Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masz 3 tematy znalezione na szybko. Polecam pierwszy link i o taką lekturę mi chodzi...

jeśli to mało, więcej poszukaj sobie sam. Na tym forum już wszystko o tym silniku zostało napisane, więc wystarczy chęć do poszukania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie wygląda słabiej jak w lagunie za połowę ceny BMW, ale jeszcze gorzej wygląda bez niej z radiem z poprzedniej epoki :( ogólnie niby jest słaba ale jakoś tam ratuje wygląd wewnętrzny i jest bardzo wygodna do obsługi radia czy utworów, osobiście używam nawet navi do prostych tras... oczywiście negatywy odpadają w nowszych wersjach ale w rocznikach w które celujesz jest tylko business(ta węższa ) lub professional tyle że z czasem można zmienić na nowsze rozwiązanie

 

ps. gdybym miał kupić jeszcze raz e90 to bez navi bym nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co pytasz?

 

Auto z rynku duńskiego.

 

Vehicle information

 

VIN long WBAPP51060A867500

 

Type code PP51

 

Type 320D EFFDYN EDIT320D EFFION (EUR)

 

Dev. series E90 (MUE)

 

Line 3

 

Body type LIM

 

Steering LL

 

Door count 4

 

Engine N47T

 

Cubical capacity 2.00

 

Power 120

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour SCHWARZ 2 (668)

 

Upholstery SENSATEC/BEIGE (KAB4)

 

Prod. date 2010-07-13

 

 

 

 

Order options

No. Description

1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

 

1CB CO2 CONTENT

 

1CC AUTOMATIC START/STOP FUNCTION

 

1CD BRAKE ENERGY REGENERATION

 

230 EU SPECIFIC ADDITIONAL EQUIPMENT

 

258 RUNFLAT TYRES

 

302 ALARM SYSTEM

 

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

346 CHROME-LINE EXTERIOR

 

441 SMOKERS PACKAGE

 

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

 

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

 

507 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

522 XENON LIGHT

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

540 CRUISE CONTROL

 

6AA BMW TELESERVICES

 

6AB CONTROL TELESERVICES

 

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

 

614 INTERNET PREPARATION

 

615 EXTENDED BMW ONLINE INFORMATION

 

616 BMW ONLINE

 

620 VOICE INPUT SYSTEM

 

633 PREP.MOB. PH. BUSINESS BLUET.INTERF.

 

698 AREA-CODE 2

 

761 INDIVIDUAL SUN PROTECTION GLAZING

 

8SC COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELESERVICE

 

8SP COP CONTROL

 

8S2 CODING OF ALARM SIGNAL

 

8S3 AUTOMATIC LOCK WHEN DRIVING AWAY

 

845 ACOUSTIC BELT WARNING

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

868 LANGUAGE VERSION DUTCH

 

877 DELETION CROSS-OVER OPERATION

 

886 DUTCH / ON-BOARD DOCUMENTATION

 

 

 

 

Series options

No. Description

240 LEATHER STEERING WHEEL

 

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

 

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

 

4CG INT.STRIP SATINSILVER

 

520 FOGLIGHTS

 

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

 

 

Dutch to nie Dania. Auto jest z Holandii :)

 

Tak auto się prezentowało w Holandii, zanim trafiło do Niemiec, a następnie na Rumunię, gdzie znajduje się obecnie.

1044927_562099217277956_6371210347915482928_n.jpg?oh=326a6676fd8ee18f568e042ec7a3d892&oe=5691C45D&__gda__=1452451213_a8a7f97052d1bc68880f42038726b277

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosić o poradę, w przeciągu najbliższych 2 miesięcy chce kupić samochód, budżet 30 tyś. zł. Na początku wybór padł na bmw e90 320d ale jak czytam to forum to trochę boje się czy za ta kwotę kupie coś rozsądnego.

W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad inna marka mianowicie o Alfa Romeo 159 1.9 jtd, co myślicie o tym samochodzie? Szukać bemki- czy wogole jest sens w tej cenie? Czy może lepiej kupić trochę młodsza alfe na wypasie, bo w tej cenie, lub nawet niższej nie będzie o to trudno. Pytam Was (najlepiej żeby to były osoby które miały do czynienia z obydwoma samochodami) ponieważ fora Alfy są dla mnie nie miarodajne- wiadomo ze większość będzie zachwalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was prosić o poradę, w przeciągu najbliższych 2 miesięcy chce kupić samochód, budżet 30 tyś. zł. Na początku wybór padł na bmw e90 320d ale jak czytam to forum to trochę boje się czy za ta kwotę kupie coś rozsądnego.

W związku z powyższym zacząłem zastanawiać się nad inna marka mianowicie o Alfa Romeo 159 1.9 jtd, co myślicie o tym samochodzie? Szukać bemki- czy wogole jest sens w tej cenie? Czy może lepiej kupić trochę młodsza alfe na wypasie, bo w tej cenie, lub nawet niższej nie będzie o to trudno. Pytam Was (najlepiej żeby to były osoby które miały do czynienia z obydwoma samochodami) ponieważ fora Alfy są dla mnie nie miarodajne- wiadomo ze większość będzie zachwalac.

 

Alfe 159 ma kolega. Nie narzeka strasznie ald co chwile jakieś pierdoły przy niej robi. Jeżeli myślisz że alfy od handlarzy to nie zlomy to cie zmartwie bo oszukuja tak samo. Fakt alfa sporo tansza, tansza bo ciezka slabo sie prowadzi i ma bardzo slabe osiagi jak na silniki ktore sa pod maska. Na twoim miejscu dozbieralbym 4, 5 tys i szukal wtedy 320d 2006 rok zadbany i nie golasa. Zadbanym e90 nie bałbym się jechać do Chorwacji na wakacje a Alfą tak mimo że bardzo lubie te auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , znalazlem ciekawe bmw e92 silnik 2.5i 218 koni , data produkcji auta to 10.2008 rok , przebieg 150 tys.km. Auto do końca serwisowane , auto od 1 właściciela w Niemczech ...

 

I tutaj moje pytanie do Was czy to nie za duży przebieg itp. Bardzo bym Was prosił o radę z racji tego że to będzie moje pierwsze BMW to jestem laikiem ...

 

P.S W tym silniku jeszcze jest wtrysk "Pośredni" ? Będzie można jak coś ewentualnie zagazować ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest bardzo dużo wątków na temat tego silnika. Ja ze swojej strony powiem, że trochę z własnej niewiedzy kupiłem autko z takim silnikiem, a i tak jestem zadowolony. Na plus jest naprawdę niskie spalanie, szybciej się nagrzewa. Na minus wymiana rozrządu na dzień dobry jeśli nie był wymieniany. Krążą też opinie, że ma trochę większe drgania od M47. Warto sprawdzić co było wymieniane przy rozrządzie przez poprzedniego właściciela (nawet jeśli była to akcja serwisowa). Mój samochód przed zakupem był na akcji serwisowej w ASO i spartaczyli to kompletnie. Rozrząd niesamowicie hałasował i prawdopodobnie był już na końcu swojego żywota (ze względu na przebieg), a ASO wymieniło tylko jeden napinacz i musiałem cały rozrząd wymienić we własnym zakresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie mam do Was szybkie pytanie czy silnik 2.5D 197 koni w automacie jest godny polecenia ? Nie chodzi mi tutaj o osiąg itp.Tylko o Bezawaryjność itp ?

 

Pytam ponieważ jadę oglądać dla siebie e92 2.5 e benzynie a brat dla siebie chce e92 i akurat znalazł w ładnym stanie z tym silnikiem diesla ...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak odpuszczam ten silnik , znalazłem ładne e90 w m pakiecie , pierwszy właściciel , przebieg 90 tysięcy ( wymieniony rozrząd ) ale jak poczytałem o tym silniku to jednak odpuszczam :wink: Rozrząd nawet po wymianie na nowy potrafi po 30 tysiącach być do wymiany ... Do tego problemy z lopatkami które lubią się urywać itp.

 

P.S Choć sam szukam BMW i kupie na 100% to jednak ludzie mają racje że bmw to skończyło się jakieś 20 lat temu na modelu e34 a mercedes na beczce ... Bo teraz z marki BMW została cena bo z jakością jest jak widać :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150k km to jest nic odrzuć typowe polskie myślenie. W Niemczech przebiegi 200k + to normalna z autobahnami w dodatku niemcy dbają o autą i jeżdżą z byle pierdoła do mechanika. A 90% aut 9-10letnich z niemiec w polsce z licznikami 110-120 to kręcone. Pozatym na tak silniki powyżej 2l 150k to nic:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dutch to nie Dania. Auto jest z Holandii :)

 

Tak auto się prezentowało w Holandii, zanim trafiło do Niemiec, a następnie na Rumunię, gdzie znajduje się obecnie.

 

Jaki jest sens przewalać auto przez tyle państw ??

 

Nie wiem nad czym się tutaj zastanawiać jechać i kupować :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.