Skocz do zawartości

zakłucenia w radiu


Lyysyy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jesteś pewny że e39 ma coś takiego?

Widziałem filtr przeciw zakłóceniowy jako doposażenie, ale jako tako w aucie nic podobnego nie zauważyłem.

Jeśli szumi ci radio, to może być znak kończących się szczotek na alternatorze. Moje piszczało strasznie jak szczotki były już na granicy kontaktu z pierścieniami ślizgowymi.

Druga sprawa, czy masz może xenony? Chodzi mi o niefabryczne, bo one bardzo często robią takie zakłócenia, że radio ledwo gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez czasem słychać taki delikatny, stłumiony gwizd, rosnący i opadający wraz z obrotami... Z grzaniem szyby to raczej nie ma nic wspólnego bo latem już to zaobserwowałem. Radio fabryczne. Może radio czasem łapie jakieś "lewe" sygnały np. z silnika?

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz też mi zaczło gwizdać razem z przyrostem obrotów silnika

ale przyczyną była luźna klema

a jak do tego doszłem ?

zgasiłem silnik by zobaczyć co się stało i już nie odpaliłem bo nie było prądu

wystarczyło klemę dokręcić i prąd wrócił i gwizdanie w radiu ustało

zamontowałem synowi w preludzie CB radio identyczne jak te co od lat mam w BMW

w BMW nie ściąga zakłóceń a w hondzie słyszy ono każdy pracujący silniczek elektryczny

najbardziej wyje przy włączeniu pompki spryskiwaczy a wycieraczek też nie lubi :)

a radio gra bez zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę Swoje 3 grosze, na oryginalnym radyjku u mnie występowały zakłócenia po włączeniu grzania tylnej szyby. Nie były to żadne świsty,czy gwizdy tylko delikatny szum, jak by momentalnie sygnał osłabł(brak fali :shock: ) po zmianie jednostki sterującej brak takiego zjawiska. I stare CB też nie wyłapuje żadnych szumów z alternatora czy wycieraczek
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tylko że trzeba pół samochodu do tego rozebrać :roll:

Jak już ciągnąć masę, to dobrze od razu i zasilanie z aku wziąć.

A tak wejdę jeszcze z pytaniem w temat, u was przy rozruchu też wyłącza się radio, czy normalnie gra cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zdycha na chwilę.

To jest normalne i każde radio tak zrobi bo spada mocno napięcie zasilania.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, duży spadek(pobór) prądu podczas rozruchu i przerwa w graniu
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu wsadzilem nowy akumulator (setka bodajże) i teraz radio nie zdycha jeszcze :8) ale zapewne niedlugoo zacznie :cry2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiac temu wsadzilem nowy akumulator (setka bodajże) i teraz radio nie zdycha jeszcze :8) ale zapewne niedlugoo zacznie :cry2:

 

Masz kombi to weź sobie agregat prądotwórczy na ropę to bagara, audio będzie zrywało majtki przechodniom przy każdym rozruchu :norty:

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.