Skocz do zawartości

Jak dbać o nasze BMW


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W 2016 roku zapłaciłem 960 zł za taki zestaw ( miska z filtrem , uszczelką , tuleja wtyku elektrycznego , 10 l oryginalnego oleju ZF )

Z olejem Ravenol - około 800 zł. Do tego należy doliczyć koszt robocizny, a z tym bywa różnie.

Test spalania po modyfikacji oprogramowania silnika.

061fac0013ca14a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

tzn?

 

to samo co N54, z tym, że tu masz jedną turbinę twinscroll, reszta problemów ta sama - nagar, świece, cewki, wtryski, HPFP, pompa wody. Cudów nie ma.

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem e90-ątki , mam do wymiany amortyzatory przednie. Mogli byście pomóc w wyborze nowych amorków, nie wiem jakie powinienem kupić, dodam że samochód ma zawieszenie M sport.

 

VIN samochodu :WBAPF51050A428002

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
Podejrzewam, że kolega dobrał po vin, więc muszą dać radę, tu masz numer prawego 31316796160.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn?

 

to samo co N54, z tym, że tu masz jedną turbinę twinscroll, reszta problemów ta sama - nagar, świece, cewki, wtryski, HPFP, pompa wody. Cudów nie ma.

 

 

Dzięki, o takie info mi chodziło. Część prac mam już za sobą i powoli zmierzam do kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem e90 w m-pakiecie z 2007 roku. Sprzedający poinformował mnie, że jest walnięta awaryjna pompa wody. Na ile powinienem się tym przejmować?

 

no jezeli masz cokolwiek zepsutego w samochodzie to trzeba to naprawic/wymienic nie ? czy jestes typem osoby ktora nie wymienia amorkow przez 200 tys km bo nie ciekna ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem e90 w m-pakiecie z 2007 roku. Sprzedający poinformował mnie, że jest walnięta awaryjna pompa wody. Na ile powinienem się tym przejmować?

 

no jezeli masz cokolwiek zepsutego w samochodzie to trzeba to naprawic/wymienic nie ? czy jestes typem osoby ktora nie wymienia amorkow przez 200 tys km bo nie ciekna ?

 

Nie nie jestem z tych, aczkolwiek zastanawiałem się na ile jest to poważne i czy może poczekać tydzień - dwa czy trzeba wymienić to natychmiast.

Tak czy inaczej dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok w takim sensie. a wiec raczej wymien natychmiast bo mozesz przegrzac silnik, to wazny osprzet. Moze nic sie nie dzieje bo sa niskie tempy ale skoczysz do 10 stopni na lus troche poszarzujesz i bedziesz mial silnik do wymiany.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Za funkcję rest i wspomaga odprowadzanie ciepła z silnika po ostrej jeździe. Też było na forum ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie ta dodatkowa pompa wody odpowiada za funkcję REST

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=182546

 

Nie jest to krytyczny element w aucie, ale warto mieć wszystko sprawne ;)

 

ja bym spytal tych ktorzy ugotowali swoj silnik przy nie dzialajacej pompie, jak ona jest nie krytyczna :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie (E81 123D) pojawia się błąd dodatkowej pompy wody, ale REST działa co by świadczyło że jeszcze działa. Po skasowaniu błąd powraca.

Czy przy wymianie takiej pompki istnieje ryzyko zapowietrzenia układu chłodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że REST się uruchamia nie znaczy że funkcja działa prawidłowo. Po prostu po kilku minutach wydmucha ciepło z nagrzewnicy i zacznie lecieć chłodne powietrze. Przy sprawnej pompce płyn jest cały czas w obiegu i dogrzewa nagrzewnice. Ciepło leci dłużej.

Po wymianie pompki należy odpowietrzyć układ. W zasadzie po każdym rozbieraniu czegoś w układzie chłodzenia trzeba odpowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.