Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchaj, ludzie jeżdżą do nich i po tyś km i nie marudzą tylko są zachwyceni o czym świadczą opinie, z którymi powinieneś się zapoznać zanim napiszesz kolejną głupotę.

 

głupoty to Ty wypisujesz pracujesz w tej firmie ze robisz taka reklame ? umiesz czytac ze zrozumieniem ? Warszawa i okolice.

Rozrząd to nie jest Rocket Science że trzeba jechac 700km zeby to zrobić, jak dla mnie jak chesz to mozesz i do czech jechać podobno tam też sa super specjaliści i jeszcze taniej !! :mrgreen: .

A gwarancje daje każdy szanujacy sie warsztat.


Ponawiam pytanie: Warszawa i okolice (do 50km, nie 500 :) )


Narazie mam Hypertech w liście, dzisiaj zadzwonie jak z terminami.

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego, jest to bardzo dobry pomysł ponieważ:

- wymiana rozrządu odbędzie się u najlepszych speców od bmw

- dzieki temu bede miał pewność, ze będzie to zrobione jak należy

- wymiana odbędzie się bez wyjmowania silnika

- wymiana potrwa nie kilkanaście a kilka godzin, dla napędu RWD pewnie 3-4h. Przykładowo jesteś u nich na 8 a o 12 wyjeżdzasz już autem z nowym rozrządem

- dlatego, że mogę być przy wymianie, na wszystko mogę patrzeć i wszystko mi jest tłumaczone łącznie z dalszym użytkowaniem po wymianie

- otrzymuje gwarancje

- otrzymuej bardzo dobrą cenę na wymiane

- z warszawy jest bardzo dobra droga a jazda bmw to przyjemność z jazdy ;)


Słuchaj, ludzie jeżdżą do nich i po tyś km i nie marudzą tylko są zachwyceni o czym świadczą opinie, z którymi powinieneś się zapoznać zanim napiszesz kolejną głupotę.

 

Daj spokój :8) większej wazeliny dawno nie czytałem :roll: . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pracuje u nich :lol:


zresztą po co im ktoś od marketingu jak Ci ludzie są takimi kotami od silników bmw, że ludzie z całej polski do nich przyjeżdzają :D

Terminów z dnia na dzień też nie mają.


Tak oczywiście, dają gwarancje tylko ciekawe jak później z jej egzekwowaniem...


Ot moje subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


Ponawiam pytanie: Warszawa i okolice (do 50km, nie 500 :) )


Narazie mam Hypertech w liście, dzisiaj zadzwonie jak z terminami.

 

Podałem wyżej link do kolegi gorik79 z naszego forum który wymienia rozrządy w tych samochodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ponawiam pytanie: Warszawa i okolice (do 50km, nie 500 :) )


Narazie mam Hypertech w liście, dzisiaj zadzwonie jak z terminami.

 

Podałem wyżej link do kolegi gorik79 z naszego forum który wymienia rozrządy w tych samochodach.

 

tak, dzwonilem, terminy na październik :(

gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi na sw. Teresy 41 u braci Jagiełło taka sama cena jak u braci Fafara z tym że robota trwa dwadni bo wyciagaja silnik ze skrzynia biegów. Nie wiem czy to nie lepsza opcja bo jak maja wszystko na wierzchu to lepiej moga wszystko zobaczyc. Pozatym u bracu Fafara to jakos podejrzanie szybko robia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie pracuje u nich :lol:


zresztą po co im ktoś od marketingu jak Ci ludzie są takimi kotami od silników bmw, że ludzie z całej polski do nich przyjeżdzają :D

Terminów z dnia na dzień też nie mają.


Tak oczywiście, dają gwarancje tylko ciekawe jak później z jej egzekwowaniem...


Ot moje subiektywne odczucia.

Daj spokój, kolega chce w Warszawie, to niech szuka w Warszawie, sam jak będę wymieniał u siebie, jadę do pod Wrocław, nie słyszałem jescze negatywnych opinii o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jasne. Też rozważałem wycieczkę do nich ale na miejscu mam za ta sama cene i tez fachowcy od bmw. Czekam tylko na ta uszczelke z klapami wirowymi.

 

O jakich cenach mówicie i jakiej firmy jest rozrząd???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kilka dni temu do Bukowia goniłem 470 km w jedną stronę (Rzeszów) i nie żałuję.

Miło za to popatrzeć na dwóch zapaleńców z jaką pasją i zaangażowaniem zabierają się za autko.

O godzinie 6 rano zaczęli, a około 9 auto wyjechało z warsztatu.

Faktura lub paragon i pisemna gwarancja...

Oczywiście mogłem bliżej (np Kraków) tyle, że auto musiałbym zostawić na 3 dni i cena dużo wyższa.

Jeżeli kogoś nie ogranicza odległość to szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Czy orientuje się ktoś w różnicach ślizgów rozrządu silnika N47D20C w serii F. ? z początku produkcji i po ostatnich modyfikacjach.

Mianowicie zastanawiam się czy po zdjęciu pokrywy gdzie widzimy kawałek górnego ślizgu jesteśmy wstanie oszacować czy to zestaw z pierwszego montażu . 2010 r, czy jak wykazuje dokumentacja 2018 r. Z tego co mówi powszechna opinia ostatnie zmiany były zrobione w 2015 r, gdzie wprowadzono zmiany w ślizgach.

Może ktoś dysponuje zdjęciem ?


Dzięki i pozdrawiam. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,


Czy orientuje się ktoś w różnicach ślizgów rozrządu silnika N47D20C w serii F. ? z początku produkcji i po ostatnich modyfikacjach.

Mianowicie zastanawiam się czy po zdjęciu pokrywy gdzie widzimy kawałek górnego ślizgu jesteśmy wstanie oszacować czy to zestaw z pierwszego montażu . 2010 r, czy jak wykazuje dokumentacja 2018 r. Z tego co mówi powszechna opinia ostatnie zmiany były zrobione w 2015 r, gdzie wprowadzono zmiany w ślizgach.

Może ktoś dysponuje zdjęciem ?


Dzięki i pozdrawiam. !

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f11-520d-tou/ned/01-drive/01-noise/engine-noise/repair-instructions-n47/HnQVATcV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bede robil rozrzad i mechanik poleca mi zalozyc kola oryginaly a lancuchy swaga bo podobniez jak oryginal.

Jak robiliscie? Podobnie czy wszystko oryginal wkladac?

Na chwile obecna nawet jeszcze nie zna roznicy w cenach.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Potwierdzam wszystkie pozytywy na temat braci Fąfara bardzo sympatyczni ludzie wszystko pokazują, można stać i oglądać jak robią, prawdziwi zapaleńcy bez nadęcia i bufonady. A teraz konkrety - 520 d r.prod. 2011 przebieg 150 tys zrobiłem profilaktycznie, nie znam się nie wiedziałem jak może brzmieć to słynne szuranie, po prostu chcę swoim autem jeszcze trochę pojeździć. Umówiłem się na 7 rano, miałem do nich 250 km - na miejscu od razu zdjęta maska silnika i zobaczyłem stan łańcucha, wtedy też uświadomiłem sobie, że faktycznie jest lekkie szuranie i łańcuch jest naprawdę rozciągnięty (mogło wszystko pier...nąć w każdej chwili). Silnik zrobiony, (3 osoby przy tym działały) wszystko łopatologicznie wytłumaczone, pokazane co było zrobione, jakie części, uszczelki wymienione etc. i wyjazd z warsztatu o 9:20. Kolega który czekał na wymianę rozrządu identycznej furki od tygodnia w Poznaniu u polecanego mechanika BMW był i jest w szoku :) z tego co się zorientowałem jeździ do tych chłopaków cała Polska, widziałem blachy Wawa, Rzeszów po mnie wjeżdżał Słupsk. Aha i gwarancje bez przebiegu kilometrów chyba rok nie pamiętam...zapłaciłem dokładnie 3050,00zł. Nie mam zwyczaju walić wazeliny ale tutaj naprawdę nie ma ściemy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.