Skocz do zawartości

Lampka pasów na tylnych siedzeniach podczas uruchamiania


HitMan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem F10. :lol: Mam pytanie odnośnie lampki niezapiętych pasów na tylnym siedzeniu (3 ludzików po prawej stronie deski rozdz.), podczas uruchamiania silnika. Chodzi mi o to że wszystkie lampki gasną prawie od razu po uruchomieniu silnika, natomiast ta jedna lampka dotycząca niezapiętych pasów z tyłu świeci się u mnie jeszcze jakąś chwilę (ok 1 min) po uruchomieniu silnika. Nie wiem czy to jest prawidłowe, czy coś czym powinienem się martwić. Czy Wy Koledzy też tak macie? Wydaje mi się to po prostu dziwne ale może tak ma być... :?

 

Zilustrowałem to na poniższym filmie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=4y0boYZ-qZQ

 

Dzięki i pozdrawiam

Mariusz

Edytowane przez HitMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak długo ale u mnie jest podobnie ...

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w ogóle tego nie ma w żadnym aucie, nigdy nie widziałem tej ikonki. :) Może nie zwróciłem uwagi po włączeniu zapłonu ale na pewno nie świeci się po odpaleniu silnika. Jutro jeszcze sprawdzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się świeci jakąś minutę nawet jak jadę, jak ktoś z tyłu zapnie Pas to jest na zielono, w hondzie miałem podobny bajer, to też przez jakąś minutę od zapalenia była informacja.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może na rynek USA ta opcja jest wyprogramowana i dlatego w moich autach tego nie ma. Ale z drugiej strony jeździłem kumpla F10 525d z polskiego salonu i też nie kojarzę żeby się coś takiego świeciło, a raczej bym zapamiętał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapnę pasy przed startem silnika gaśnie szybko...

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdziłem i potwierdzam. Ani w moim autach z USA ani w kumpla dieselu z polskiego salonu nie ma tego komunikatu/ikonki o pasach tylnych. Podejrzewam, że jest to kwestia zakodowania sterownika. Muszę w wolnej chwili poszukać tej opcji i zobaczyć czy da się to włączyć/wyłączyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam rozszerzonych zegarów i informacja o pasach jest, wyświetla się 30 sekund po zapaleniu auta w miejscu gdzie zwykle pali się l/100km

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem F10. :lol: Mam pytanie odnośnie lampki niezapiętych pasów na tylnym siedzeniu (3 ludzików po prawej stronie deski rozdz.), podczas uruchamiania silnika. Chodzi mi o to że wszystkie lampki gasną prawie od razu po uruchomieniu silnika, natomiast ta jedna lampka dotycząca niezapiętych pasów z tyłu świeci się u mnie jeszcze jakąś chwilę (ok 1 min) po uruchomieniu silnika. Nie wiem czy to jest prawidłowe, czy coś czym powinienem się martwić. Czy Wy Koledzy też tak macie? Wydaje mi się to po prostu dziwne ale może tak ma być... :?

 

Dzięki i pozdrawiam

Mariusz

 

No dobra byłem dzisiaj w serwisie - sprawdzono i tak ma być. :)

Przy okazji po raz drugi dokładnie "prześwietlono" mi samochód na wszystkie możliwe sposoby i wszystko jest OK :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.