Skocz do zawartości

x seria / dobór opon letnich na felgi 9 i 10 cali


briko

Rekomendowane odpowiedzi

Temat dotyczy x3 ale x5 tez ma układ xdrive wiec to samo. Może ktos z użytkowników podpowie cos sensownego bo na forum x3 mało wypowiedzi sensownych na temat tych kół. Mianowicie mam w x3 koła z x5 132 styling przód 9cali, tył 10 cali. Reszta wlinku.

viewtopic.php?f=86&t=242171&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod jakj na 19 standard to 255/5519--a tyl to 285/35/19

 

A kola zimowe to mialy 236/65/17.

Ale znam osoby ktore maja wszystkie opony rowne 255 lub 275.

A ci co lubia szeroko to zakladaja 315tyl i 285 przod-ale to lekka przesada w E53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przod na 19 standard kola to opony 255/5519--a tyl to 285/35/19

 

A kola zimowe to mialy 236/65/17.

Ale znam osoby ktore maja wszystkie opony rowne 255 lub 275.

A ci co lubia szeroko to zakladaja 315tyl i 285 przod-ale to lekka przesada w E53.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opony 19 tki na lato do ixa.. jakie polecacie?

 

generalnie Continental cross wygrywa we wszystkich rankingach i testach.....

 

czy ktoś jeździ na NOKIAN Z SUV letnich ? są tańsze i też podobno dobre....

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Trochę dziwne, gdyż według przelicznika opon masz lepiej dobrane rozmiary niż w X5ach. U ciebie różnica w średnicach wynosi -0,5mm czyli -0,07%. A u mnie 255/50/19 i 285/45/19 1,5mm czyli 0,2%! Może w czym innym sprawa...Felgi, wyważenie, dokręcenie kół(prozaiczne),w sumie nie mam pojęcia :D Może na kompa i sprawdzenie prędkości obrotowych przód tył?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym doradził po swojemu, Miałem je w MLU a teraz zakupiłem do x5 e53

GOODYEAR F1 ASYMMETRIC super opona cicha , przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni idelna -4.4 benzyna :D

minusem jest tylko szybka ścieralność ....ale coś za co....twarda guma słaba przyczepność.

Taka jest moja opinia,zachęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Również coś podpowiem. Obecnie od 3 miechów latam X5 e53 a oponki jakie dokupiłem po poprzednich zjechanych od wewnątrz na tyle (michelin diamaris 255/55/19 - 4 szt.) to Goodyear Eagle f1 Asymmetric przód 255/45 z indeksem nośności 104Y oraz tył 285/40 indeks 103Y. Oponki są założone na standardowe felgi styling 63 o ori rozmiarach 9" przód i 10" tył.

Jak na razie złego słowa nie mogę powiedzieć odnośnie oponek, ciche, dobrze się trzymają drogi na suchej nawierzchni, na mokrej jeszcze nie testowałem.

Pozdrawiam użytkowników x-suv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No tak, u siebie mozesz, w xsie po lifcie rozwalilbys juz transfer. Nie mozna stosowac wysokosci opon nie zalecanych przez producenta... Na scinanie tylnych od wew. jest jedna rada. Naprawic zawieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam serdecznie Wszystkich forumowiczów.Na wstępie chciałbym się przywitać.Od kilku dni jestem posiadaczem x5.Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :oops: Mam takie pytanie (czytając wypowiedzi troszkę się pogubiłem) Przymierzam się do kupna opon zimowych.Wybrałem Nokian WR SUW III i moje pytanie dotyczy rozmiaru opon. Obecnie mam przód 255/50/19 tył 285/45/19.A chciałbym na te felgi założyć cztery takie same tzn 255/50/19.I nie wiem czy ta opona będzie pasować na felgi tylne .Proszę o pomoc w moim małym dylemacie.Może być łopatologicznie :D Serdecznie Wszystkich pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kmlodyk dzięki za odpowiedź.O ile dobrze zrozumiałem po prostu optycznie będzie nie za bardzo.Czy lepiej kupić takie same jak mam tzn przód 255/50/19 a tył 285/45/19.I co bezpieczniej dla napędu cztery takie same opony czy tak jak teraz mam ??? Moja propozycja przód i tył http://www.oponeo.co.uk/tyre-details/nokian-wr-suv-3-255-50-r19-107-v-xl#74909695

Lub tył http://www.oponeo.co.uk/tyre-details/nokian-wr-suv-3-285-45-r19-111-v-xl#75255798

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,chciałem zapytać ,w e53 2001 4.4 mam 255/60r17 a na zimę 235/65r17 rozumię ,że to bida wersja?

Ale tak z drugiej strony....czytałem i słyszałem różne opinie,że kierownica ciężko chodzi że na Lubelskie drogi masakra zakładać niższy profil opony.

19 calowe felgi pewnie super ale jak to się ma do komfortu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Podłączę się do pytania. Mam podobny problem jak kolega wcześniej. Mianowicie nie wiem jak lepiej dobrać odpowiednie opony na zimę, również mam felgi 19, 9 i 10 cali i zastanawiam się czy przełożyć opony zimowe na te felgi czy dokupić felgii 18 cali z oponami 255/55/18? Spytam użytkowników x5 jak lepiej? Jak to się ma do komfortu, bezpieczeństwa i wpływu na x-driva?

Dziękuję za odpowiedzi, jest to mój pierwszy suv i pierwsze BMW, także słucham i chce jak najwięcej się dowiedzieć z waszych rad.

Marzenie spełnione, teraz trzeba marzenie dopieszczać.

Pozdrawiam

 

 

Czy jakiś użytkownik e53 w sport pakiecie się wypowie i trochę pomoże? Zima nadchodzi. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ,chciałem zapytać ,w e53 2001 4.4 mam 255/60r17 a na zimę 235/65r17 rozumię ,że to bida wersja?

Ale tak z drugiej strony....czytałem i słyszałem różne opinie,że kierownica ciężko chodzi że na Lubelskie drogi masakra zakładać niższy profil opony.

19 calowe felgi pewnie super ale jak to się ma do komfortu?

Mieszkam niedaleko Siedlec i drogi tu powalają na kolana dużo kolein i dziurawych dróg. Z moich odczuć to jest tak. Jak jeździłem na 19" w lato " 255/285 to było idealnie i komfortowo, niby nie mam sport pakietu u siebie i pneumatykę zamieniłem na zwykłe sprężyny to auto nie straciło na komforcie, co do kierownicy ,że ciężko chodzi to tak: na 19" (dla mnie) chodzi normalnie porównywalnie jak w audi A6C5 2,8 na kołach 17", alfa GT 1,9 18" a na koła 17" - bo takie mam na zimę opona 235/65/17 chodzi trochę lżej da się to odczuć, że jest lżej ale aż takiej dużej przepaści to nie ma. Gdybym miął wybierać jazdę latem na kołach 17" czy 19" na pewno wybrał bym 19"-ODCZUCIA - dużo lepsza przyczepność auta,pewniej się czuje na zakrętach,przy prędkości powyżej 120 nie macha mi tak autem(nie mówiąc o koleinach bo tu jest odwrotnie i może delikatnie mocniej "ciąga" w tych dużych koleinach) a wizualnie na pewno dużo ładniej i przy dystansie (taki mam u siebie) 25mm przód 30mm tył auto wygląda BYCZO :norty:

 

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Podłączę się do pytania. Mam podobny problem jak kolega wcześniej. Mianowicie nie wiem jak lepiej dobrać odpowiednie opony na zimę, również mam felgi 19, 9 i 10 cali i zastanawiam się czy przełożyć opony zimowe na te felgi czy dokupić felgii 18 cali z oponami 255/55/18? Spytam użytkowników x5 jak lepiej? Jak to się ma do komfortu, bezpieczeństwa i wpływu na x-driva?

Dziękuję za odpowiedzi, jest to mój pierwszy suv i pierwsze BMW, także słucham i chce jak najwięcej się dowiedzieć z waszych rad.

Marzenie spełnione, teraz trzeba marzenie dopieszczać.

Pozdrawiam

 

 

Czy jakiś użytkownik e53 w sport pakiecie się wypowie i trochę pomoże? Zima nadchodzi. ..

 

 

Co do x-drive to nie powiem bo nie wiem a w mojej e53 jeszcze nie mam tego systemu. Mi się wydaje że 19" i opony 255/285 na zimę to takie "balony" trochę bo to są szerokie opony a wiadomo, że dużo aut z takimi oponami w zimę nie jeździ, przeważnie to 185/195 i dużo węższy rozstaw osi niż wszystkie X-sy ma 80% ludzi w zimę i koleiny które zostają na drodze są wąskie a jak wjedzie się takim balonem to ciągać musi dobrze,ja mam u siebie 17" tak jak pisałem wyżej i myślę ,że w zimę będzie dobrze, a jak naprawdę będzie to się okaże, nie wiem jak to jest na prawdę bo nie jeździłem na 19" w zimę i to jest tylko moje takie zdanie. Niech powiedzą Ci którzy mają takie opony na zimę i X-drive w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie. Piszcie na jakich kołach jeździcie zimą? Nie wierzę że wszyscy cały rok na letnich 255/285, 19' cały rok jeżdżą??? Pyta bo ciągle przed zakupem jestem i się ciągle zastanawiam. Myślałem o 18' ale biorę pod uwagę też 17' i standard letni 19' oczywiście z oponą zimową. Tylko chyba na tych 17' komfort najlepszy będzie, ale wizualnie nie wiem jak to będzie wyglądać? Może jakieś dystanse? ? Pomóżcie, i wielkie dzięki za opinie. ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimę zakładam 17 cali felgi z oponami 235/65/17 aktualnie dunlop Dunlop grandtrek wzór felgi taki sam jak mam w bagażniku styling 130. Jest to dobre rozwiązanie - auto dobrze si e prowadzi nie ciągnie po koleinach, 4x4 dziala tak jak trzeba, jest komfortowo, i bezpiecznie na dziurach ( wysoki profil). Ma to tą zalete ze w razie uszkodzenia felgi czy wymiany na zapas auto ma takie same kolo na osi włącznie z wzorem. Także polecam montowac takie koła jak sie ma na zapasie.... czy 17 czy 18 to juz nie taka duza różnica.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, używam takiego samego zestawy kół zimowych i nie narzekam. Owszem kompromis musi być wygląd albo komfort. Mimo wszystko na zimę zdecydowanie preferuję komfort na 17 calowych kołach, przynajmniej dziury w drogach jakieś płytsze się wydają i kierownica lżej pracuje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.