Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Może rozwiń temat bo nie znamy Cię tu na forum, raptem 2 wpisy ale może masz rację.

Dla przeciętnego użytkownika samochodu nie tak łatwo ocenić olej, to nie opona co na oko jest widoczna i jest sporo porównawczych testów.

Gorzej z porównaniem olejów, dlatego ja się skłaniam do tych co poleca producent samochodów ale jestem otwarty na inne oleje co są zatwierdzone przez konstruktora.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tu już kolega napisał .

Ten olej co pytasz to pół-syntetyk i jest za gęsty (10W40) powinien być o gęstości 5 i nie wdać aby w specyfikacji było napisane że spełnia normy BMW.

Na gęstym oleju turbiny są słabo smarowane i nie wszędzie dochodzi olej gdzie powinien.

Gęstym olejem zalewają handlarze przed sprzedażą co na krótką metę w części eliminowało stuki oraz tz branie oleju czy małe kopcenie.

U starych mechaników jeszcze jest taka praktyka aby auto wyjechało z warsztatu na oko w lepszym stanie jak wjechało przez uzdrowienie gęstym olejem.

Z olejem jest taki problem że nie widać jak on działa a experymenty można robić ale jak ktoś pyta to należy dawać sprawdzone zalecane przez producenta odpowiedzi.

To nie opony że po mimo fabrycznej specyfkacji możemy możemy sami przetestować przyczepność , twardość , zużycie idt i możemy się starać dostosować styl jazdy do tego co mamy założone.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma przebieg do oleju jaki zaleca producent ?

 

w obsłudze pojazdu producent zapisał od jakiego przebiegu trzeba zmienić olej na półsyntetyczny ?

 

twoja wiedza o motoryzacji zatrzymała się na syrence tak ? zaraz pewnie powiesz że nie można oleju zmieniać na lepszy czyli bzdura numer jeden, pewnie myślisz ze ci coś wypłuka czyli bzdura numer dwa. Jak cieknie z silnika zmienia się uszczelki i uszczelnienia, a nie zalewa gestszy olej. Jak ci zacznie cieknąc na 10w40 to co zalejesz ? mineralnym wtedy ? a potem to już zostanie ci rozrobić betonu w betoniarce i zalać żeby uszczelnić silnik.

 

jak ci tak mechanik radzi to zmień mechanika. Żaden mechanik który wie jak działa silnik nie zaleca zmiany oleju na gorszy tylko dlatego że przebieg auta jest wiekszy. Poczytaj sobie tematy o oleju, nie dość że chcesz zalać najtańszy olej chyba jaki znalazłeś to jeszcze nie o takich parametrach jak zaleca producent. Brawo Ty.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ma przebieg do oleju jaki zaleca producent ?

 

w obsłudze pojazdu producent zapisał od jakiego przebiegu trzeba zmienić olej na półsyntetyczny ?

 

twoja wiedza o motoryzacji zatrzymała się na syrence tak ? zaraz pewnie powiesz że nie można oleju zmieniać na lepszy czyli bzdura numer jeden, pewnie myślisz ze ci coś wypłuka czyli bzdura numer dwa. Jak cieknie z silnika zmienia się uszczelki i uszczelnienia, a nie zalewa gestszy olej. Jak ci zacznie cieknąc na 10w40 to co zalejesz ? mineralnym wtedy ? a potem to już zostanie ci rozrobić betonu w betoniarce i zalać żeby uszczelnić silnik.

 

jak ci tak mechanik radzi to zmień mechanika. Żaden mechanik który wie jak działa silnik nie zaleca zmiany oleju na gorszy tylko dlatego że przebieg auta jest wiekszy. Poczytaj sobie tematy o oleju, nie dość że chcesz zalać najtańszy olej chyba jaki znalazłeś to jeszcze nie o takich parametrach jak zaleca producent. Brawo Ty.

 

Kolego, wyluzuj trochę bo ak na mnie chcesz najechać jakbym tu d*pe truł pół tematu tego. Nie skojarzyłem o co z tym 5w30 chodziło że zbyt gesty itd. a ty coś już na mnie pocisk dajesz.

 

Kolega wyżej wytłumaczył mi jaki olej i już, Niestewty nie zjadłem jeszcze na tym żebów mając prawie 19 lat.

 

Taki olej z orlena dobry

http://www.petrostar.pl/oleje/oleje-samochodowe/orlen/orlen-platinum-max-expert-ft-5w30-4l,p153060913?gclid=CMGbra2GutACFQHbcgodOMoBZA

 

A jak nie to jaki olej polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej co zapodałeś Platinum MaxExpert FT 5W-30 powstała z myślą o pojazdach marki Fiat, Lancia oraz Alfa Romeo. Szczególnie polecany jest do stosowania w jednostkach napędowych wymagających aprobaty FIAT 9.55535-S1.

Czyli do BMW niema zatwierdzenia.

Nie wiemy czy się o to ubiegali czy nie,taka homologacja sporo kosztuje więc nie wszyscy to robią.

Obecne normy BMW to; LL-04 większość uznanych olejów to posiada.

Do nie dawna przez producenta BMW był polecany CASTROL a obecnie jest SHELL np ;

Helix Ultra Professional AM-L 5W-30 (a), to nie znaczy że to najlepszy olej bo inne mogą być lepsze ale SHELL wybrano.

Większość marek olejów mają na swojej stronie wyszukiwarkę do dobierania oleju do danej marki samochodu i rodzaju silnika.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Przecież napisał:

Czyli do BMW niema zatwierdzenia.

Nie wiemy czy się o to ubiegali czy nie,taka homologacja sporo kosztuje więc nie wszyscy to robią.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy:)

 

Od dziś jestem posiadaczem BMW :P 320 DIESEL 2000 rok, 240tys oryginalnego nalotu - powtarzam 100% oryginalny. 10 lat w jednych rękach ostatnio był.

 

Chcę mu z miejsca zmienić olej, bo co swoje to się już dba.

Na rynku jest wiele, wiem że BMW poleca Castrol i taki chcę kupić ale są 2 pytania: 5W30 czy 5W40?

 

i czy Magnatec czy EDGE ? bo tyle tego jest, że nie wiem po prostu, a mam zamiar dalej dbać o auto.

 

Serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości to Castrol dalej posiada homologacje BMW ale obecnie polecanym olejem jest Shell.

Ja jeszcze mam Castrol Edge 5W40 ale wiosną zmienię na Shell

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
320 DIESEL 2000 rok, 240tys oryginalnego nalotu.

5W30 czy 5W40?

Ja leję motula 5w40 LL-04, u Ciebie jak najbardziej wystarczy LL-01. Pamiętaj o dobrych filtrach - mann, knecht, bosch. Nie zapomnij o filtrze paliwa, mocno wskazany przed zimą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maniek21112 : bardzo dziękuję za odpowiedź:)

Faliszewice również dziękuję :)

Wybrałem Castrola

 

Olej zakupiony filtry które wskazałeś również :) powietrza muszę tylko dokupić bo wyleciał mi z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Niedługo przyjdzie pora w BMW zmienić olej, i zastanawiam się nad valvoline 5w40 Maxlife ale nie jest on dedykowany do m43tub19 (316) ale na forach ludzie piszą że leją go do m43 i wszystko jest OK.

 

Więc, zmieniać na niego czy nie ?

i

jak to jest z tymi normami ?

 

 

ogólnie polecany od valvoline jest Synpower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teoretycznie powinien być lany olej spełniający normę producenta (oczywistość na gwarancji, u Ciebie już dawno jej nie ma :8) ), ale jak zalejesz ten drugi też będzie ok.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę lać Valvoline 5w40 Maxlife ?

lałem taki do mojego compacta z ty silnikiem co 10 tys. km mogę polecić jak najbardziej

tylko kup z pewnego źródła ja brałem zawsze od tego gościa http://allegro.pl/valvoline-maxlife-5w40-4l-oryginal-nowy-swiezy-i6381267008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości to Castrol dalej posiada homologacje BMW ale obecnie polecanym olejem jest Shell.

Ja jeszcze mam Castrol Edge 5W40 ale wiosną zmienię na Shell

 

Faliszewice, podzielę się opinią pewnego gościa, który jest kierowcą w firmie, zajmującą się handlem olejami. Przy czym zaznaczam, że nie wiem na ile gość się zna. Niemniej jednak z racji profesji nie jest to zupełny laik. Otóż mówił, że BMW zmieniło Castrola na Shella tylko ze względów ekonomicznych tzn. Shell "przebił" ofertę Castrola i zaproponował lepsze warunki współpracy na dostarczanie płynów eksploatacyjnych na pierwszy montaż (czy raczej na pierwsze zalanie). Nie miało to nic wspólnego z jakością i właściwościami dostarczanych olejów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jest logiczne i wiadome od dawna :D producent zalewa taki olej który nadaje się do silnika oraz jest najtańszy. Oleje to w dużej mierze oszustwo :P całkiem nowe normy co chwilę, a od starych nie różnią się niczym specjalnie. Wiadomo że do diesla z dpf potrzebny jest jakiś tam co ma mało sadzy, ale cała reszta pojedzie na wszystkim bez wiekszego problemu.

 

e46 nie miało żadnego silnika który by wymagał specjalnego oleju :) czy ma norme bmw czy nie ma bedzie działać, norma to tylko posmarowanie producentowi samochodu żeby móc używać na pudełku znaczka BMW czy MB czy VW.

 

no i pewnie nie wszyscy wiedzą że im olej szybciej robi się czarny tym jest lepszy :) olej nie tylko smaruje ale ma zbierać syf z silnika, im szybciej i dokładniej go zbiera tym szybciej robi się czarny. Dlatego w dieslu olej jest czarny dosłownie w kilka dni po zmianie bo diesel tyle sadzy tworzy podczas spalania mieszanki.

 

to samo z oponami, w jednym roku wszystko jest jednego producenta, nastepnie nowa umowa i inne opony mimo że to samo auto :D wszystko zależy od tego która firma dogada się z producentem. Nie ma tutaj żadnej magii, dlatego producent nie zaleca olejów MIllers czy LM bo są droższe niż Shell czy Castrol :P dlatego żadne auto nie wyjeżdza na takim oleju z salonu mimo że mogą być lepsze (co nie znaczy że zawsze warto przepłacać skoro nie widać różnicy).

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.