Skocz do zawartości

F10 ogrzewanie lusterek


demon528

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy proszę o podpowiedź. Mama lusterka podgrzewane i ustawiane elektronicznie. Ustawianie działa bez zarzutu lecz lusterka nie podgrzewają się ... :mad2:

Wprawdzie napisałem już na ten temat w dziale elektryka ale nie uzyskałem odpowiedzi, Przepraszam za zdublowanie wpisu . RATUJCIE ZIMA BLISKO ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w F10 - w innych samochodach jakie miałem grzanie lusterek włącza się równolegle z ogrzewaniem tylnej szyby.Przy obecnych temperaturach możliwe że nie można stwierdzić bez odpowiedniego sprzętu że grzeje lub nie - szkło robi się jedynie lekko ciepłe.

Muszę przyznać że przez rok eksploatacji ani razu się ten gadżet nie przydał (tzn. nie miałem potrzeby użycia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisał bym o sprawie ale zwróciłem uwagę że lusterka nie odparowują porannej rosy mimo że jadę dobre kilka minut a tylna szyba nieznacznie odparowuje .Będę wdzięczny za każdy pomysł i odpowiedź ... no muszę ręką wycierać litry wody z lusterka bo nic nie widać ...

zastanawiałem sie czy może jest osobny bezpiecznik do ogrzewania lusterek , komputer żadnych komunikatów nie wyświetla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Grzanie lusterek załącza się automatycznie niezależnie od ogrzewania szyby tylnej po uruchomieniu silnika.

To też jest w instrukcji którą masz papierową oraz w idrive a także do ściągnięcia z tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do mojego pytania z lusterkami ?/? moje nie odparowują rano -sprawdzane dzisiaj 13.09 może powinienem coś ustawić np moc grzania , albo bezpiecznik ale nie wiem jak ? Dzięki za pomysły :D Pozdrawiam wszystkich z forum a zwłaszcza odpowiadających .. :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Miałem ten sam dylemat. Auto odebrałem 2 tygodnie temu i nadal odkrywam nowe funkcje :D Ogrzewania lusterek nie udało mi się załączyć co było odrobinę dyskomfortowe gdy padał deszcz i najzwyczajniej szkło pokryło sie kroplami. Temperatura zewnętrzna była w okolicach 10stC więc automat poniżej 3-4stC nie zadziałał. A widoczność była dyskusyjna zwłaszcza w dzień w zatłoczonym mieście. Wg specyfikacji mam lusterka składane, automatycznie ściemniające sie i podgrzewane i byłbym wdzięczny gdyby auto za 300k PLN pozwoliło mi nad tym ostatnim panować. A swoją drogą w iDrive tego nie znalazłem albo przeoczyłem ..... :?:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Byłbym bardzo zainteresowany :cool2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro w drodze do pracy sprawdzę "manualnie". Mam nadziej że stojąc w korku nie wzbudzę wesołości otoczenia grzejąc rączki od lusterka :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem łapkami i wzrokowo :mrgreen: A że dziś padał śnieg kierowany przez wiatr na lusterka widać było jak się pieknie topi a lusterka wysychają :cool2:

Czyli automat który lepiej wie kiedy jest potrzebny. W sumie OK ale wolałbym aby podczas deszczu przy dodatniej temperaturze możliwe było wysuszenie powierzchni lusterka :mad2:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie też działa po włączeniu grzania tylnej szyby. Ale w ramach tego wątku pojawiło się przypuszczenie że w niskich temperaturach lusterka grzeja się automatycznie. I faktycznie tak to działa. Nie zasypało mi dziś auta podczas opadu śniegu w Wawie gdyż w garażu jakoś nie padało :lol: wiec nie było potrzeby ogrzewania tylnej szybki gdy wyjechałem w trakcie śnieżycy. A lustereczka topiły padający na nie śnieg i wysychały. Sprawdziłem paluszkiem i faktycznie były ciepłe :mrgreen:

 

Po prostu brakuje w takim bolidzie dedykowanego guziora tylko do grzania lusterek :wink:

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" (Albert Einstein)

"Zawsze się starałem, żeby szkoła nie miała wpływu na moją edukację" (Mark Twain)

"Lubię walczyć z silniejszymi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.