Skocz do zawartości

F30 328i jakie spalanie ?


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Vulnerarius jaki masz kolor? Nie wiem czy cie nie widziałem jakiś miesiąc temu :roll:

 

Widzę że jesteś z Kielc więc również pytanie czy kupiłeś 330i w zk Motors?

 

O, taki, się pochwalę...

http://i67.tinypic.com/2079h6u.jpg

 

Więcej zdjęć do działu galeria może wiosną, jak już dodam parę opcji M Performance.

Kupowałem u brokera ;)

 

Średnie spalanie z tych 5700 km to nadal 8,5 l/100. Leję od nowości V-Power Nitro+ Racing 100.

 

Gdzie zamawiałeś pakiet M-performance i jakie są to koszty ? Jak nie chce na ogólnym pisać to daj znać na PW. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W każdym katalogu jest napisane drobnym drukiem pod spalaniem i osiągami, że pomiary były na 98 oktanowej benzynie.

 

Ja wymieniłem jeszcze przed odbiorem u dealera grill na czarny m-performance i stalowe nakładki na pedały m.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem w jednym z katalogów reklamowych , taki cytat , to w końcu jakie paliwo powinno się używać ?

 

" 3. BMW zaleca stosowanie bezołowiowej benzyny super o liczbie oktanowej 95. Dopuszczalne jest stosowanie paliwa bezołowiowego o liczbie oktanowej 91 lub wyższej i zawartości etanolu do 10%.

Dane dotyczące mocy i zużycia odnoszą się do paliwa o liczbie oktanowej 98."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że będę miał lanie na forum, ale mam pytanie do właścicieli 328i: dziś miałem na światłach spotkanie z bardzo sympatycznym kolegą w pięknym czarnym F32 328i Mpak (ulica Powstańców Śląskich w Warszawie). Po wymianie sympatycznych i jednopartyjnych spojrzeń przeszliśmy do roboty. U mnie start bez launch control. Do 60km miałem pół długości nad nim, przy 80km dogonił i ok 100km/h był pół długości z przodu. Hamowanie mocne bo auta z przodu na światłach. Szyby w dół, small talk i wymiana informacji o autach. No to ja się dowiedziałem, że to 328i (bez oznaczeń), a kolega bardzo sympatyczny, że mój to 2.0xd. Kolega: "Chip, tak?" dostałem pytanie. Ja: "Jeszcze nie bo dopiero kilkanaście tyś. i 2 lata gwarancji". Kolega: "Nie, to nie ma jeszcze rzeczywiście sensu. Ten mój to jest mega awaryjny"? Ja: "Silnik?". Kolega: "Nie ten układ kierowniczy". Przybiliśmy wirtualne piątki i pojechaliśmy.

 

Wiem, że dieslem jeżdżą tylko pedały w Polsce, lub ewentualnie żydzi i pedofile, ubecy i bolki. Ale zastanowiła mnie ta mała wizualnie różnica oczywiście na korzyść 328i. Bezsprzecznie. Wiem, że kierownik miał ośkę ja xdrive (było sucho, 4 C, on 18-tki, ja 17-stki). Mógł wystartować słabo lub myślał o otworzeniu sklepu z dopalaczami. No ale mimo wszystko ......czekałem na duże kopanie leżącego (mnie). Hmmmm....

 

Pytanie do was: porównując przyspieszenia tych aut do 100km/h jakie powinienem dostać lanie w długościach aut do 100km/h?

 

Lać i nie żałować :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-60 km/h to ledwo start- wystarczy ze ktos gorzej ruszy i juz pipa...

Ja ostatnio bralem sie z 320d oska od 0-200+ km/h to nie bylo jej widac w lusterku wstecznym...

Mialem i jezdzilem 320d- nie ma w ogole porownania pod wzgledem osiagow- nie ta liga

zarowno ze startu zatrzymanego jak i z rolki- przepasc na korzysc 328i

to moj film-

nagraj kolego z 320xd taki sam i porownamy

Edytowane przez Bad_Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie a jak wyglada jazda zima takim samochodem bez xdrive, mam na myśli 245 km i napęd na tył.

 

Mam stycznośc z dwoma F30 328i (jedna x druga rwd)


I:


lato miasto:

328i - 10,5-11,8l/100km (225/45/18)

328xi - 12,1-12,5l/100km (225/50/17)


zima miasto:


328i: butowanie (oczywiscie z glowa - ma na mysli normalna jazde od razu, a nie delikatnie zanim sie nagrzeje)od razu: 17,5l/100km, delikatna jazda na poczatku 19,5l/100km

328xi: 17,5l/100km


Termostaty w obu sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce poza nielicznymi regionami nie ma już zim od co najmniej 10 lat.Są tylko kalendarzowe.

Chyba u was w Wielkopolsce zim nie ma i na terenach poniemieckich.

Na wschód od linii Wisły zimy sa wciąż mroźne.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W Polsce poza nielicznymi regionami nie ma już zim od co najmniej 10 lat.Są tylko kalendarzowe.

Chyba u was w Wielkopolsce zim nie ma i na terenach poniemieckich.

Na wschód od linii Wisły zimy sa wciąż mroźne.

To nie masz więcej niż 10 lat, a już trochę korzystnej historii poznałeś :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.