Skocz do zawartości

Słaby sygnał radiowy.


harbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że jest to mój pierwszy post, to na początek chciałbym wszystkich powitać i myślę, że znajdę lekarstwo na moją bolączkę.

Dwa dni temu nabyłem swoją 5-tkę. Samochód 2005 r, kombi. Skoro nie nowy to ma swoje drobne usterki.

Mam jak na razie tylko dwie, ale męczące.

1) Słaby sygnał radiowy. Odbieram jakieś może 2 stacje lokalne i to też nie za dobrze. Zaglądałem w zawiasy w klapie i znalazłem przerwaną taśmę w kolorze złotym. Tak widać z latarki. Nie wiem, czy to jest odpowiednikiem mojego zmartwienia, ale jak na BMW-u to wygląda to słabo.

2) Brak jest światła stop. Tego na szybie( trzeciego).

Proszę może ktoś miał podobny kłopot? Chciałem ściągać klapę, ale może to jest zbędne?

Znalazłem w szukajce jakieś linki do zdjęć, lecz nie za bogato opisane. Wkręt, wzmacniacz itp, itd. Mało opisu jak się do tego zabrać? Chodzi mi o demontaż?

Proszę o rady i oczywiście jak są jakieś linki do innych postów to też proszę. Chociaż raczej szukałem starannie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego ja mam e60 2009r bezwypadkowe i też mam słabą jakość radia.

Podobno te modele tak mają.

W przypadku przebywania w jakichś małych miejscowościach daleko od nadajników radio naprawdę słabo odbiera...

BMW = Radość z jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,możliwe. Ale ja mam dodatkowo niedziałający centralny z pilota. Obejrzałem już wzmacniacz antenowy i wydaje się być w porządku,ale nie dochodzi do niego prąd (tylko 4V jest a myślę,że powinno być 12V) więc pozostaje mi szukać uszkodzonej wiązki.

PS

Do wyjętej ze wzmacniacza wtyczki od anteny włożyłem drucik i radio grało idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego ja mam e60 2009r bezwypadkowe i też mam słabą jakość radia.

Podobno te modele tak mają.

W przypadku przebywania w jakichś małych miejscowościach daleko od nadajników radio naprawdę słabo odbiera...

 

Nie zgodzę się. Miałem 5 rodzajów BMW, w sumie 10 sztuk i w żadnej radio nie odbierało tak dobrze jak w e60. W moim garażu (wielostanowiskowy pod blokiem) nic nie ma zasięgu, mało jakiemu sąsiadowi odbiera jakiekolwiek radio, u mnie łapią się wszystkie większe stacje. W poprzedniej e46 i e39 miałem z tym problem. Łamiące się kable to już standard w każdym BMW, kombi czy sedan..

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak radio slabo odbiera to na bank przetarty jest równiez kabelek antenowy do anteny FM jest po lewej stronie w zawiasie od szyby po tej stronie idą tylko dwa kable masa od ogrzewania szyby i wlasnie ten od radia FM.... cieżka sprawa bo porzeba posztukowac kabelek koncentryczny abo wymienić na inny koncentryczny antenowy a on jest małej średnicy , najlepiej by bylo dokupić taki kabel albo dobrac od telefonu GSM itp . i przeciągnąć przez zawias.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,


Tak jak w temacie mam słaby sygnał radiowy ale uwaga tylko po podłączeniu np. ładowarki do zapalniczki z tylu tunelu środkowego. Po odłączeniu radio odbiera super wszystkie stacje. Wcześniej naprawiałam przewody z prawej strony oraz wtyczkę dochodząca do wzmacniacza.


Może ktoś wie jak naprawić ten problem ze słabym sygnałem po podłączeniu czegoś do zapalniczki. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak samo różnej maści oświetlenia LED potrafią skutecznie wyciszyć radio...
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.