Skocz do zawartości

F30 328i jakie spalanie ?


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie sie to czyta. Ale fakt faktem jest ze dla jednego pare zlotych to dla drugiego duzo. Ja jezdze swoim 328i juz ponad 3 tyg i uwazam ze jak na ta moc to nie pali maskakrycznie duzo nawet powiedzial bym ze pali malo na ta moc no i tak jak ktos juz wspomnial akcyza powyzej 2.0 jest troszke wieksza i koszt auta wiekszy. Bo wolal bym jezeli chodzi o bmw jezdzic 335i cena troche sie rozni wiadomo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj zrobiłem trasę 200 km, w tym 60 km autostradą, prędkości między 90 a 130 km/h na eco pro i spalanie średnie 7,5 litra. Jak się jeździ płynnie, a nie gaz , hamulec to te silnik wg mnie pali bardzo dobrze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoKoS ma kod pocztowy 90-210, a wjazd do domu to wielki most zwodzony otoczony fosą, w której znajdują się krokodyle (i ostatnio ponoć tygrysy)

U niego "parę złotych" wygląda inaczej niż u nas przeciętnych kowalskich ;)

 

 

Waldek żarty żartami, a tu jest normalne forum a Ty takie rzeczy wypisujesz :mrgreen:

Wariat... jeżdżący "316i... Unlimited 500+" :twisted:

 

Wiadomo ze każdy liczy, i patrzy ile wydaje. Chodzi mi poprostu o to ze dzisiaj duże silniki nie koniecznie musza palić dużo wiecej niż małe, szczególnie te mocniej podkręcone. A u nas często panuje strach przed pojemnościa która nie koniecznie jest adekwatna do spalania.

 

Pisaliśmy o spalaniu a nie cenie zakupu o chorej akcyzie która jest chorym wymysłem naszego kraju. Wymieniamy tutaj tylko poglądy, i kazdy z nas dochodzi do rożnych dla siebie odpowiednich/korzystnych wniosków. :wink:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wiem, ale nie moglem sie oprzec temu zartowi ;) Wiem ze u nas to bjeda jest:(

Jesli chodzi o samo spalanie to tak jak ludzie pisza o 328i ktore pali 7-8 litrow a moje ex 335i palilo srednio 11-12 daje to +4 litry na kazde 100km, czyli + 20 pln, przy przebiegach do 2 tys km miesiecznie daje to 400 pln na paliwo miesiecznie wiecej, rocznie okolo 5000 pln, czy to duzo czy nie duzo to juz niech sami ludzie ocenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja np lubie wiedzieć ile pali i mam satysfakcję, że silnik o takiej mocy w tak dużym aucie (F10) może spalić tak niewiele. Na pewno nie jadę wolniej, czy na eco pro, po to, żeby było taniej, bo jak bym chciał tanio jeździć to bym BMW nie kupował. Jak jeżdżę po mieście to mi pali najczęściej ok 13, a da się do 10, ale czas ważniejszy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa spalania zawsze bedzie bardzo rozbiezna w zaleznosci od uzytkowania jak i kiedy.

My w X-ie mamy w tej chwili 11L z 10kkm, auto nie jest uzytkowane w miescie codziennie w godzinach szczytu dlatego tez zuzycie jest inne/mniejsze nawet przy nie lekkiej mojej nodze.

Gdybym codzinnie jedzil w godzinach powiedzmy 8 rano i 16.30 gdy jest najwieksze natezenie ruchu to na bank mialbym srednia sporo wieksza.

Na sama mysl o korkach zle mi sie robi i mam szczecie czesto unikac ze tak powiem.

 

Reasumujac ten motor naprawde nie duzo pali i zasluguje na kazdy litr paliwka szczegolnie w serii 3 ktora pieknie hula.

W konkurencji 2.0 czyli niska akcyza mysle jest to super wybor :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jako ze juz zrobilem pare km to uwazam ze ten silnik duzo nie pali. Na trasie do 130km/h bez ostrych deptan wzial mi 6.8 litra na odcinku w sumie 600km ale zero autostrad i nawet 2 pasow nie bylo predkosc do 130. Jak jechalem Gdynia- Krakow spalanie 8.8 ale predkosci duze przyspieszania juz byly ale trasa. Trasa Gdynia Hamburg i nazad:) ~10l predkosci po 180 - 250 srednio bo jechalo sie i wolniej momentami. Autko jak sie go nie pizga to pali przyzwoicie jak na swoja moc. Ale jak sie skonczy gwarancja to bedzie mozna podbic moc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Małe benzyniaki (1.0-1.2) palą po 6-8 litrów, a ledwo co jadą. Jestem świeżo po zakupie takiego wozidełka dla żony i mam przegląd modeli dostępnych na rynku w tej klasie. Oczywiście również praktyczne doświadczenia. Wyniki 328i przy tych osiągach i pojemności, to rewelacja. W C klasie 1998 cm^3 mam spalanie średnie 10 litrów przy spokojnej jeździe, a mocy o połowę mniej. Jeżeli ktoś miał wcześniej auto w benzynie, to raczej mało prawdopodobne, że stwierdzi wysokie spalanie w F3*.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód półtora miesiąca temu w salonie z silnikiem 2,8 w automacie i z napedem xdrive. Obecnie po przejechaniu 2800km mam średnie spalanie 15,5 litra. Dość duża różnica pomiędzy tym co jest w katalogu. Średnia z trasy i miasta przy raczej normalnej jeździe. Czy to normalne? Co sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyzstkich posiadaczy f3x! To moj pierwszy wpis na Forum, ktore sledze juz od dluzszego czasu...

 

Od 2 miesiecy posiadam bmw f31 328iA i przejechalem ok 2200KM, glownie dlugie dystanse 70% Trasa i 30% Miasto. Jezdze raczej szybko choc pierwsze 1000KM przepisowo oszczedzalem samochod i krecilem max do 3500 - 4000rpm.

W calym okresie moje zuzycie jest na poziomie 9,8L dla porownania moj BMW e88 123d Manual (Waga tego cabrio wieksza niz f31...) spala srednio przy ok. 50% miasto 50% trasa 8,0L.

Ogolnie patrzac na znacznie lepsze osiagi mojego f31 w porownaniu do 123d jestem zadowolony z tego wyniku spalania.

 

Pozdrawiam z Londynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupiłem samochód półtora miesiąca temu w salonie z silnikiem 2,8 w automacie i z napedem xdrive. Obecnie po przejechaniu 2800km mam średnie spalanie 15,5 litra. Dość duża różnica pomiędzy tym co jest w katalogu. Średnia z trasy i miasta przy raczej normalnej jeździe. Czy to normalne? Co sądzicie?

 

Moja średnia z ostatnich 7 tys km to 10,9 - 528i. Zdecydowanie większość to miasto. Teraz w mieście jak nie ma zbytnio korków spala poniżej 12 l. Krótko mówiąc dużo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co sie martwia ze 328i im sporo spali to polecam 316i:)

Sam posiadam f31 316i po chipie na 210 koni, pod wzgledem osiagow niczego mi nie brakuje, a wczesniej posiadalem e90 184 konie.

spalanie w trasie przy normalnej jezdzie 5.5l, przy ostrzejszym bucie 6,5l, miasto 8l

328i to super silnik bo mialem okazje jezdzic, ale po chipie 316i naprawde daje rade... jest to jakas alternatywa dla tych ktorych martwi spalanie wersji 328i a chca fajnych osiagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód półtora miesiąca temu w salonie z silnikiem 2,8 w automacie i z napedem xdrive. Obecnie po przejechaniu 2800km mam średnie spalanie 15,5 litra. Dość duża różnica pomiędzy tym co jest w katalogu. Średnia z trasy i miasta przy raczej normalnej jeździe. Czy to normalne? Co sądzicie?

 

 

Tak to normalne. Samochod podczas docierania pali znacznie wiecej, ja tez tak mialem. Jeszcze pare tysiecy i powinno spasc o pare litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód półtora miesiąca temu w salonie z silnikiem 2,8 w automacie i z napedem xdrive. Obecnie po przejechaniu 2800km mam średnie spalanie 15,5 litra. Dość duża różnica pomiędzy tym co jest w katalogu. Średnia z trasy i miasta przy raczej normalnej jeździe. Czy to normalne? Co sądzicie?

 

 

Tak to normalne. Samochod podczas docierania pali znacznie wiecej, ja tez tak mialem. Jeszcze pare tysiecy i powinno spasc o pare litrow.

 

Dzięki za odpowiedź, powiedz mi jeszcze jak znaczny ten spadek powinien być i po ilu mniej wiecej kilometrach?

 

Pytanie jeszcze również do innych użytkowników. Jaką benzyne lejecie - 95 czy 98? Mi w serwisie zalecili 95, ale zastanawiam się czy nie przeżucić się na 98.

 

Kolejna kwestia, czy wy też macie w miare słyszalne "brzęczenie" spod maski przy odpaleniu samochodu? Po kilku minutach wydaje mi sie, że dźwięk ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód półtora miesiąca temu w salonie z silnikiem 2,8 w automacie i z napedem xdrive. Obecnie po przejechaniu 2800km mam średnie spalanie 15,5 litra. Dość duża różnica pomiędzy tym co jest w katalogu. Średnia z trasy i miasta przy raczej normalnej jeździe. Czy to normalne? Co sądzicie?

 

Też mam 428i xdrive, przejechane niecałe 3000 km i średnie spalanie przy dość dynamicznej jeździe u mnie 12l/100km. 15,5l przy normalnej jeździe jak to określiłeś przy mieszance miasta/trasy wydaje się za dużo. Sprawdź go na trasie na tempomacie np przy 100km/h i daj znać co wyszło.

 

Z ciekawości jeździłem teraz przez 3 dni bardzo delikatnie (jak emeryt) na eko pro i wyszła średnia 9l w cyklu mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.