Skocz do zawartości

Liqui moly diesel spülung


tgorka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jest takie ryzyko..bezpieczniej jest podpiąć na krótko jak napisał szymon-o.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojawia się kolejne pytanie, jak pozbyć sie syfu ? Już nawet pomijając to, że chcę uzyć liqui Moly, a po porstu jak wyczyścic bak ?

 

a co do podłaczania 'na krótko' jak szymon-o napisał, to trzeba się znać chociaż troche.. :P a ja niestety nie znam się w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja dzisiaj zalałem ten archoil. Profilaktycznie, bo problemów żadnych nie mam. Wlałem opakowanie plus 30 litrów ropy. Trasa Wrocław - Jelenia Góra, miałem wrażenie, że auto ma większego kopa i spalanie jakby mniejsze. Preparat kupiłem od gościa z grupy na Facebooku, który likwidował sklep i sprzedawał to po 20 zł / szt. Takie dodatki do paliwa to ja rozumiem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę odkop. Jestem świeżo po wymianie filtra paliwa, chciałbym to zalać z ciekawości, bardziej skłaniałbym się żeby zalać to np. przy 1/4 baku i wyjeździć do rezerwy. Rozumiem, że filtr paliwa wypadałoby wtedy kolejny raz wymienić? Trochę dałem z tym ciała, bo pierw mogłem użyć tego środka. Zalać chce z tego względu, że rano po nocy obroty delikatnie falują i są lekko podwyższone.

Chyba, że lepiej zrobić to bezpośrednio z puszki? Ale nie chce mi się przy tych mrozach w to bawić, wlać łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Odkopuje temat,


Czasem na cieplym mialem korekty na jednym wtrysku ok +2 (reszta ok +/-1) , czasem czulem lekkie drganie na jalowym na mocno nagrzanym silniku -jak wypadanie zalonu ( niezawsze- duzo zalezalo od paliwa)


Zatankowalem i wyjezdzilem pelny bak z dolanym Liquid Molly 2666 (niestety 100% miasto co moglo miec wplyw na gorszy rezultat) . Obecnie korekty pogorszyly sie. Jest gorzej niz bylo. Raz korekty jednego/dwoch wtryskow ok +/-2, czasem ok +/-1 a dzis jeden wtrysk +2,7 / +3,8 ! nawet. Pewnie jutro bedzie bardziej w normie (powiedzmy bioarac pod uwage ok +/- 2) , bo to loteria troche. Najgorzej jest jak dlugo chodzi na jalowym i jest mocno nagrzany juz.


Co doradzicie na szybko ?, zastanawiam, sie czy niedolac kolejnej puchy 2666 na 3/4 lub 1/2 baku ? Moze lepiej dodatek BMW ?

Auto mam juz prawie 7 lat i lekkie dragania na jalowym losowo (zaleznie od paliwa) zdarzaly sie juz od zakupu /tylko wtedy niemailem czym sprawdzac. Pozatym wszystko OK moc, dpf itd

TEraz duzo jezdze po miescie )kwarantanna) i widze, ze to mu niesluzy.


Wybralem najgorsze dni/wyniki bo czesto jest ok +/- 0,8-1,5


Dzis

https://zapodaj.net/2cf231e7d7a9e.jpg.html


Jakis czas temu

https://zapodaj.net/638457c1eee20.jpg.html


12.02.2020

https://zapodaj.net/1a70bb36a1227.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacz na 2 cylindrze na początek do podmiany, jak korekta pójdzie za wtryskiem to wymiana/regeneracja

p.s. wlewanie tych środków do baku to czysta profilaktyka, zawalonych końcówek tym nie ruszysz

Zastanawia mnie skad takie zmiany wartosci (jakby sie podwieszal wtrysk) raz okolice +/- 1 raz skacze w gore na +/- 2,5 lub wiecej.

Musze cos pokombinowac, dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej mu shell v-power w czwartek masz taka sama cenę co za zwykłą i przegoń go

 

We wtorek :mrgreen:


Zalewam od czasu do czasu profilaktycznie LIQUI MOLY 2666, odczuwa się różnicę w pracy silnika: lżejszy rozruch, cichsza praca. Co do spalania to się nie wypowiem, bo ciężko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej mu shell v-power w czwartek masz taka sama cenę co za zwykłą i przegoń go

 

We wtorek :mrgreen:


Zalewam od czasu do czasu profilaktycznie LIQUI MOLY 2666, odczuwa się różnicę w pracy silnika: lżejszy rozruch, cichsza praca. Co do spalania to się nie wypowiem, bo ciężko :D

 

teraz we wtorki i czwartki ze względu na epidemie :D :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie te specyfiki przyczyniły sie do tego ze musiałem wymienić wszystkie 4 wtryski na nowe. To jest dobre ale tylko wtedy jak używasz tego od nowości auta a jak nikt nigdy tego nie stosował od nowości w celach profilaktycznych to bedzie tak jak u mnie syf w baku pewnie rozpuściło i zasralo wtryski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam wszystkich !

niedawno zauważyłem problem lekkiego "klekotania" przy zimnym silniku od 1200 rpm - ewidentnie słyszalna praca wtrysku.

- od razu wizyta w serwisie i kupno preparatu 83 19 2 296 922 BMW, 100ml / zalecenie stosowania przez serwis M cars bmw kraków :

- dwa opakowania po 100 ml na 45 l. paliwa bez uszlachetniaczy koniecznie - jazda do pojawienia się rezerwy

- identycznie w przypadku następnego tankowania

- ostatni cykl 45 l. jedno opakowanie 83 19 2 296 922 BMW, 100ml

- procedurę powinienem powtarzać przy każdej wymianie oleju ( w moim przypadku co 12.000 tys - tak na marginesie BMW zaleca wymianę oleju co 30.000 tyś - albo niedomagam umysłowo albo jest jakiś olej, który to wytrzymuje i o tym nie wiem ? na pewno nie castrol edge 5W30 ) w tej chwili wyjeździłem dwa pierwsze cykle problem głośnej pracy wtrysku ZNIKNĄŁ CAŁKOWICIE!


BMW 320D Xdrive 2010r.184 km przebieg 202000 tyś.


pozdrawiam wszystkich!

 

Watek z forum - inny dzial.


Srodek bmw diesel adictiv 83 19 2 296 922 BMW, 100ml

Mam e91 320d m47 , chcialem dopytac, czy ktos juz testowal ten srodek zgodnie z tym co wyzej napisane w podwojnej dawce ??

( 2x na ok 40 l paliwa ?)

Chce tak zalac i boje sie, zeby nieprzesadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest 200 ml na 45 litrów? Niektórzy zalewają filtr paliwa tym środkiem i uruchamiają silnik tylko na tym.

 

Wiem ze podpinaja liquid molly na krotko, ale ze ten srodek bmw to niewiedzialem, stad obawy,


W takim razie wleje 2x100 na 40-50 litrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwal sie czy coś się zmieniło po tym cudownym środku :D


ja leje archoil + zwykły ON z Auchan i róznicy w pracy silnika nie ma... w porównaniu do shell czy vervy,


ale nie wiem czy widzieliście moje video od nośnie pracy silnika z EGR i bez EGR?


różnica kolosalna....



każdy może sobie sprawdzić czy jego auto będzie chodziło głośniej czy są jakieś zmiany, wystarczy pozostawić auto na biegu jałowym dłużej niż 3-4 min a EGR się sam zamknie, dzwięk na pewno się zmieni, do tego można wcześniej podpiąć kostkę i patrze na apce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wcześniej co jakiś czas zalewałem lm spulung, na pełny zbiornik paliwa, na pół, nawet na rezerwę, efekt chyba żaden, tylko lepsze samopoczucie, sprawdzałem korekty były na takim, bądź trochę niższym poziomie. Teraz jak kolega powyżej leje on z auchan bądź z orlenu i dodaję archoil, korekty ok. Egr mam teraz wyłączony programowo, różnicy w pracy motoru nie słyszę, a słuch mam wyczulony, bo jak wywalałem klapki to słyszałem bardziej twardą pracę silnika. Teraz znów mam klapki, ale planuję znowu zdemontować i sprawdzić jak będzie pracował silnik bez klapek i z wyłączonym egr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wcześniej co jakiś czas zalewałem lm spulung, na pełny zbiornik paliwa, na pół, nawet na rezerwę, efekt chyba żaden, tylko lepsze samopoczucie, sprawdzałem korekty były na takim, bądź trochę niższym poziomie. Teraz jak kolega powyżej leje on z auchan bądź z orlenu i dodaję archoil, korekty ok. Egr mam teraz wyłączony programowo, różnicy w pracy motoru nie słyszę, a słuch mam wyczulony, bo jak wywalałem klapki to słyszałem bardziej twardą pracę silnika. Teraz znów mam klapki, ale planuję znowu zdemontować i sprawdzić jak będzie pracował silnik bez klapek i z wyłączonym egr.

 

Na milion procent bez EGR chodzi głośniej. Bardziej twarda praca silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.