskiem sport, który przyśpiesza reakcję na gaz i zmianę biegów. Usztywnia również układ kierowniczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mad ten link jest już wrzucony w pierwszym poście, ale dzięki za fatygę :cool2:

 

- chłodnica wymieniona podobno profilaktycznie.. :roll:

- chłopak zarzeka się, że auto na pewno nie jest po dzwonie. Nie można jednak tego wykluczyć , w Niemczech też robią wałki.

- mój kumpel twierdzi z kolei że ni ch... nie mogą być takie wartości na kielichu i mogła dostać górą. Ma porównać jeszcze z innymi E60.

- co do pomiarów miernikiem, kumpel zajmuje się tym na co dzień więc nie ma opcji na pomyłkę. Malowane przednie błotniki 200 um i zderzak przód.

Poza tym na aucie 80-120um jak Bóg przykazał.

 

- słynna rurka już nie występuje w 550i, to problem 545i

- olej w skrzyni podobno wymieniony

- jak zrobić test uszczelniaczy? Pod kompa nie podłączaliśmy z braku takiego interfejsu. Auto nie kopciło po przegazowaniu.

- w tym aucie nie ma skrzyni SMG, jest sportowa skrzynia automatyczna. Dla porównania jechaliśmy też wczoraj M5 E60 i rzeczywiście SMG szarpie specyficznie ale jest jakiś przycisk do regulacji szybkości zmiany przełożeń. Także może zmieniać też dość delikatnie :mrgreen:

 

Mam zdjęcia sprzed malowania i tuż po przyprowadzeniu auta.

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiscie wlasciciela Huberta i auto . Hubert sprowadzil auto z DE w calosci przyjechal na kolach . Znalazl mu kolega Tors mieszkajacy w Niemczech. Auto ma oryginalny przebieg z takim przyjechala i nie ma historii wypadkowej. Z tego co pamietam to Hubert malowal w tamtym sezonie blotniki maske i zderzak przedni poniewaz miala duzo odpryskow od kamieni na pierwszym lakierze. LPG ma zalaozone KME NEVO taka sama mam instalacje w swojej 550i w tym samym warsztacie montowana. Spalanie dla niedowiarków 15-16l przy normalnej jezdzie. Tyle mi pali.

 

Jezeli chodzi o kielichy to w mojej 550i lci czujnik pokazuje 300um i ponad . Tez sie przerazilem kupujac swoje auto . Sprawdzalem w kilku lci rowniez w aucie kupionym w salonie ze 100% przeszloscia bezwypadkowa i tez bylo ponad 300um. Nie dochodzilem czemu tak jest . Jak ktos sie zna niech sie wypowie.

 

Smialo polecam jezeli szukasz 550i . Jest to europa z ostatniego rocznika 2009 po ostatnim lifcie z nowa navigacja CIC.

Hubert to chlopak ktory bardzo dba o swoje beemki i z tego co mi wiadomo to w tym tygodniu odbiera f10 dlatego zegna sie z e60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chłodnica wymieniona podobno profilaktycznie.. :roll:

- mój kumpel twierdzi z kolei że ni ch... nie mogą być takie wartości na kielichu i mogła dostać górą. Ma porównać jeszcze z innymi E60.

- co do pomiarów miernikiem, kumpel zajmuje się tym na co dzień więc nie ma opcji na pomyłkę. Malowane przednie błotniki 200 um i zderzak przód.

nie wiem.. ale pierwsze słyszę żeby ktoś chłodnice profilaktycznie wymieniał :D

no kielich nie może mieć takich wartości. Z ciekawości pomierzę jeszcze u siebie..

 

 

- słynna rurka już nie występuje w 550i, to problem 545i

a świstak siedzi i zawija sreberka.. Wszystkie silniki N62(N) mają problem rurki i uszczelniaczy.. :cool2:

 

- jak zrobić test uszczelniaczy? Pod kompa nie podłączaliśmy z braku takiego interfejsu. Auto nie kopciło po przegazowaniu.

Jak nie kopci to jeszcze spokój.. Jak auto rozgrzane jest po trasie, 5 minut na postoju na jałowym i przegazówka..

 

 

- w tym aucie nie ma skrzyni SMG, jest sportowa skrzynia automatyczna. Dla porównania jechaliśmy też wczoraj M5 E60 i rzeczywiście SMG szarpie specyficznie ale jest jakiś przycisk do regulacji szybkości zmiany przełożeń.

 

Masz rację. Mea culpea. zdjęcia szybko przejrzałem, po czym poleciałem na syndykat i tam jeden komentarz wbił mi w głowę SMG (po czym oczywiście byłem pewien że widziałem i w tej sztuce małą gałeczkę ;) )

 

 

Jeszcze jedno.. Termostat wymieniony? Standardowo wymienia się go podczas wymiany pompy wody. oczywiście temp. możesz sobie posprawdzac w ukrytym menu czy utzrymuje sie w pobliżu ~104 stopni Celcjusza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.. ale pierwsze słyszę żeby ktoś chłodnice profilaktycznie wymieniał :D

Nie wiem co uważasz za profilaktykę, ale jak zobaczyłem ostatnio, że moja chłodnica zaczyna się wyginać to wymieniłem ją właśnie profilaktycznie by nie strzeliła gdzieś w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie byś wymienił jakby wyglądała idealnie ale byś doszedł do wniosku że jest stara.. Jak się zaczęła "wyginać" (nie wiem co to znaczyło w rzeczywistości) to oznacza że reagowałeś już na jakiś problem/uszkodzenie (a to już chyba profilaktyką nie jest).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co do maski i błotników to wystarczy obejrzeć czy były te elementy odkręcane. Dobry spec pozna czy auto jest po dzwonie czy faktycznie tylko malowane po odpryskach. Wystarczy wziąć auto do dobrego serwisu. Osobiście nie wierzę, że ktoś malował błotniki przez ślady po kamieniach, bo jakim cudem skoro błotniki w E60 nie zachodzą jakoś na zderzak itd. czyli nie mają powierzchni narażonych na obicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spuszczać nad pomalowaną maską, sam bym oddał do lakiernika jeśli nie nadawałaby się rzeczywiście do polerki. Ważne aby auto nie było przeszczepem.

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę, że ktoś malował błotniki przez ślady po kamieniach, bo jakim cudem skoro błotniki w E60 nie zachodzą jakoś na zderzak itd. czyli nie mają powierzchni narażonych na obicie.

 

Jest taka procedura jak "cieniowanie elementu" :D . Jak mi lakierowali w ASO maskę, to się okazało, że jest różnica do błotników i trzeba było cieniować, a 200 um jest wartością prawidłową. Co więcej, maska i błotnik są odkręcane do takiej czynności. 400 um na masce, to nie niepokojąca wartość, gorzej z kielichami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co z tego ze maska i blotnik malowane?Jak dobrze zrobione to gitara,chlodnica wymieniona czy to zle? Jak dlamnie wporzadku.Jestes zainteresowany bierz auto na sprawdzenie i po sprawie. :cool2: Ciekawe czy wszyscy macie nic nie malowane :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nosz :duh: to ja nie pomaluje maski ale odprysków mam od groma po poprzednim właścicielu bo wyjdzie, że klepane z wiadra alu. :mad2: Macie jak baby w te dni, tak źle i tak niedobrze byle coś dop... nieważne czy z sensem czy nie.

 

Odnośnie profilaktyki to ja jakiś nienormalny jestem bo wiele rzeczy wymieniam profilaktycznie, w E46 wymieniłem wszystko w zawieszeniu bo tak i już, nic nawet zmęczone nie było, a mechanik sam powiedział, że większość tego co wymieniam jest w lepszym stanie niż to badziewie co przynoszą jako nowe do innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Osobiście nie wierzę, że ktoś malował błotniki przez ślady po kamieniach, bo jakim cudem skoro błotniki w E60 nie zachodzą jakoś na zderzak itd. czyli nie mają powierzchni narażonych na obicie.

 

Jest taka procedura jak "cieniowanie elementu" :D . Jak mi lakierowali w ASO maskę, to się okazało, że jest różnica do błotników i trzeba było cieniować, a 200 um jest wartością prawidłową. Co więcej, maska i błotnik są odkręcane do takiej czynności. 400 um na masce, to nie niepokojąca wartość, gorzej z kielichami.

 

Akurat między błotnikiem a maską nie ma potrzeby cieniowana bo te dwa elementy mają zupełnie inny kąt padania światła. Praktycznie nie da się zauważyć różnic w odcieniach. Inna sprawa, że w ASO pracują takie antytalenty, że mogli aż tak fatalnie dobrać kolor lakieru.

 

Tak jak wcześniej pisałem, wszelkie dywagacje nie mają sensu, trzeba auto zabrać do dobrego serwisu i się okaże czy sprzedający mija się z prawdą i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , opisywane tu bmw to moja własność . Tak jak wyżej ktoś napisał niema dla mnie problemu żadnego z przebadaniem auta w aso :wink: Wiem co przyprowadziłem osobiście , i z powodu musu zakupu auta na firme w tym roku poprostu muszę się rozstać z e60 . Ale nic na siłe .

 

Co do lakierowanych elementów , pedantycznie podchodze do aut i przeszkadzała mi ogromna liczba odprysków . Chłodnice i pompe wody wymieniłem , bo miałem taki kaprys . Tak samo cewki , mogłem wymienić jedną sztuke . Wymieniłem wszystkie .

 

Wszystko co wymieniłem mam , nic nie wyrzuciłem . Kwestia uszczelniaczy , i brania oleju na 6-7tyś km dolałem 0.2l więc mieści się w normie .

 

Przebieg auta tez jest autentyczny , nic nie kręcone . Wiadomo każdy szuka z jak najmniejszym przebiegiem , u mnie prawie 203.000 km .

 

Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć szczęścia w poszukiwaniu . pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chłodnica wymieniona podobno profilaktycznie.. :roll:

nie wiem.. ale pierwsze słyszę żeby ktoś chłodnice profilaktycznie wymieniał :D

Ja :norty:

Ale faktycznie, nie znasz mnie.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo.. i to mi się podoba. Właściciel się pojawił i rozwiewa wątpliwości ;)

 

Widzę że z diagnozą wymiany cewek dobrze strzeliłem. Po co latać co 5 tysi km i zmieniać bo jednej cewce jak można wymienić wszystkie tym bardziej że koszt nie wyrywa z butów ;)

 

Przebieg i ogólny wygląd jak dla mnie gitara. Tylko mnie ten kielich troszkę niepokoił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo.. i to mi się podoba. Właściciel się pojawił i rozwiewa wątpliwości ;)

 

Widzę że z diagnozą wymiany cewek dobrze strzeliłem. Po co latać co 5 tysi km i zmieniać bo jednej cewce jak można wymienić wszystkie tym bardziej że koszt nie wyrywa z butów ;)

 

Przebieg i ogólny wygląd jak dla mnie gitara. Tylko mnie ten kielich troszkę niepokoił..

 

tak jak napisałem przyjechałem tym autem z Monachium napewno nic nie było wcześniej robione . Znajde chwile czasu wrzuce fotki jak wyglądało po przyjechaniu , i dlaczego malowałem to i owo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert przynajmniej wskoczy Ci kilka postów na tym forum bo do tej pory byłeś anonimowy :mrgreen:

 

Nie chodzi tu o to czy sprzedawca mówi prawdę czy też chce nas zrobić w ch.. , należy dołożyć wszelkich starań by sprawdzić auto aby potem nie występować w Turbo kamerze :mrgreen:

Z drugiej strony nie wiem czemu tak ślepo wierzycie w ASO. Oczywiście pojawienie się w jednym z serwisów BMW daje jakiś pogląd na auto ale ja bym zastosował wobec nich metodę ograniczonego zaufania..

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO jest wtedy gdy nie zna się kogoś obytego w marce i ogólnie w autach..

Jeśli jest kumaty mechanik/blacharz który ogarnia dobrze kompa i właściciel godzi się na sprawdzenie auta przez niego również na jakimś pobliskim podnośniku/kanale to na pewno jest ot lepsza opcja niż z ASO które czasami popełnia błędy podczas swoich ekspertyz (a jesteś dla nich kolejnym, anonimowym klientem)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.