Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dziękuje wszystkim za pomoc, jednak zdecydowałem się na Motul 8100 x-cess 5w40 :) Co do samej jakości oleju jest nieco jaśniejszy niz castrol, slyszalem że są też podrobki tego oleju wprowadzone do obiegu lecz mój wydaje się być oryginalny

 

Temat wyczerpany więc myślę że można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopię trochę temat.

Nie daje mi spokoju jedna kwestia, po zakupie swojego auta z silnikiem N42B20 zrobiłem wymianę oleju i zalałem go ELF 5W40 i teraz mam obawy bo albo jestem albo coś zaczął silnik jakby głośniej pracować.

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony ale w okolicach 2500 obr słyszę jakby grające zawory.

Proszę o opinie.

Z BMW nigdy wcześniej nie miałem styczności a nie chciałbym się poparzyć.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odkopię trochę temat.

Nie daje mi spokoju jedna kwestia, po zakupie swojego auta z silnikiem N42B20 zrobiłem wymianę oleju i zalałem go ELF 5W40 i teraz mam obawy bo albo jestem albo coś zaczął silnik jakby głośniej pracować.

Nie wiem, może jestem przewrażliwiony ale w okolicach 2500 obr słyszę jakby grające zawory.

Proszę o opinie.

Z BMW nigdy wcześniej nie miałem styczności a nie chciałbym się poparzyć.

Z góry dziękuję

Ale to w momencie jak obroty spadają? Jestes pewien, że to wydobywa się z silnika? Miałem podobny objaw, przy opadających obrotach, właśnie w podobnym zakresie, miałem wrażenie, jakby łańcuch był luźny, chciałem już rozrząd robić, ale okazało się, że pokrywa od kolektora była źle spasowana :) zdejmij pokrywę kolektora i sprawdź, czy ten hałas nadal występuje. Niestety w tym silniku ta pokrywa jest dosyć ciężko do włożenia za pierwszym razem dla laików, trzeba trafić w dwie gumowe osłony pod kątem, bo samo nałożenie z góry nic nie da :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w momencie jak obroty spadają? Jestes pewien, że to wydobywa się z silnika? Miałem podobny objaw, przy opadających obrotach, właśnie w podobnym zakresie, miałem wrażenie, jakby łańcuch był luźny, chciałem już rozrząd robić, ale okazało się, że pokrywa od kolektora była źle spasowana :) zdejmij pokrywę kolektora i sprawdź, czy ten hałas nadal występuje. Niestety w tym silniku ta pokrywa jest dosyć ciężko do włożenia za pierwszym razem dla laików, trzeba trafić w dwie gumowe osłony pod kątem, bo samo nałożenie z góry nic nie da :)

Dziękuję za odpowiedź.

To "klekotanie" jest cały czas przy stałych obrotach w zakresie od 2300 do ok 2800 obr/min bez względu na obciążenie silnika.

Do tego zauważyłem nierówne obroty biegu jałowego i lekkie trzęsienie silnika, szczególnie jak jest włączona klimatyzacja, zamówiłem świece bo od znajomego mechanika padła taka sugestia że to może być od świec a ich nie sprawdzałem. Wszystko zaczęło się po przejechaniu dłuższego odcinka drogi tj ok 350km.

Pokrywa silnika nie klekocze na 100 % to się wydobywa spod pokrywy zaworów. Błędów brak, problemów z mocą nie zauważyłem.

Jeżeli to nie jest wina oleju a tak sądzę to poproszę admina o wydzielenie moich postów do nowego tematu aby nie spamować wątku olejowego.

 

Dodam że chwilę temu będąc w markecie podczas manewrów na parkingu okazało się na biegu jałowym jak tylko ruszę kołem kierownicy to obroty spadają jakby był aż tak słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Musze wymienic olej silnikowy z mojego bmw. ( 330d e46 2000 ok 280tys. przebiegu) Wczesniej zalany mobil 10w40. Pytanie do was Jaki olej najlepiej Bedzie

pasowal do mojego 184 konnego silnika? Wiekszosc powie zalej ten sam. Ja chcialbym zalac tym razem 5w40 najlepiej valvoline.

Co o tym sadzicie? Jakies zrodla co do oleju skad kupic. Niemiecki olej 5l.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA w swojej mam zalany 5w40 mam już 321tyś tle ze mam 2.0d. Swego czasu mieszkałem troche za granicą i miałem znajomego w serwisie bmw pytałem go co i jak z olejem czy zmieniać na 10w40 i powiedział mi tak do końca żywota ma jeździć na 5w40 i tak leje. 10w40 jest trochę gęstszy i gorzej oddaje temperaturę. Ogólnie jeżdżę na motulu jestem z niego zadowolony, myślałem ostatnio nad valvoline i nie wiem czy nie zmienię następnym razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojej 330d z 2000r leje Motul x-cess 8100 5w40. Auto mam dwa lata. Sprowadziłem z przelotem około 260 tys. Aktualnie około 310 tys. i śmiga (nie dolewam). Jeżeli auto z oryginalnym przelotem to zrób jakąś płukankę i nie powinno być problemu moim zdaniem.

 

 

 

Dodam jeszcze że jak będziesz kupował Motula to najlepiej u sprawdzonego dostawcy ponieważ na rynku jest dużo podróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od 6 lat leje Motul Specific 5W40. Jest jeden problem, bo od 2-3lat jest tylko w bańkach 5L, a jak ktoś ma 1L to produkcja bardzo stara. Do 5L Specific 5W40 dolewam Motul 5W40 X-Clean.

Z tego co pamiętam ASO BMW w UK wlewało Shell Helix 10w40. Zmiana na syntetyk nie miałą negatywnego wpływu. Przebieg 320tys i wszystko gra.

Niebawem będę kupował olej i kusi mnie też oryginalny BMW 5W40, bo jest ciut tańszy, ale czort wie kto to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam bmw e46 330i z 2000r. Mam przejechane 210 000 km.

 

Aktualnie zalany castrol edge 0w40. Chcę przeprowadzić płukankę i wymienić na inny.

Rozmawiałem z mechanikiem, powiedział, że Edge 0w40 jest chyba ostatnim porządnym olejem z oferty Castrola. Jego klienci jeżdżą na Motulu i Liqui Molly i to są bardzo dobre oleje, ale są też lepsze jak np Millers. Czymś pomiędzy Motulem a Millersem są oleje Statoil - warto się zainteresować, bo to bardzo dobry produkt. U nas jest do tego tani, bo mało popularny i o praktycznie zerowym marketingu. Z obserwacji moich i moich klientów wynika że w większości przypadków spalanie oleju można znacząco ograniczyć wymieniając olej na inny niż używany wszędzie castrol, najlepiej wcześniej stosując płukankę do silnika - producent dowolny.

 

Filtry: Knecht, Mann.

Płyn hamulcowy ATE sl6

Płyn do chłodnic Dynagel

 

Jaki olej? Przymierzam się do Millers Trident Longlife 5w40 lub valvoline maxlife 5w40.

Wyczytałem też, że MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 jest też ok przy dużym zużyciu.

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne rzeczy piszesz. Wycieki oleju trzeba usunąć i na pewno nie zrobi tego zmiana oleju na inny. Olej powinno sie lać taki, ktory spelnia normy dla danego auta. Ja leje Castrola i jestem zadowolony. koledzy inne i tez chwalą. Kwestia upodobania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

Co polecacie?
Taki olej jak zaleca producent BMW a jak masz duże zużycie oleju to należy poszukać jej przyczyny i to naprawić.

Chociaż znane jest że handlarze na to mają lekarstwo tz leją gęsty olej ale o tym nie mówią , należy pamiętać że przy gęstym oleju niema dobrego smarowania.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bmw e46 330i z 2000r. Mam przejechane 210 000 km.

 

Aktualnie zalany castrol edge 0w40. Chcę przeprowadzić płukankę i wymienić na inny.

Rozmawiałem z mechanikiem, powiedział, że Edge 0w40 jest chyba ostatnim porządnym olejem z oferty Castrola. Jego klienci jeżdżą na Motulu i Liqui Molly i to są bardzo dobre oleje, ale są też lepsze jak np Millers. Czymś pomiędzy Motulem a Millersem są oleje Statoil - warto się zainteresować, bo to bardzo dobry produkt. U nas jest do tego tani, bo mało popularny i o praktycznie zerowym marketingu. Z obserwacji moich i moich klientów wynika że w większości przypadków spalanie oleju można znacząco ograniczyć wymieniając olej na inny niż używany wszędzie castrol, najlepiej wcześniej stosując płukankę do silnika - producent dowolny.

 

Filtry: Knecht, Mann.

Płyn hamulcowy ATE sl6

Płyn do chłodnic Dynagel

 

Jaki olej? Przymierzam się do Millers Trident Longlife 5w40 lub valvoline maxlife 5w40.

Wyczytałem też, że MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40 jest też ok przy dużym zużyciu.

 

Co polecacie?

 

To zapytaj mechanika skąd to wie? Pewnie ma w domu pełno dokumentów z testów, badań i innych tego typu rzeczy, przy okazji jest zapalonym profesorem od olejów hobbystą, a samochody naprawia tylko dla pieniędzy, bo ze swojej profesji wyżyć nie może.

 

Napisałeś elaborat, a tego ile tego oleju zużywa w ogóle. Może od tego należałoby zacząć, bo dla jednego dużo to litr na 1000km dla innego na 5000km, dla jeszcze innego na 10 000km.

 

Castrol nie ma złych olejów, tylko trzeba je regularnie zmieniać. Castrol też nie robi babolów podając specyfikę swoich olejów, co można zarzucić np "specjalistom polskim" Millersa. Ogólnie też nie wiem skąd ta klasyfikacja. Pewnie ten sam mechanik zaraz dodał, w tym samym zdaniu inną sensacyjną wiadomość, że jak olej jest półsyntetyczny, to broń boże żadnego innego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz tak...moja Bunie bardzo ale to bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła....wymieniałem niedawno olej....Był zalany 10W-40(chociaż zamulony poprzedni właściciel nie umiał mi powiedzieć jakiej marki!!!) i postanowiłem nie kombinować i tez takim go zalałem...SCHELL Hellix 10W-40...Wcześniej sprawdzałem olej i byłem zdumiony bo os lutego przez ponad 10 tys km nie wziął mi NAWET KROPLI OLEJU!!!!Sprawdzałwm kilkukrotnie czy nie ma wody w oleju,i na odwrót,byłem też przy wymianie oleju i byłem zaskoczony bo po ponad 10tys moich km (a nie wiem ile na nim poprzednik zrobił) olej normalnie był brązowy przejrzysty jakby tydzień temu był zalany,nie jakaś smoła...chyba trafiła mi sie pomimo przebiegu zdrowa sztuka....pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z
Ostatnio usłyszałem ze po odpaleniu odzywa sie taki dżwięk jakby jakiś silniczek sie załączał i i rozpędzał a później to brrrrrrr(takie głuche burczenie).

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zapytaj mechanika skąd to wie? Pewnie ma w domu pełno dokumentów z testów, badań i innych tego typu rzeczy, przy okazji jest zapalonym profesorem od olejów hobbystą, a samochody naprawia tylko dla pieniędzy, bo ze swojej profesji wyżyć nie może.

 

Skąd wie? Z obserwacji swoich i swoich klientów - przecież wyżej napisałem.

Mój mechanik jest miłośnikiem BMW - sam również śmiga BMW. Na jego warsztat trafiają głównie BMW.

Ma bardzo duże doświadczenie z tą marką.

 

 

Castrol nie ma złych olejów, tylko trzeba je regularnie zmieniać. Castrol też nie robi babolów podając specyfikę swoich olejów, co można zarzucić np "specjalistom polskim" Millersa. Ogólnie też nie wiem skąd ta klasyfikacja. Pewnie ten sam mechanik zaraz dodał, w tym samym zdaniu inną sensacyjną wiadomość, że jak olej jest półsyntetyczny, to broń boże żadnego innego. :)

 

Olej jest regularnie zmieniany od 2002 roku. Robię krótkie trasy. Mam założona sekwencje. Lubię ostro poszaleć. To też przyczynia się do większego zużycia oleju.

Szukam lepszego oleju od castrola. Który może przyczyni się do mniejszego zużycia i bardziej zadba o silnik przy bardziej dynamicznej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz

Lubię ostro poszaleć
Mój mechanik jest miłośnikiem BMW - sam również śmiga BMW. Na jego warsztat trafiają głównie BMW.

Ma bardzo duże doświadczenie z tą marką.

Co tu dużo radzić ; jesteś specyficznym użytkownikiem samochodu i jak twój mechanik zna twoje upodobania i twój samochód to się słuchaj jego rad i lej taki olej jaki Ci poleca.

Tu na forum Cie nie znamy i nie znamy twojego auta więc uproszczona jest porada czyli tak jak zaleca producent.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.