Skocz do zawartości

Tarcze i klocki przód do 540i inne niż oryginały?


jaro540i

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli tempo jazdy masz ostre to nie radzę stosować tanich zamienników. Przerabiałem już to w dużo lżejszym i słabszym E36. Kupiłem Brembo max i jest OK, ale ich nie polecam ponieważ jest głośny szum przy hamowaniu (myślę, że to przez te rowki w tarczach). Większość na forum poleca ATE.
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tempo jazdy masz ostre to nie radzę stosować tanich zamienników. Przerabiałem już to w dużo lżejszym i słabszym E36. Kupiłem Brembo max i jest OK, ale ich nie polecam ponieważ jest głośny szum przy hamowaniu (myślę, że to przez te rowki w tarczach). Większość na forum poleca ATE.

 

Nie wiem czy ATE to oryginaly ;-). Moj ojciec tez zawsze byl zwolennikiem oryginalow. Wyleczylem go z tego jak w nowym autku po 15 000 skonczyly sie klocki a nastepnie momentalnie pokrzywilismy tarcze :d. Potem kupilem opgolnie besztane lucasy i zrobillismy na nich 50 000 i jeszcze na nich troszke mozna przejechec. Wiec wszystkim zwolennikom teori oruginalow a zwlaszcza klockow dziekujemy :-)... Ja w swojej betce po dopiero co zarznietych oryginalach wstawilem ATE i jestem bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies slyszalem (wypowiedz chlopka z ASO) ze BMW jest dosc wyczulone na zamienniki chodzi o tarcze i klocki, nie stosowanie oryginalnych czesci prowadzi do bicia, drgania przy roznych predkosciach jak i przy hamowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE własnie przerabiam ale tregedia:( Własnie po zalozeniu tych klockow zaczela mi latac kierownica przy hamowaniu:(- tarcze oryginał. Zastanawiam sie wlasnie nad tarczami Brembo i klocki EBC Brakes Green no moze bedzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też sie zbliża termin wymiany i jestem ciekaw Jaro jak to u Ciebie będzie sie sprawowało.Aha gdzie zamawiałeś te części jakie koszta !

Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady.

Dokonałem wyboru i zamówilem wszystko EBC zobaczymy co z tego wyjdzie :?: :)

 

Tarcze przod EBC TURBO GROOVE

Klocki wszyskie EBC REDSTUFF

Płyn ham. Race

 

Dam znac po testach :wink:

 

SUPER WYBÓR - mialem podobny zestaw w bylym aucie - rewelacja !!

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam tarcz wierconych na wylot, moje już po 6-7 tyś mają pierwsze pęknięcia (podobnie jak Zimmerman). Warto zainwestować w nawiercane lub nacinane - godne polecenia są pordukty Brembo z oznaczeniem HC (nawęglane powierzchniowo), są bardzo mocne :cool2: Godne polecenia są Black Diamond, Tarox, EBC - te ostatnie pod koniec żywota można bardzo szybko pogiąć, mimo dopuszczalnej grubości :duh:

 

Moje EBC RedStuff właśnie wymieniłem po (j.w.) 6-7 tyś km nie nadawały się do użytku (okładzina poniżej 2 mm grubości), kupiłem Ferrodo Racing DS 2000 i muszę powiedzieć że hamulec jest bardziej wydajny niż z EBC. Do cywilnego użytku polecam DS 2000 i DS 2500 nie wymagają rozgrzewania :cool2:

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na dniach zamawiam tarcze EBC TG są nacinane i nawiercane (nie na wylot) i klocki GreenStuff o wile dłuzsza żywotność. Redstuff mają katalogowo średnia zywotność i efekt jest taki co kolega SN3 potwierdził. Czyli do jazdy agresywniejszej na codzień GrennStuff jak zużyje to sprubuje tak polecanych DS 2000 i DS 2500.
------- /// M ---------
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.