Skocz do zawartości

Dywaniki gumowe na zime do e9x


razorjack

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowałem Petex do trzech aut. Do E46 i E91 na Allegro. Ogólnie są dobrze dopasowane i ogólnie jestem z nich zadowolony, ale po około dwóch latach w miejscu pięty przy pedale przyśpieszenia robi się dziura (pozostałe trzy dywaniki są praktycznie jak nowe).

Do E36 kupowałem Petexa, ale oryginalne w serwisie Bmw, i jakość była zdecydowanie lepsza (wizualnie były identyczne jak te z Allegro) - ale były prawie dwukrotnie grubsze i praktycznie niezniszczalne.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

A te pierwsze dywaniki to nie są przypadkiem bardziej na lato niż teraźniejsze ciapy? :wink: Nie wiem, jak są dokładnie wykonane, ale nie widać na fotkach burt, a rowki odprowadzające też jakieś pod kurz niż wodę :roll:

 

Allweather - czyli całoroczne - mają minimalnie niższy rant- ale myśle ,że i tak jest wystarczający. Przed wsiadaniem i tak staram się otrzepywać buty ze śniegu - więc trzeba się naprawde postarać, żeby woda przebrała. Pożyjemy zobaczymy - akurat dzisiaj pogoda dobra do testów :wink:

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem Petex do trzech aut. Do E46 i E91 na Allegro. Ogólnie są dobrze dopasowane i ogólnie jestem z nich zadowolony, ale po około dwóch latach w miejscu pięty przy pedale przyśpieszenia robi się dziura (pozostałe trzy dywaniki są praktycznie jak nowe).

Do E36 kupowałem Petexa, ale oryginalne w serwisie Bmw, i jakość była zdecydowanie lepsza (wizualnie były identyczne jak te z Allegro) - ale były prawie dwukrotnie grubsze i praktycznie niezniszczalne.

 

Ja kupiłem Petex na Allegro niecały rok temu i rzeczywiście wydają się trochę cienkie. Na razie jednak nie widać po nich żadnego ślady zużycia, a i dopasowane są tak jak piszesz bardzo dobrze. Nawet jak się wytrą, to cena 90 zł na komplet to rekompensuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ok 90zł za kpl. do E91 jest bardzo dobra. Gdyby tylko grubość była większa (nawet tylko wycieraczki kierowcy, bo pozostałych nie ma szans łatwo zetrzeć), to mogły by śmiało konkurować z oryginałami.

Ja w miejscu przetarcia podkleiłem grubą gumę od spodu, jest dobrze i pewnie będzie spokój na jakiś czas.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Mam pytanie bo nie chce przeplacac ani tez wywalic kasy na tani szmelc. Swoje e91 kupilem z welurowymi dywanikami wszystko fajnie ale zima idzie i jak to wiadomo moze sie niezla gnojówka zrobic wiec chcialbym kupic gumowe dywaniki + mate do bagaznika.

 

Na allegro znalazlem takie za 40zeta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3622215460

+ mata do bagaznika 48zeta

http://allegro.pl/bmw-3-e36-e46-e90-e91-f30-dywanik-mata-bagaznika-i3645439280.html

 

Czytalem troche komentarzy o tym sprzedawcy i czesc sie wypowiada ze dobre a czesc ze to cienka guma jak plastik po jogurcie.

Czy ktos z was kupował moze te dywaniki i moze podzielic opinia ?

 

A co sadzicie o tych 2x drozsze:

http://allegro.pl/oryginalne-dywaniki-petex-bmw-3-e90-e91-e92-05-12-i3639602200.html

+mata do bagaznika

http://allegro.pl/mata-wklad-wykladzina-bagaznika-bmw-3-e90-e91-f30-i3648293292.html

 

Ktos ich uzywał, sa ok ? Czy ta "antyposlizgowa powierzchnia" to sie sprawdza czy tylko syf sie tam zbiera i ciezko sie to czysci ?

 

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem komplet takich niby droższych z allegro przez dwa sezony. Problemem przedniego dywanika od strony kierowcy było to że się przetarł od buta i przedziurawił. Tylne z kolei nie były zbyt dobrze dopasowane i zakrywały wloty powietrza pod siedzeniami. Nie polecam. Akurat właśnie zamówiłem ori dywaniki - koszt w ASO to 220 PLN przód i 190 PLN tył.

 

Mam za to matę z allegro w bagażniku - nie jest dobrze spasowana, ale daje radę i spełnia swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem komplet takich niby droższych z allegro przez dwa sezony. Problemem przedniego dywanika od strony kierowcy było to że się przetarł od buta i przedziurawił. Tylne z kolei nie były zbyt dobrze dopasowane i zakrywały wloty powietrza pod siedzeniami. Nie polecam. Akurat właśnie zamówiłem ori dywaniki - koszt w ASO to 220 PLN przód i 190 PLN tył.

 

Mam za to matę z allegro w bagażniku - nie jest dobrze spasowana, ale daje radę i spełnia swoją funkcję.

 

Dzieki za info, dobra uwaga z tymi tylnymi dywanikami, ale chyba miales na mysli wyloty a nie wloty ?

A ta mata w bagazniku ma na srodku ta niby powierzchnie anty poslizgowa ? Chodzi mi oto czy to jest dobre czy tylko syf sie tam zbiera?

 

A ile placiles na allegro?

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zużyłem komplet takich niby droższych z allegro przez dwa sezony. Problemem przedniego dywanika od strony kierowcy było to że się przetarł od buta i przedziurawił. Tylne z kolei nie były zbyt dobrze dopasowane i zakrywały wloty powietrza pod siedzeniami. Nie polecam. Akurat właśnie zamówiłem ori dywaniki - koszt w ASO to 220 PLN przód i 190 PLN tył.

 

Mam za to matę z allegro w bagażniku - nie jest dobrze spasowana, ale daje radę i spełnia swoją funkcję.

 

Dzieki za info, dobra uwaga z tymi tylnymi dywanikami, ale chyba miales na mysli wyloty a nie wloty ?

A ta mata w bagazniku ma na srodku ta niby powierzchnie anty poslizgowa ? Chodzi mi oto czy to jest dobre czy tylko syf sie tam zbiera?

 

A ile placiles na allegro?

 

Pozdr

Tomek

 

Tak, oczywiście wyloty. Za dywaniki płaciłem 70 zł, nie były to Petexy, jakieś no-name, nie jestem w stanie ich zlokalizować na allegro - ale to było ponad dwa lata temu. Mata do bagażnika płaciłem 69 PLN - kupowałem dokładnie od tego użytkownika i dokładnie taką - http://allegro.pl/wykladzina-bagaznika-bmw-serii-3-e90-2005-2010-r-i3671170610.html. Teraz jest tańsza (49 PLN). Ta mata nie ma żadnej powierzchni antypoślizgowej - trudno mi się wypowiedzieć jak to by się zachowywało gdyby miała, zależy z czego dokładnie jest ta powierzchnia wykonana i co wozisz w bagażniku. To co jest w niej niespasowane to te boczne "skrzydełka" - ale to w sumie nie przeszkadza.

 

Zwróć uwagę żeby kupić matę z dość wysoką "burtą" - przynajmniej w moim przypadku gdy woziłem w bagażniku narty/buty z których zaczął płynąć stopiony śnieg to dzięki głębokości maty cały syf na niej pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam oryginały, bo jak na gumowe dywaniki wyglądają bardzo przyzwoicie, nie śmierdzą, i są naprawdę idealnie dopasowane, nie ważą 2kg i posiadają oryginalne stopery w zestawie ( na rzepy )

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem Petexy, komplet 100 zł i są super. To jest idealnie dopasowane do e90, więc będziesz zadowolony.

Potwierdzam, też je mam.

 

Ludzie, nie zakładajcie po raz 10 takiego samego tematu. O dywanikach było już sporo. Wystarczy poszukać :search:

 

No jedynie co to pod haslem "dywaniki" lub "dywaniki gumowe" znalazlem to oferty sprzedazy.... bede wdzieczny za linka do tematu jesli cos innego ci wyszukiwarka znajduje.

 

Generalnie dziekuje wszystkim za sugestie - troche poszerzę swoje poszukiwania i obczaje Petexy. Ale na tu pisza ze Petex ma przykry zapach (viewtopic.php?f=31&t=230246&p=1710198&hilit=dywaniki+gumowe#p1709890)

Ktos je juz moze kupil i przetestował dobre sa ?

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.amazon.de/Gummimatten-f%C3%BCr-BMW-1er-2011/dp/B008VEDFGS/ref=sr_1_fkmr1_1?s=automotive&ie=UTF8&qid=1383985246&sr=1-1-fkmr1&keywords=bmw+e91+fussmatten+azuga

ja kupilem cos takiego ( wklejam link do 1-ki , bo te do 3 ki nie sa juz dostepne :wink: )

Co mnie skusilo .... otoz ten fajny wzorek przypominajacy opone :mrgreen: Dodatkowo producent dodaje 2 uchwyty to mocowania ( cos ala patex) ale nie ca one potrzebne do maty siedza idelani i nic nie lata.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne, nie śmierdzą, a jeśli już to kilka godzin po rozpakowaniu, wiadomo, że każdy będzie chwalił to co ma, ale ja miałem wcześniej te grube petexy z wysokim rantem i nie bardzo mi pasowały, trudniejsze do mycia i nie ładne.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz każdy będzie kto ma oryginały będzie pisał, że petexy śmierdzą, a ten kto ma petexy będzie je chwalił, ja osobiście miałem i jedne i drugie dywaniki i jeśli komuś nie przeszkadzają względy estetyczne to można śmiało kupować petexy ( moje śmierdziały gumą jakieś 3 - 4 tyg. ) są przecież 3 razy tańsze.

 

pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.