Skocz do zawartości

F30 325d co o tym sądzicie?


Konieczko113

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdzę od maja 328i

95% na EcoPro

Średnie spalanie mam 8.2l

E90 320d paliła mi przy tym samym stylu jazdy 7.3l

Zbiera sie od dołu jak Diesel, w sobotę wieczór jak przełącze na Sport to jest ogień.

Nie mam problemów z zapychaniem DPF czy rozrzedzaniem oleju...

Radość z jazdy nieporównywalnie większa w 328i, na starcie bardzo szybko a pózniej tez bdb, bez problemu zamyka licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bad_Boy po co wyłączałeś kontrole trakcji podczas kręcenia tego przyspieszania ? To coś daje ? Pytam bo w większości tego typu filmów widać, że ludzie wyłączają dtc a przecież to w żaden sposób nie wpływa na osiągi, nie licząc oczywiście startu kiedy potrafi nieco przydławić podczas utraty przyczepności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w salonie i niestety nie mieli 328i :( musze przejechać się do innego. Mieli za to 320xi w m-pakiecie i nawet spoko to jeździło.

 

 

Tu masz porównanie 328iA vs 320dA http://www.zeperfs.com/en/duel4176-4183.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie pewna rekomendacja tego silnika bylo ze zapakowali go nawet do nowej X5, jest calkiem popularny w 5, w 3 stawia dla wielu pod znakiem zapytania sens doplaty do 330d.

wg. zepfers.com w 1 z tym motorem ma stosunek mocy do masy identyczny z benzynowym 328i i osiagi juz bardzo zblizone (o wlos gorsze)

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest droższy od 328i.

I jak zwykle sprawa sie sprowadza do tego ile kto jeździ.

ja wlasnie przesiadlem sie z uturbionej benzyny ktora jezdzilo sie bardzo przyjemnie ale goniona na autostradzie palila irracjonalne ilosci benzyny co oprocz kosztow dawalo tez denerujoco maly zasieg, a jak co chwila ganiam autostada to wybór byl oczywisty, mimo klekotu przy mniekszych prędkościach

np. w miesiac po odbiorze u mnie 5 tys padlo...

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze jest 7 tys drozszy niz 328i,

Osiagami widze jest nieporownywalnie gorsze niz 28i, spalanie 1,5 litra (srednio) mniejsze niz 28i.

 

Mysle ze o wyborze zadecyduja preferencje co kto lubi, diesel vs benzyna, ale fajnie ze w serii 3 dale silniki diesel biturbo < 2000ccm (bo 25d to biturbo prawda?) da to w przyszlosci jakies pole do popisu tunerom aby wyciagnac z tego 260-270 koni samym programem i tym czasem cieszyc sie dieslem w niskiej cenie z fajna moca i elastycznoscia. ;)

23d 2,0 było biturbo. 25d 2,0 nie jest biturbo.

A w temacie 325d bym ewentualnie wziął gdyby byl o 7,5 tysiąca tańszy od 328i a nie droższy.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzilem juz troche 328i i jak tam juz ktos sie wypowiedzial zakup 325d drozej wypada osiagi slabiej. Uwazam ze 328i pali nie duzo jak na ten motor to jest w miescie przy normalnej dynamicznej jezdzie kolo 10-11litrow bez mulenia sie. Trasa jadac przez polske 350km i pozniej niemcy okolo 500km i spowrotem kolo 10l, nie jechalem w szwabowni wolno predkosci srednio 180-230. Spokojna jazda trasa do 130km/h kolo 7 wiec nie zastanawial bym sie nad dieslem chyba ze naprawde trasy i duzo km robione bedzie (duzo tzn wiecej niz 30tkm rocznie) Moja opinia. Pomysl o benzynie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a ja powiem tak, ze tego silnika 28i to bym wrogowi nie zyczyl...w rozumieniu ze to nie silnik BMW.

Mógłbyś rozwinąć tą myśl o jakieś argumenty? Raczej dobre opinie są o tym silniku poza tym że ma 4 gary i jest głośny.

 

silnik nie jest głośny, w F10 jest cicho, głośno jest w F30, ale nie przez silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.