Skocz do zawartości

silnik x25d - opinie


emispc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Co do zawieszenia to jeździłem przedpremiorowym M50d i byłem pod mega wrażeniem jak to auto bezpiecznie pokonywalo zakręty i niezwykle szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 304
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Te silniki volvo wprowadzilo juz do obecnych modeli pod koniec 2013 roku. VEA engine z odrebnymi czujnikami cisnienia dla kazdego wtryskiwacza, zamiast jednego wspolnego dla wszystkich wtryskiwaczy na szynie common rail. Duza moc, male spalanie... niby. Naped na tylna os bedzie elektryczny, wiec trzeba bedzie zsumowac moc silnika elektrycznego i diesla i wtedy bedzie to okolo 250-300KM, czyli juz znacznie lepiej.

 

Coż..., gdyby volvo oferowalo VEA z nowa 8-biegowa skrzynia automatyczna oraz naped na 4 kola, to dzis jezdzilbym XC60 lub nadal czekalbym na nowe XC90 (to gdybym byl bardziej cierpliwy). No, ale kiedy odbiore f15, to nie wydaje mi sie, abym zalowal :lol:

 

A propos, volvo opublikowalo wczoraj wizualizacje wnetrza nowego xc90 - jak na volvo wydaje sie konserwatywne. Ale widze ze ma być head up display, to juz cos.

 

https://www.media.volvocars.com/global/en-gb/media/videos/147004/first-look-inside-the-all-new-volvo-xc901

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F15 25d odebrane przed tygodniem. Silnik naprawdę daje radę. Daje dynamikę jest na poziomie silników 20d (184HP) w BMW 3, czy X1-X3.

Nawet w trybie Comfort jest przyzwoicie z przyspieszaniem, z minimalnie tylko zwolnioną reakcją na pedał gazu; w trybie Sport jest już całkiem żwawo plus bezpośrednia reakcja na gaz. W Eco Pro nieco mułowaty - ale cóż - coś za coś.

Jeżdżąc na trasie w Comfort 110-130 km/h, z nowym niedotartym silnikiem, można zejść poniżej 7 l/100km.

Przy 210 km/h jest ciągle cicho. Dotyczy to zarówno silnika, jak i szumu powietrza.

Wydaje mi się, że hamulce są nieco mniej wydajne niż w mniejszych Beemach - ale może to tylko percepcja, wynikająca z tego, że to w końcu ponad 2 tonowy samochód.

Fabryczny zapach nowego samochodu jest też trochę za intensywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

x25d zjechało wczoraj z lawety, pierwsze 200 km przejechane i wrażenia jak najbardziej pozytywne, auto naprawdę dobrze przyspiesza, dobrze się prowadzi, nie jest to demon prędkości, ale do jazdy po naszych polskich drogach w zupełności wystarczy. Wcześniej jeździłem Audi A5 2.0 TDI 170 KM i tym BMW na pewno Audi objadę. Więc Ci, którzy jak ja, z niecierpliwością czekają na swoje samochody mogą spać spokojnie, BMW daje radę, naprawdę jestem zadowolony. Cena jaką zapłaciłem (mnie kosztowało 260 tyś. w M-Pakiecie) jest adekwatna do ogólnego wrażenia auta, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Za chwile się okaże iż ten "nie jeżdzący" 25d będzie schodził jak ciepłe bułki :D

Jeszcze tylko podpis i 50 nadwyżki i prawko na 3 miechy do kąta.

Jak dla mnie przy 6 cylindrach ryzyko wzrasta i to dużo

( mój znajomy ma X3 3.0 i po paru miesiącach zapisywał się na kurs dokształcający ,

żeby punkty niwelować :mad2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy jaka najmniejsza felga letnia do X5 ? żeby to wyglądało ?

I jakie polecacie kolory czarny się rysuje jak to widzę w 5tce .

Biały ? do x5 hm :)

 

Starsza x5 e70 wydawała mi się większa ?

 

Dziś latałem 2lit silnikiem i nawet nawet

 

wielkość felg jest mocno dyskusyjną kwestią - ja myślę, że 19' jest na naszych drogach najlepszym kompromisem między wyglądem a wygodą i trwałością,

w USA nic poniżej 20' - najlepiej 22' :mrgreen:

 

co do rysowania czarnego to nie wiem, ale ja bym teraz chyba wybrał granatowy - jest bardzo niepopularny, a ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowe miałem prawie wszystkie auta :) i tym razem podziękuje :)

 

Biały lub czarny lub brązik chyba

 

brązowy w F15 jest bardzo ciemny - normalnie wiele osób nie zauważa ( sam miałem demówkę na weekend brązową i myślałem że to czarny )

dopiero w słoneczne dni wychodzi ładny brąz :D

także masz 2w1 - czarny na pochmurne dni i brązowy w słoneczne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowe miałem prawie wszystkie auta :) i tym razem podziękuje :)

 

Biały lub czarny lub brązik chyba

 

brązowy w F15 jest bardzo ciemny - normalnie wiele osób nie zauważa ( sam miałem demówkę na weekend brązową i myślałem że to czarny )

dopiero w słoneczne dni wychodzi ładny brąz :D

także masz 2w1 - czarny na pochmurne dni i brązowy w słoneczne :mrgreen:

 

Ze smolistą czernią masz to samo :), albo czarny albo granat w zależności od słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie auto 2 tygodnie, przejechałem 1800 km i wbrew temu czego się obawiałem, z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że silnik 2-litrowy silnik daje radę. Znajomy ma F70 30d i obaj nie widzimy różnicy w dynamice tych samochodów, oprócz tego że w f15 jest ciszej. To auto jest naprawdę żwawe i gdybym miał drugi raz wybierać, to też wybór padłby na 25d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
od 1 sierpnia nowy silnik 25d do X5 231KM i 500Nm - powiem ze będzie fajnym wyborem dla spokojnej X5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje sie ze BMW tak skonfigurowali ceny x5 ze roznice pomiedzy 4 i 6 cyl sa relatywnie mniejsze niz w przypadku chociazby x3. Wiec moze jednak warto doplacic do lepszego silnika

 

jak brałem swojego to różnica między 25d a 30d była ok. 45 tys.

nie wiem jak jest w przypadku X3, ale tam nie ma chyba 25d, tylko 20d i 30d, więc różnica może być większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
od 1 sierpnia nowy silnik 25d do X5 231KM i 500Nm - powiem ze będzie fajnym wyborem dla spokojnej X5

To chyba już wiem co zrobisz po 7 czerwca jak Volvo nawali :8) :norty:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.