Skocz do zawartości

Akcja serwisowa 2.0d N47 rozrząd !!


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak, że jeżeli ktoś umówi się na akcję serwisową, ASO rezerwuje termin i odznacza VIN samochodu w ogólnym systemie. Wtedy inne ASO nie widzą akcji serwisowej na tym samochodzie.

 

Dzisiaj dzwonił do mnie gość z Bawaria Motors Katowice, powiedział, że cała naprawa rozrządu jest za darmo, lecz jeżeli przy demontażu okaże się, że jakaś rzecz/cześć nie nadaje się do ponownego założenia (zmęczenie materiału, wcześniejsza nienaprawiona usterka) BMW musi tą część wymienić na nową (klient płaci za cześć, robocizna za darmo).

 

Więc jeżeli ktoś odda samochód, rozrząd będzie do wymiany a w międzyczasie znajdą przy demontażu uszkodzony element muszą go wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 962
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym się upewnić czy dobrze zrozumiałem całą akcję serwisową. Rozumiem, że mogę spytać w ASO (Toruń) o akcję serwisową rozrządu dla mojej E91 N47 07.2008? Mechanik coś wspominał, że powoli go słychać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

07.2008 chyba na razie jeszcze się nie łapie... może kiedyś będzie inaczej :) Ale dzwoń, być może Ci się uda. Ja na razie czekam do 75 000 km i wtedy bede sie poraz kolejny dowiadywal, bo na razie chyba nie ma sensu wg tego co jest napisane w tej instrukcji. Chociaż myślę że o nowym łańcuchu i tak moge tylko pomarzyć :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy z ASO zapytałem również o zębatkę na wale. Jeżeli po rozebraniu silnika stwierdzą, że nie nadaje się do użytku to czy na własny koszt wymienia również wał. Gość nie miał pojęcia - jeszcze nie naprawiali żadnego samochodu z akcji. Ma zasięgnąć informacji w tym zakresie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj napisałem do bmw zdunek ,gdańsk i dostalem odpowiedz .

 

" Dzień dobry. Samochód jest przypisany do wymiany napinacza i obligatoryjnego sprawdzenia stanu łańcucha.

 

Proszę o podanie danych jeśli chciałby Pan pojawić się w serwisie. Dostępne terminy od środy 28 stycznia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj napisałem do bmw zdunek ,gdańsk i dostalem odpowiedz .

 

" Dzień dobry. Samochód jest przypisany do wymiany napinacza i obligatoryjnego sprawdzenia stanu łańcucha.

 

Proszę o podanie danych jeśli chciałby Pan pojawić się w serwisie. Dostępne terminy od środy 28 stycznia."

 

Moje auto to 318d n47a z 2008r a275351

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby uniknąć nieporozumień, przedstawiamy poniżej czynności związane z wymianą wadliwych elementów napędu rozrządu objętych akcją techniczną. Czynności te są bezpłatne dla Klientów.

 

Procedura akcji technicznej:

1. Wymiana napinacza + kontrola napięcia łańcucha rozrządu.

2. Jeśli po kontroli napięcia łańcuch jest OK – Klient wyjeżdża, akcja techniczna jest zakończona.

3. Jeśli łańcuch jest NOK – samochód zostaje w warsztacie -> zamawiamy części do napędu rozrządu. Czas oczekiwania na części + czasochłonność prac to ok. 10 dni roboczych.

 

4. Jeśli w trakcie prac związanych z wykonaniem pkt 3 napotkamy uszkodzenia, niesprawności np. kolektora ssącego (popękane klapki), uszkodzone przewody podciśnieniowe itp. części z osprzętu to te rzeczy staną się kosztem Klienta – tzn. Doradca przedstawi kosztorys ofertowy przed wystąpieniem kosztów. Jednak może być tak, że bez wymiany tych dodatkowych części samochód nie będzie mógł wyjechać z warsztatu.

 

Pozycje z pkt. 1 – 3 są BEZPŁATNE DLA KLIENTÓW.

 

pozdrawiamy

Bawaria Motors Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie określić do którego roku produkcji aktualnie są objęte auta tą akcją serwisową?

 

To nie jest takie proste, zasady ogłaszania akcji serwisowych nie polegają np. na przywoływaniu wszystkich samochodów wyprodukowanych od 2010 do 2014 :) Badany jest proces produkcji, oraz analizuje okres montażu "wadliwych" elementów. Weryfikacją tego czy samochód kwalifikuje się do akcji serwisowej jest numer VIN, bo w bazie danych producenta widnieje jaki silnik został zamontowany, jeżeli numer silnika mieści się w wyznaczonym przedziale wadliwej produkcji, wtedy wzywany jest na akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie określić do którego roku produkcji aktualnie są objęte auta tą akcją serwisową?

 

To nie jest takie proste, zasady ogłaszania akcji serwisowych nie polegają np. na przywoływaniu wszystkich samochodów wyprodukowanych od 2010 do 2014 :) Badany jest proces produkcji, oraz analizuje okres montażu "wadliwych" elementów. Weryfikacją tego czy samochód kwalifikuje się do akcji serwisowej jest numer VIN, bo w bazie danych producenta widnieje jaki silnik został zamontowany, jeżeli numer silnika mieści się w wyznaczonym przedziale wadliwej produkcji, wtedy wzywany jest na akcję.

 

 

Właśnie, że nie wzywają !!! Czy kogoś wezwali osobiście? Z tego co tu czytam to wszyscy sami się zgłaszają bo od kogoś usłyszeli o akcji... Mnie poinformowano, że akcja jest ale bez powiadamiania... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w trakcie prac związanych z wykonaniem pkt 3 napotkamy uszkodzenia, niesprawności np. kolektora ssącego (popękane klapki), uszkodzone przewody podciśnieniowe itp. części z osprzętu to te rzeczy staną się kosztem Klienta – tzn. Doradca przedstawi kosztorys ofertowy przed wystąpieniem kosztów. Jednak może być tak, że bez wymiany tych dodatkowych części samochód nie będzie mógł wyjechać z warsztatu.

 

Czyli znając polskie realia na pewno coś będzie dodatkowo do wymiany chyba, że serwis pozwoli mi stać i patrzeć na ręce serwisanta. Bardzo fajnie to sobie wymyśliliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jak mają wezwać któregoś tam właściciela ? jeżeli jesteś pierwszym właścicielem samochodu, to otrzymujesz telefon/e-mail/list o akcji serwisowej. Jest tak w przypadku VAG, BMW,Toyota, nie wiem jak inne marki.

 

Dokladnie. Jak ktos serwisuje auto w ASO to napewno zostanie poinformowany i niewazne ktorym wlascielem jest.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, jak mają wezwać któregoś tam właściciela ? jeżeli jesteś pierwszym właścicielem samochodu, to otrzymujesz telefon/e-mail/list o akcji serwisowej. Jest tak w przypadku VAG, BMW,Toyota, nie wiem jak inne marki.

 

Dokladnie. Jak ktos serwisuje auto w ASO to napewno zostanie poinformowany i niewazne ktorym wlascielem jest.

 

No właśnie, że w tym przypadku NIE !!! Dokładnie mi koleś w ASO powiedział, że akcja jest ale bez powiadamiania klientów !!!

Jeżeli się mylę to niech zgłosi się przynajmniej jeden którego wezwali !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Akcja jest z 15.01.2015 więc nawet gdyby mieli wzywać to chwilę to trwa, poza tym co macie za problem zadzwonić, sprawdzić a jak nie pasuje to nie jechać wcale :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu sie nie wq.....c maj 2014 zmieniane bebechy...jak to teraz przeczytalem do jestem krotko przed zawalem :D Dodam ze na poczatku 2014 bylem w salonie BMW w De i Pan stweirdzil ze moze i by dalo sie cos zrobic ale autko jest z 2008r i ma 130....tkm przejechane i to juz jest stare auto...i nie ma sensu juz w nim nic robic :d co by bylo gdyby przewertowal kartke dalej i by zobaczyl ze auto mialo 170tkm :d zaraz by mi je na zlom odholowal pewnie :D Z ciekawosci zadz w poniedzialek i zapytam jak tu tutaj na bawarii wyglada :D

--==A Miało być niezawodnym autem, przy którym nie za dużo się grzebać miało i rozrządu nie wymieniało==--

ale

ich schlafe jetzt ruhig weil ich eine neue Steuerkette habe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może z forumowiczów robił to w Dobrzański lub M Cars Kraków????

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.