Skocz do zawartości

Jaki silnik do e90?


suchatowka

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś Alfe 156 nigdy więcej takiego auta.

Wymieniłem w niej silnik i skrzynie!

Spokojnie do 30 tu kupisz ładnie 320d

 

 

A kolega pytał o 156? czy o 159?no właśnie.

 

Kolego 4 lata 159 i zero problemów,ale czas po prostu na zmiany dlatego tu jestem,ale tutaj tez można się zniechęcić czytając mądrości niektórych posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te same badziewie!

Mówią że każdy facet powinien mieć w życiu jedna Alfe.

Może to i prawda bo auto jakby nie było ma swój styl czy to 159 czy 156 czy 166... :mrgreen:

Jezeli chcesz trochę wyróżnić to kup Alfe a jak chcesz jeździć to kup BMW tylko pamiętaj że prawdziwe bmw ma przynajmniej 6 cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Alfe 156 nigdy więcej takiego auta.

Wymieniłem w niej silnik i skrzynie!

Spokojnie do 30 tu kupisz ładnie 320d

 

 

A kolega pytał o 156? czy o 159?no właśnie.

 

Kolego 4 lata 159 i zero problemów,ale czas po prostu na zmiany dlatego tu jestem,ale tutaj tez można się zniechęcić czytając mądrości niektórych posiadaczy.

4 lata nie zaznałeś prawdziwej przyjemności z jazdy. Kup BMW a przekonasz się co znaczy przyjemność z jazdy i rewelacyjna trakcja. Zapewniam Cię że nie będziesz żałował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że to udany i ekonomiczny silnik, nie ma też chyba klapek w kolektorze.

 

Jak jest z chipowaniem 525d LCI 197KM automat (JOYSTICK) Są jakieś ograniczenia?

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali to czym jeździ, musisz sam wiedzieć czego chcesz i czego oczekujesz od auta- komfortu, dynamiki, ekonomii czy wszystko razem wzięte.... im więcej razem z tych 3 rzeczy tym większy koszt

za 30k kupisz sensowne 320d z 2005-2006r ludzie wystawiają je po 32-33k a i tak schodzą do 30 bo wcale tak łatwo nie jest je sprzedać tym bardziej że przebiegi mają zwykle powyżej 250tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150k km to jest nic odrzuć typowe polskie myślenie. W Niemczech przebiegi 200k + to normalna z autobahnami w dodatku niemcy dbają o autą i jeżdżą z byle pierdoła do mechanika. A 90% aut 9-10letnich z niemiec w polsce z licznikami 110-120 to kręcone. Pozatym na tak silniki powyżej 2l 150k to nic:)

To właśnie Ty zacznij myśleć w końcu , bo to Polaczki się nauczyły że 300 tys.km dla auta to jest nic ... Auto to nie tylko silnik i kilometry , jak masz nalatane 300 tys.km to wszystko jest mocno wyeksploatowane nie tylko motor ... Niemiec mając przebieg powyżej 100 tysi już myśli o sprzedaży auta a Polak przyleci kupić auto co ma 300 na budziku albo i lepiej i jeszcze po rękach całuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Alfe 156 nigdy więcej takiego auta.

Wymieniłem w niej silnik i skrzynie!

Spokojnie do 30 tu kupisz ładnie 320d

 

 

A kolega pytał o 156? czy o 159?no właśnie.

 

Kolego 4 lata 159 i zero problemów,ale czas po prostu na zmiany dlatego tu jestem,ale tutaj tez można się zniechęcić czytając mądrości niektórych posiadaczy.

4 lata nie zaznałeś prawdziwej przyjemności z jazdy. Kup BMW a przekonasz się co znaczy przyjemność z jazdy i rewelacyjna trakcja. Zapewniam Cię że nie będziesz żałował.

 

 

Oj uwierz mi ,ze 159 daje dużo przyjemności,a BMW ?się może przekonam i mam nadzieje ,ze nie rozczaruje.Obawiam się tylko czy to czasem nie jest przereklamowana marka bo kosztuje sporo a jakoś wyglądem dupy nie urywa.Miejsca w 3 też chyba nie jest zbyt wiele.Tylko nie piszcie ,ze wtedy kupić piatke.

A Alfami jeżdżę od ponad 10 lat wiec coś chyba wiem.Obecnie mam dwie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-e9 ... yg1pD.html ? Nie ma podanego vinu niestety.

 

Radom... Okazja... Od pierwszego właściciela... nad czym się tutaj zastanawiać ? :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzałem miejscowości, przeglądam już 2 miesiąc i nic sensownego nie ma, czekają mnie chyba długie poszukiwania

Nic sensownego? Nie dziwne jak szukasz e92 za 29tys.

Za takie pieniądze to sobie bardzo długo poszukasz jeszcze...

Albo dołóż kasy, albo szukaj e90 i nie w 6 cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać ale obawiam się że Alfa 159 może jeździć lepiej od zwykłej 320d

Czy ty czsami czytasz co piszesz... :duh:

Pod każdym względem BMW e90 320d jest lepsze od alfy 159 1.9 jtdm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o alfe to z e90 może konkurować tylko w wyglądzie :wink:

Zresztą temat nie o tym, więc skończcie tą dyskusję :wink:

Chcecie pisać, lub czytać o alfie, to idźcie na inne forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary na tą perełkę, bo jeśli to taka perełka to pójdzie momentalnie.

N47 to ogólnie udany silnik, tylko o rozrząd trzeba zadbać i wymienić pomiędzy 150 a 200 tys km.

 

Jak chcesz mieć mniej problemów z silnikiem, to szukaj 3.0d 197KM lub 231KM.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać ale obawiam się że Alfa 159 może jeździć lepiej od zwykłej 320d

Czy ty czsami czytasz co piszesz... :duh:

Pod każdym względem BMW e90 320d jest lepsze od alfy 159 1.9 jtdm...

 

 

 

Miałeś czy po prostu sąsiad miał?

:cool2:

 

 

Sprowadzamy samochody i często bywa że jeżdżę nimi.

Co do Alfy to mam złe wspomnienia co do awaryjność ale ponoć te nowsze są lepsze.

Niedawno miałem 330d i wiem że to przereklamowana fura!

100 razy lepszym autem jest choćby e60.

Jeździłem w życiu różnymi autami volvo, alfa, audi, honda itd...

Tak jak pisałem Alfy napewno nie kupię jaka by nie była ale bmw 3 tym bardziej!

Na handel owszem ale dla siebie nigdy!

Wolę wygodniejsze auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinacz2100 to ile ty masz lat? Ile km robisz że tak Ci przeszkadza brak wygody w e90?

Fakt jeśli chodzi o wygodę to jest sporo lepszych aut pod tym względem niż e90 bo to auto dla młodszego kierowcy (np dla mnie). Jak będe miał 45 lat to wtedy pomyśle o wygodzie ale kupie coś pokroju Passata cc 2,0 tsi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 robię dużo km

Ale wytłumacz mi po co mam się cisnąć i siadać na ziemi ,odczuwać każda dziurę skoro mogę jeździć wygodnie...

Miałem ostatnio A6 c6 kombi to już trochę za duża szczególnie do miasta ale jeżeli miałbym wybrać większy albo mniejszy to wziąłbym wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz mi po co mam się cisnąć i siadać na ziemi ,odczuwać każda dziurę skoro mogę jeździć wygodnie...

 

miałem 320d, 330d, teraz 335d. Też się zgodzę że z wygodą (głównie wsiadanie/wysiadanie kierowcy lub pasażerów ) jest w e90 słabo !

335 kupiłem głównie ze względu na dynamikę bo można dużo KM/Nm osiągnąć niedużym kosztem przy małej masie w porównaniu do np wygodniejszej serii 5

Takie 335 w 350-400 KM jest petardą, a z e60 już gorzej bo masa robi swoje.

Dlatego fajnie się tym jeździ bo auto jest killerem na drodze, dobrze się prowadzi i niedużo pali.

 

Ale jak mi się znudzi kiedyś to raczej przesiądę się do czegoś większego, napewno nie zdecydowałbym się np. na kupno ponownie nowszej 320d bo jeździ to bardzo przeciętnie i jak już mam się toczyć to lepiej wygodniejszym dużym autem. Jak czasem mam przewieźć babcię czy dziadka to ledwo wsiadają /wysiadają z e90. Przy moim wzroście 187 wysiadanie też nie należy do najłatwiejszych taka prawda a do starych nie należe...28 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.