Skocz do zawartości

e61 dach panoramiczny - problem


mariuszpalik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Mam 2 pytania odnośnie dachu panoramicznego w e61. W moim samochodzie panoramiczny dach ma uszkodzone prowadnice i nie opłaca się go już naprawiać. Odłączyłem kostki od przedniego i tylnego silniczka, żeby przypadkowo go nie otworzyć i pokazuje mi się komunikat o błędach dachu.

Czy istnieje możliwość całkowitego wyłączenia dachu w NCS - tak, żeby błędy się nie pojawiały ? jeśli tak to w jakim module trzeba szukać ?

 

Drugie pytanie dotyczy rolety która zasuwa dach. Czy tylny silniczek służy tylko do jej otwierania i zamykania ? Bo jeśli tak to może istnieje możliwość podłączenia bezpośrednio silnika rolety do przycisku otwierania dachu?. W takiej opcji działała by sama roleta i to by mi wystarczało.

Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesli juz masz problem z prowadnicami to i roleta tez moze sie zaciac. W e61 i innych bmkeach to standart. Prowadnice sa oblane kiepskiej jakosci tworzywem i ono dlugo nie wytrzymuje. W Wawie jest warsztat ktory naprawia calą panorame na porzadnych czesciach za ok 1800 z gwarancja. A z oszukaniem idrive nie bedzie takie proste. :roll: j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Odgrzewam kotleta

Da się wykodować ncsem szyber żeby nie było błędu. Dodatkowo podłączyłem pod oryginalny przycisk samą roletę i w ten sposób zrobiłem panoramę :)

Jak ktoś ma uszkodzony szyber i naprawa droga jak u mnie może tak się poratować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Problem z panoramą przerobiłem na swoim e91 i kilku innych e61 ,ciekawe czy ten sam problem jest w nowych rocznikach co mają 2 szyby takich samych rozmiarów ,czy ktoś je naprawiał? Problem występuje gdy prowadnice nie są czyszczone i smarowane,wtedy ciężko chodzą i pękają,( stary smar robi się bardzo twardy).Najczęstsze objawy -nie domykanie ,zacinanie się ,brak jakiejkolwiek reakcji,wyświetlanie się błędu.Można to naprawić nie wydając kilku tysi, na terenie kujawsko-pomorskiego mogę pomóc figa41@op.pl parę godzin trzeba poświęcić ale problem się nie powtarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Kolega jurek1978 sporo mi pomógł w naprawie takiego dachu.

Bardzo fajny kontakt więc wielkie podziękowanie za pomoc.

 

Jak ktoś z moich okolic ma problem z takim dachem to PW

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, stałem się dzisiaj posiadaczem E61 z panoramą. Oczywiście jest uszkodzona, byłem świadomy przy zakupie. Oczywiście łapy mnie swędziały i wywołałem inicjacje inpą i narobiłem sobie kłopotów.

 

Ktoś może polecić jakiś dobry serwis do dachów? Jestem z lubelskiego, okolice Włodawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Witam mam problem z dachem panoramicznym w e91, uchyliłem do góry i nie chce zejść w dół, tak jak by tylna część blokowała bo stoi nieruchomo a przednia przez to nie może się domknąć. Okazało się że są ułamane trójkąciki w szyberachu i zastosowałem reset i wyskoczył błąd na wyświetlaczu. Czy da się coś z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Problem rozwiązany, teraz tylko jeśli ktoś wie to gdzie znajdują się odpływy wody z szybra? Chciałbym wyczyścić te węże tylko nie wiem od czego zacząć, zdjęcia nadkoli czy zderzaków?

 

 

Nic nie musisz sciagac, ewentualnie oslone od nivo po prawej stronie.

 

Po prostu trzeba zajrzeć od dolu samochodu w kierunku tylnych lamp.

Tam będziesz widział takie gumowe koreczki z krzyżowym nacięciem.

W nich zbiera się syf i zatykają odplyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie odpływ był zapchany na górze.

Musiałem zdjąć podsufitkę żeby to wyczyścić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, teraz tylko jeśli ktoś wie to gdzie znajdują się odpływy wody z szybra? Chciałbym wyczyścić te węże tylko nie wiem od czego zacząć, zdjęcia nadkoli czy zderzaków?

 

Może napiszesz co było problemem jak jest rozwiązany a nie zadajesz kolejne pytanie bez odpowiedzi na pierwsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tylną płytę dachu opuściłem poprzez przesunięcie do tyłu trójkątów na których unosi się szyba. Śrubokręt mały młotek i pukasz aż szyba się wyrówna z powierzchnią dachu.

 

A na prawdziwe rozwiązanie problemu jestem umówiony w warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,


U mnie też pojawił się problem z panoramą przy włączaniu uchylenia. Można zamknąć tylko przez inicjację. Przy normalnej próbie zamknięcia widać że mechanizm próbuje zamknąć szybę ale coś przeszkadza i wraca do poprzedniego położenia. Czemu przy wykonywaniu adaptacji nie ma tego problemu i dach normalnie się zamyka??


Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tak samo - dach i roleta się ładnie rozsuwają i zasuwają, ale uchylony dach nie chce się zamknąć, choć próbuje. W czasie inicjacji zamyka się bez problemu. Nie znalazłem rozwiązania, po prostu nie uchylam, za to na wiosnę przyjemnie rozsunąć w ciepłe, słoneczne dni.

To już za chwilę :-)

PS: polecam wymienić uszczelkę szyberdachu, jeżeli macie fabryczną. Do kupienia w ASO, cena ok. 100zł. Wymiana samodzielna, uszczelka jest samoprzylepna. Trzeba zdemontować obie szyby, ale robota jest szybka i prosta. Przy okazji smarowanie prowadnic. Po wymianie dach jest idealnie szczelny, nic nie szumi nawet na autostradzie i przy odsuniętej rolecie. Kończą się problemy z niedrożnymi odpływami, bo nic nie cieknie do rynienek.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie.


Problem z zamykaniem uchylonego dachu nie zniknął. Pojawił się nowy problem, doszedł problem zamknięcia rozsuwanego dachu - kiedy szyba dochodzi do owiewki z siatki a konkretnie do jej uchwytów, szyba zaczyna się cofać do pozycji otwartej. Po ręcznym złożeniu owiewki szyba zamyka się normalnie. Może to być wina silniczka że nie daje rady?? Czy jest możliwość ustawienia jakiś parametrów w ista tak aby dach się zamykał??

Prosiłbym o pomoc w tej sprawie. Z góry dzięki.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,


U mnie też pojawił się problem z panoramą przy włączaniu uchylenia. Można zamknąć tylko przez inicjację. Przy normalnej próbie zamknięcia widać że mechanizm próbuje zamknąć szybę ale coś przeszkadza i wraca do poprzedniego położenia. Czemu przy wykonywaniu adaptacji nie ma tego problemu i dach normalnie się zamyka??


Z góry dzięki za odpowiedź.

Podłącze się pod temat mam identyczny problem

Też mnie dziwi że przez inicjacje zamyka i otwiera normalnie , a później już nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.