Skocz do zawartości

silnik x25d - opinie


emispc

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem wczoraj x25d z nowym silnikiem 231KM.

 

Auto na dotarciu więc ciężko wyrokować ale wydaje mi się, że jest minimalnie lepiej niż w poprzednim.

 

Podpaliles teraz całe forum i pewnie wszyscy się zastanawiają na jednym pytaniem. ...

 

Zadam je pierwszy!

 

 

CZY JEDZIE? ????

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odebrałem wczoraj x25d z nowym silnikiem 231KM.

 

Auto na dotarciu więc ciężko wyrokować ale wydaje mi się, że jest minimalnie lepiej niż w poprzednim.

 

Podpaliles teraz całe forum i pewnie wszyscy się zastanawiają na jednym pytaniem. ...

 

Zadam je pierwszy!

 

 

CZY JEDZIE? ????

 

nie wiem, nie jechałem, nie mogłem znaleźć nawet danych nt. nowej wersji na stronie BMW, ale

wiem, że dla tych, którzy uważają, że jest to tylko połowa prawdziwego silnika nigdy nie będzie JEŹDZIŁ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wczoraj x25d z nowym silnikiem 231KM.

 

Auto na dotarciu więc ciężko wyrokować ale wydaje mi się, że jest minimalnie lepiej niż w poprzednim.

 

Podpaliles teraz całe forum i pewnie wszyscy się zastanawiają na jednym pytaniem. ...

 

Zadam je pierwszy!

 

 

CZY JEDZIE? ????

 

 

Wbrew wszystkim prawom fizyki i logiki oraz mądrością forum - JEDZIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to bardzo subiektywne ,ale dla mnie w X3 240 KM było trochę za mało ,a X5 jest cięższe...

 

To bardzo subiektywne.

Jestem pewien, że gdybym przesiadał się z mocniejszego auta to w x5 25d faktycznie czułbym niedosyt.

Do tej pory jeździłem f11 20xd 190km(wcześniej e90 20d 178km) czyli samochodem o podobnych parametrach i czułem się komfortowo z mocą, którą oferował dlatego przesiadka do x5 nie wzbudziła we mnie zachwytu ale też nie zdołowała. Ot poprawny samochód wystarczający do codziennej jazdy po Polsce.

 

W budżecie, który miałem chciałem kupić auto najbardziej komfortowe a pod tym względem x5 deklasowało konkurencje.

 

Ostatecznie moje obiekcje na temat słabego silnika rozwiał diler oferując 15% rabatu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to bardzo subiektywne ,ale dla mnie w X3 240 KM było trochę za mało ,a X5 jest cięższe...

 

To bardzo subiektywne.

Jestem pewien, że gdybym przesiadał się z mocniejszego auta to w x5 25d faktycznie czułbym niedosyt.

Do tej pory jeździłem f11 20xd 190km(wcześniej e90 20d 178km) czyli samochodem o podobnych parametrach i czułem się komfortowo z mocą, którą oferował dlatego przesiadka do x5 nie wzbudziła we mnie zachwytu ale też nie zdołowała. Ot poprawny samochód wystarczający do codziennej jazdy po Polsce.

 

W budżecie, który miałem chciałem kupić auto najbardziej komfortowe a pod tym względem x5 deklasowało konkurencje.

 

Ostatecznie moje obiekcje na temat słabego silnika rozwiał diler oferując 15% rabatu :)

 

ooo to chyba coś słabo się już X5 sprzedaje :lol: jak dają 15% rabatu - na początku sprzedaży rabat nie do osiągnięcia

 

a co do mocy - też tak do tego podchodzę - ja przesiadając się ze 140 KM i 10s. do 100 km/h i tak mam dużo szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie spada sprzedaż , 15 % w salonie BMW aż nierealne :D

Forumowy broker daje chyba z 25 % minus jego marża to wyjdzie około 20 %

Chyba gra nie warta zachodu.

Pytanie ilu kupujących X5 25d , przy braku tego silnika dopłaciło by

50 tys. więcej do 3.0 , ja nie :D

Moim zdaniem ten silnik na pewno podniósł sprzedaż , przynajmniej w Polsce.

Ja jestem bardzo zadowolony , ale czy po leasingu będzie kolejne BMW tego już

nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym 15% miałem duużo szczęścia.

 

Auto kupiłem w niedawno otwartym salonie pod koniec kwartału tak więc sprzedaż potrzebna była do wyrobienia planu.

Dealer miał auto zaplanowane do produkcji dlatego też czekałem bardzo krótko. 7 tygodni od podpisania zamówienia do odbioru.

 

W Krakowie o podobnym rabacie nikt nawet nie chciał rozmawiać.

 

Wiem też, że gdybym nie zdecydował się na zakup w tym czasie następna oferta nie byłaby już taka korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ilu kupujących X5 25d , przy braku tego silnika dopłaciło by

50 tys. więcej do 3.0 , ja nie :D

Ja jestem bardzo zadowolony , ale czy po leasingu będzie kolejne BMW tego już

nie jestem pewien.

 

dokładnie takie samo mam podejście :cool2:

 

dopłata do 30d nie ma dla mnie żadnego uzasadnienia - za ta kasę mam super wyposażenie,

gdyby nie było wersji 25d w BMW, to Volvo XC90 miało by jeszcze większe szanse na zgarnięcie klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem demowka i to dosc sporo + kilka dni ladna sztuka kolegi w M-Pakiecie , z bogatym wyposazeniem i powiem krotko - jak dla mnie porazka - straszny mul .

Gdybym to kupil a bylem calkiem bliski to bym byl wsciekly i to co dzien ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem we wtorek 25d 231km narazie mało przejechałem raptem 150km ale pierwsze wrażenie pozytywne.....nastawiłem sie że będzie bardzo słabo...ale jest ok. do 100km/h jest wystarczająco jeżdze 99% po mieście więc mi wystarcza wcześniej jezdzilem tylko 3.0d które jest nie do porównania. jak przejade 1-2k to sie wypowiem za tą cenę nie kupiłbym auta tej klasy (kupiłem u brokera rabat 17%)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
na pierwszym baku (80L) przejechałem 756km tylko po mieście więc całkiem niezle(bez żadnych opcji eco pro i tak dalej i zawsze wyłączam start-stop bo mnie denerwuje)....w trasie raptem stopare kilometrów prędkości 120-140 pokazywało między 8 a 9 litrów. Ogólnie jestem zadowolony nie spodziewałem się demona prędkości i ta fura nim nie jest. Jest na pewno wygodna, dobrze wyciszona, automat rewelka. Kupowałem auto z myślą o jezdzie po mieście więc ja akurat jestem mega zadowolony w zupełności mi wystarcza i na pewno nie dopłaciłbym do 3.0d a miałem okazje taką jezdzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku...mój znajomy wcześniej jeździł Q5 2.0tdi teraz x5 25d 231km i mówi, że wcześniej było lepiej: "ciszej i aksamitnej". Sam nie miałem okazji porównać.
[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jest moim zdaniem cichy a może samochód dobrze wyciszony :) jak już go słychać to jest ok szału nie ma ale wiadomo to jest tylko 2.0...ja już sie przyzwyczaiłem za 2-3 tygodnie bede miał okazje pojezdzic wersją 218km to bede mógł powiedzieć czy jest jakaś różnica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni jeżdżę wersją 231KM 500Nm i dla mnie jest super! :D Przed zakupem przez kilka dni testowałem wersję 218KM 450Nm i było zdecydowanie głośniej. Przyspieszając było słychać terkotanie, a teraz go nie ma i praca silnika jest też zdecydowanie bardziej harmonijna. Przy przyspieszaniu czuć też większą lekkość i naprawdę przyjemnie się jeżdzi. Wcześniej miałem E61 530xd 2007r i dla mnie odczucia jazdy w sensie osiągów i odgłosów silnika w środku auta są zbliżone. Mam też F10 520xd 2015 i silnik w środku bardziej słychać niz w F15 i też F10 gorzej przyspiesza i nie ma tej lekkości, choć na papierze osiągi są prawie identyczne. W tym miejscu chciałem też pochwalić salon Inchcape we Wrocławiu - F15 zamówiona 04 września a 20 pażdziernika była gotowa do odbioru. Do tego rabat flotowy na kolejne auto + plus kilka oczek za model i cena naprawdę satysfakcjonująca. Jak czytałem o okresie oczekiwania u innych dealerów czy brokerów, to naprawdę współczuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich. 2tyg temu zamówiłem X5 z tym nowym x25d 231km, dużo się zastanawiałem czy warto dopłacić za 30d ale jak czytam Wasze opinie utwierdzam się, że dobrze wybrałem. Dobrałem większość dodatków, katalogowo 360 po rabacie dostałem 305 i byłem spalony (przekonany). Liczę na odbiór w grudniu ale już teraz jestem ciekaw opinii tych którzy mają już wersję 231km. Obecnie smigam Infiniti fx 30d V6 238km 550Nm 2200kg. Nie liczę że dźwięk w x25d będzie taki jak w infiniti z V6-stki ale moc i moment bardzo zbliżony a dodatkowo X5 wydaje się być lżejsze o ok100kg, powinno być lepiej. Interesuje mnie z elastycznością tego silnika w przedziale 80-140km/h (czyli takie typowe wyprzedzanie TIRa) oraz spalanie przy jeździe 120-150 w trasie ale nie autostradą, oraz autostrada 160-180. Jak z chiptuningiem tej jednostki 25d, warto robić dla tych dodatkowych 30kucy?, czy to jest bezpieczne dla tego i tak wysilonego motoru? Co myslicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swoje auto 26.09. Do tej pory przejechałem 3000km. Jakieś 75% to trasa. W zasadzie ani razu nie czułem dyskomfortu przy wyprzedzaniu a wręcz przeciwnie pozytywnie zaskoczyło mnie wyprzedzanie pod górkę - jednak 500nm robi robotę.

 

Auto nie jest demonem prędkości ale do jazdy po polskich drogach w mojej opinii wystarczy.

 

Samochód na autostradzie rozpędziłem do 220km/h

 

Co do spalania,

Na trasie chyba nigdy nie zszedłem poniżej średniego spalania 9l/100km. Ogólnie średnie spalanie na całym dystansie mam ok.10l/100km

Pewnie da się mniej a napewno da się więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych opinii widzę że chwalicie sobie ten silnik :lol:

Kolega kupił 30d i twierdzi że jest fajnie ale powiedział że teraz by już nie wziął z tym silnikiem tylko jak już 25d :wink:

Niech mi ktoś wytłumaczy :duh: Czemu jest tu tyle posiadaczy X5 a tak na prawdę nikt nie zakłada galerii swojego auta :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem moje 25d [218KM] pod koniec marca, przejechałem 22kkm i zdecydowanie stwierdzam, że tego silnika nie trzeba "prosić". Mimo swojej masy jest to auto dynamiczne, używając przenośni jeździ się nim "lekko". W trasie spożywa ~ 8l. Średnie spalanie od początku oscyluje około 10 l. Teksty, że samochód z silnikiem 25d nie jedzie piszą chłopcy :D z zacięciem sportowym, a to auto sportowym bolidem nie jest. Gdym drugi raz był przed zakupem, miałbym tylko wątpliwości . czy wybrać X5, z wyborem silnika nie miałbym kłopotu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odebrałem moje 25d [218KM] pod koniec marca, przejechałem 22kkm i zdecydowanie stwierdzam, że tego silnika nie trzeba "prosić". Mimo swojej masy jest to auto dynamiczne, używając przenośni jeździ się nim "lekko". W trasie spożywa ~ 8l. Średnie spalanie od początku oscyluje około 10 l. Teksty, że samochód z silnikiem 25d nie jedzie piszą chłopcy :D z zacięciem sportowym, a to auto sportowym bolidem nie jest. Gdym drugi raz był przed zakupem, miałbym tylko wątpliwości . czy wybrać X5, z wyborem silnika nie miałbym kłopotu.

Dostałem dzisiaj na kilka godzin demo jeszcze ze "starym" silnikiem. Jestem pozytywnie zaskoczony. Start z miejsca nie powala i do 100km/h nie wydaje się by przyśpieszał dynamicznie chociaż stoper pokazuje coś innego. Za to zupełnie zaskoczyła mnie (pozytywnie) dynamika przy wyprzedzaniu i to zarówno przy 100km/h jak i 140km/h. Rozpędziłem X5 do max. 200km/h i myślę, że przekroczenie tej prędkości to już raczej wyczyn a nie normalna jazda :) Mam nadzieję, że wersja 231km sprawuje się lepiej bo jestem bliski podjęcia decyzji o zakupie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbol, gdzie zamawiałeś, że przy tak krótkim czasie realizacji masz 15% rabatu ?

 

Salon bydgoszcz.

Z tego co się zorientowałem to sprytniejsze salony bukują sobie pojazdy na produkcji nawet jak nie maja klienta, potem jak trafisz handlowca co już ma takie auta w kolejce to idzie szybciej, u mnie będzie ok 2mce od zamówienia. Wiedziałem tylko ze ma x25d a resztę opcji mogłem sobie pomieszac i wybrać wg własnej wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.