Skocz do zawartości

Przed zakupem 3GT vs 5 sedan


anakinra

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc bo od myslenia i rozwazania glowa juz mnie rozbolala...

 

Poczatkowo mialo byc 5GT, ale po wnikliwejanalizie (glownie kosztow) stwierdzilem, ze nie do konca mi sie to oplaca, zwlaszcza gdy zobaczylem 3GT..

 

Rozwazam 520d xdrive vs 320d GT xdrive.

 

Z auta korzystac bede ja, zona (fanatyczka bocznej lini GT, przeciwniczka bezramkowych drzwi) oraz 2-letni prezes zarzadu, w foteliku isofix, tylem do kierunku jazdy.

 

F34

"+"

wieksza przestrzen miedzy fotelami przednimi a kanapa- fotelik miesci sie bez broblemu i nie dotyka foteli przednich

panoramiczny dach

"-"

brak foteli komfortowych

brak pelnych LED-ow

brak rolet przeciwslonecznych, a zonie sie nie podobaja przyciemniane okna. Zreszta jak mielismy 5GT na jezdzie probnej to przez przyciemniona tylna szybe nic wieczorem nie bylo widac... Mieszkam w polnocnej Szwecji i od wrzesnia do marca jest troche ciemniej niz w Polsce.

 

F10- wszystko dokladnie na odwrot- sa fotele komfortowe z wentylacja, pelne LEDy z przodu, normalne, solidne drzwi, rolety, podobno tez bardziej komfortowa w trasie i lepiej wyciszona, ale fotelik sie wciska w poprzedzajacy fotel i nie ma panoramicznego dachu.

 

Pomozcie i pomyslcie za mnie, bo w tym tempie to nie zamowie auta nawet w 2014....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

najpierw okresl jaka suma czy nie ma to znaczenia?

... Pamietaj iz 520d ma ma o wiele lepszy komfort i na trasy jest no.1

jesli auto bedzie uzywany wiekszosci w miescie jakies 80% to f34 i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguratorze mi wyszlo 600k SEK za f34 i 630k SEK za f10, wiec roznica 12000 PLN, czyli bez znaczenia. Za to 5GT mi poszlo 850k SEK i to juz sie wydalo troche za duzo...

 

Troche jazdy po miescie bedzie, ale najwazniejsze zeby sie sprawdzalo auto na dalekich wycieczkach.

 

Zreszta drogi mam takie, ze srednia przejazdu przez miasto to 50-70km/k wiec jazda miejska wyglada jak miedzymiastowa w PL ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W słoneczne dni przez szklany dach na tyle przeszkadza słońce, szczególnie dziecku, że go zasłaniam. Nie wiem jak "działa" taki panoramiczny, ale nawet jeśli daje świetny, pożądany przez Ciebie efekt to wg mnie nie powinien on być ważniejszy niż jazda, prowadzenie samochodu. Czy Ty w ogóle prowadziłeś te dwa auta? Ja GT nie jeździlem, ale piątke od normalnej trójki dzieli wg mnie przepaść. Nawet jeśli GT jeździ lepiej od piątki, to środek wg mnie nie ma szans do piątki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zaczęło się od tego, że niewiasta zobaczyła X6 na ulicy i tak się jej spodobał, że stwierdziła że musimy go kupić. Pożyczliśmy ją z salonu i się okazało, że każde włożenie pierworodnego do fotelika z tyłu kończyło się jego wstrząsem mózgu o tą piękną linie dachu..

 

Następnie dostałem F10 525xd sedana i mi się bardzo spodobał, problem polegał na tym, że jazdę miałe sam- bez Najwyższej Izby Kontroli i Młodego.

 

Później jeździliśmy całą trójką 5GT i 2 tygodnie temu 3GT.

 

Problem z porównaniem polega na tym, że nigdy nie udało się pojeździć kilkoma autami jednego dnia. Ostatnio w 3GT czuliśmy się dobrze bo zwracaliśmy uwagę głównie na przestrzeń na nogi z tyłu- mam 183cm i gdy siadłem za sobą to jeszcze wyprostowałem nogi. W F10 nie ma na to szans, ale cała reszta jest lepsza.

 

Co do panoramy to właśnie dzieciakowi się najbardziej podoba, tylko nie wiem czy chodzi o widok, czy o zasłanianie i odsłanianie rolety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czemu sadzasz 2-letnie dziecko tyłem do kierunku jazdy? Jak posadzisz przodem to w piątce nie będzie żadnego problemu, a dziecko będzie widziało rodziców, a Wy jego, same plusy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku jazdy przodem do kierunku jazdy u dziecka poniżej 4 roku życia ryzyko urazu kręgosłupa szyjnego jest 5x większe niż przy jeździe tyłem. Dzieci mają słabsze mięśnie szyi i nie trzeba wypadku, żeby się o tym przekonać- zahamuj ostro, a zobaczysz jag głowa leci do przodu..

W pracy często spotykam ludzi, którzy siedzieli w aucie najechanym od tyłu (whiplash). Często potrzebują silnych analgetyków iuzależniaja się, zwłaszcza od tramadolu.

Jeśli mam taką możliwość, to chcę tego dziecku oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Też byłem w szoku jak zobaczyłem ilość miejsca w drugim rzędzie w 3GT. Na tym w sumie kończą się plusy tego auta w stosunku do F10. Linia nadwozia straszna, to już 100 x lepiej wygląda kombi. Tak jak ktoś pisał wyżej, 3ka ma dużo mniej "klasowe" wnętrze od 5tki i mimo, że to też super auto, to jednak czuć wyraźną różnicę między nimi pod tym kątem.

 

A co do fotelika dziecięcego, to Twoja kobieta jest taka duża, że równie mocno odsuwa fotel do tyłu co Ty, że za nią ten fotelik się nie zmieści?

 

Aaaa.. no i w sumie zawsze możesz zamówić przecież piątkę z większym rozstawem osi... w Chinach. :D Symbol F18. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze temat pogodzi, jak pojedziesz zobaczyc nowe 5GT i dostaniesz Grand Turismo i obwitosc 5, z naddatkiem....bylem wczoraj na prezentacji nowej 5 , w wersji byla M stylizacja zew. i wew. a z boku stala 5 GT to wiecej osob ogladalo GT, mimo ze nie bylo przedmiotem prezentacji..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

jeśli mogę ci na coś zwrocic uwagę to wkładają dziecko do 5 w sedanie trzeba też uwarzac na głowę (ja byłem za sedanem bardziej podoba mi się linia auta),

ale w końcu kupiliśmy touringa i powiem że linia dachu jest wyżej i łatwiej dziecko włożyc do fotelika no i zawsze możesz zapakowac się pod dach.

U mnie malce (3 i 1 rok) jeżdzą tyłem do kierunku jazdy i powiem że z przodu jest mało miejsca. Porównujac 5-tke do avensis to w 2-gim osoba z przodu przy takim samym ustawieniu fotelików ma znacznie więcej miejsca, niby auta 2 różnych klas, ale tak jest.

Próbuj 5-tkę touring do avensis cię nie namawiam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W F10 masz mało miejsca na ramiona albo nogi dla kogokolwiek??? Po co w F10 ma być z tyłu aż tak dużo miejsca jak w Superb gdzie można tam trójkąt walnąć bez problemu? :) No chyba że po to, ale myślę, że właścicieli F10 stać na hotel. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki test wielkości auta.

Wsiadam za kierownicę, ustawiam wygodnie siedzenie, następnie do tyłu na miejsce za kierowcą.

Tam także ma być miejsce na nogi dla mnie, gdyż dzieci mam już lekko wyrośnięte i nie zamierzam przesuwać fotela kierowcy dla wygody pasażera z tyłu, zwłaszcza, jeżeli mam przejechać kilkaset km...

Wracając do miejsca z tyłu, nie będę kupował auta tylko dlatego, że chce uchodzić za premium, skoro głową dotykam dachu.

 

Wracając do możliwości lokalowych, czasami na łonie przyrody smakuje bardziej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.