Skocz do zawartości

Dywaniki gumowe na zime do e9x


razorjack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co polecacie do bagaznika do e91?

 

jesli jestes estetykiem to lepiej kup ta co poleca inuictus.

 

Ja kupilem na allegro tą: http://allegro.pl/dywanik-bagaznika-bmw-3-e91-kombi-2005-bok4-5cm-i3686413140.html

producent Rezerw-plast. A z tego co widze wiekszość sprzedawcow ma od nich mate.

Niestety nie przylega idealnie, ale tez nie ma tragedii. W 90% obwodu przylega prawidlowo. Pręży się troszkę przy jednym boku (na krótkim odcinku) a z drugiej strony troszkę nie dolega. Jednak jakość wykonania oceniam na dobrą. Jeśli bagażnik traktujesz nie jako estetyk a jako cześć ładowną, gdzie wsadzisz buty na snowboard i deskę + inne rzeczy to ta mata jak najbardziej spełni swoje zadanie. A różnica w cenie (uwzględniając koszty wysyłki) 330 - 90 = 210 pln

Każdy teraz indywidualnie podejmie decyzje czy chce zapłacić dodatkowe 210PLN aby miec idealnie/perfekcyjnie spasowana matę, no i podejrzewam ze ori pewnie jest wykonana z jakies innej mieszanki gumy.

 

Jeśli chodzi o petexy do środka auta, to wczoraj je właśnie wsadziłem, są skrojone i spasowane idealnie. A jesli chodzi o wygląd no coż na zime czarna guma i tyle, nie wygladaja tak jak welurowe. Ale to podobnie jak większość jeździ na stalowych felgach przez okres zimowy.

Przyznam ze te z dywaniki bmwcentum maja ciekawsza fakture. Nie wiem ja te ori ale petexy maja grubsza gume w miejscu gdzie nogi kierowcy operują.

 

Pozdr

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może odpowiedz na pytanie: Czy dywaniki sezonowe - gumowe dostępne do wersji sportowej (z czerwoną obramówką) nowych bmw serii F (chodzi o bmw 3 coupe) bedą pasować wymiarowo do e92 z np 2007r ?

 

Mi powiedziano ze nie beda u wyspecjalizowanego sprzedawcy czesci ktory sie zna a szkoda bo sa pieeeekneeeee... jak by przypadkiem sie mylil to dajcie znac.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę swoje ORI welury i porównam je dopasowywując kształt z tymi zimowymi gumowymi "F-kami" jeśli się zgodzą nawet w 95% to wezmę je :)

 

Daj znac co ci wyszlo.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam,

 

Mam pytanie bo nie chce przeplacac ani tez wywalic kasy na tani szmelc. Swoje e91 kupilem z welurowymi dywanikami wszystko fajnie ale zima idzie i jak to wiadomo moze sie niezla gnojówka zrobic wiec chcialbym kupic gumowe dywaniki + mate do bagaznika.

 

Na allegro znalazlem takie za 40zeta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3622215460

+ mata do bagaznika 48zeta

http://allegro.pl/bmw-3-e36-e46-e90-e91-f30-dywanik-mata-bagaznika-i3645439280.html

 

Czytalem troche komentarzy o tym sprzedawcy i czesc sie wypowiada ze dobre a czesc ze to cienka guma jak plastik po jogurcie.

Czy ktos z was kupował moze te dywaniki i moze podzielic opinia ?

 

A co sadzicie o tych 2x drozsze:

http://allegro.pl/oryginalne-dywaniki-petex-bmw-3-e90-e91-e92-05-12-i3639602200.html

+mata do bagaznika

http://allegro.pl/mata-wklad-wykladzina-bagaznika-bmw-3-e90-e91-f30-i3648293292.html

 

Ktos ich uzywał, sa ok ? Czy ta "antyposlizgowa powierzchnia" to sie sprawdza czy tylko syf sie tam zbiera i ciezko sie to czysci ?

 

Pozdro

Tomek

 

 

 

Nie polecam kupowanie tak tanich dywaników, tym bardziej do BMW. Mówisz że zależy ci na jakości a szukasz coś za 40 złotych? Nieoryginalny dywanik dobrej jakości tak ze stówke bedzie kosztował. Zobacz sobie, porównaj, znajdź różnice i kup do swego samochodu porządne dywaniki. To samo sie tyczy dywaników do bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce wydać za wiele na gumowe dywaniki, to praktycznie nic ciekawszego jak PETEX nie znajdzie. Kupiłem z miesiąc temu do E81, cena około 80zł + dostawa. Jakość super. Gdyby jeszcze dywanik kierowcy był grubszy w miejscu obcasa, to już całkiem było by rewelacyjnie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Petexy oryginalne z serwisu Bmw do E36 (przód), kupowane z 10 lat temu. Jakość jeszcze lepsza, były grubsze, no ale też o wiele droższe.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PETEX to najwiekszy syf jaki moze byc!!!

Dywaniki nie trzymaja sie tapicerki i co chwile je trzeba poprawiac. Niestety za pozno sie zorientowalem i bylo za pozno na ich zwrocenie. Dywaniki powinny miec po spoodem taki zestaw antyposluzgowy zeby trzymaly sie dywanikow szmacianyxh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petexy mają ten system anty-ślizgowy :wink: U mnie się nic nie przesuwa (testowane na kilku kompletach).

Oryginalne Petexy w E36 miałem mocowane do wykładziny podłogowej na specjalne wkręcane zaczepy.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

wiem ze 6 stron o dywanikach to całkiem sporo :) ale nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości:

czy dywaniki są takie same do każdej wersji, mam na myśli E91/E92/E93?

czy są OEM dywaniki gumowe do E93 w kolorze beżowym - mam jasne wnętrze, na lato beżowy welur i fajnie by było mieć jasne dywaniki gumowe? Są zamienniki ale ja chce OEM i zastanawiam się czy brać grafitowe czy szukać (chociaż nie ma) beżowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90/91 maja takie same dla tych modeli, e92/93 maja swój i by kształt. Ogólnie ori bezowe bedzie Ci bardzo cieżko kupic bo sam wlasnie miesiac czy dwa temu przez to przechodziłem ale jeden z forumowiczów akurat wystawiał to wzialem. Poszukaj w moich tematach postów o sklepach z bezowymi dywanikami gumowymi. Wydaje mi sie ze gdzieś umieszczałem post do sklepu który je jeszcze sprzedaje.

 

A i wersje xdrive maja jeszcze inne dywaniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tych bezowych ale bez rezultatu, czy te beda dobre:

 

http://allegro.pl/bmw-e90-e91-e92-e93-dywaniki-gumowe-przod-oryginal-i5626398215.html

 

znalazlem jeszcze takie ale są zupełnie inne:

 

http://allegro.pl/oryginalne-dywaniki-gumowe-bmw-e90-e91-e92-e93-i5108490600.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Do xdrive dywanik kierowcy ma większe wycięcie od strony tunelu z tego względu, że tunel w 4x4 jest szerszy.

 

Dywanik od nie xdrive nie zmieści się, będzie się przesuwał w stronę drzwi kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.