Skocz do zawartości

E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika


nervvus116

Rekomendowane odpowiedzi

robi np w e60 otwiera sie z pilota zamknac trzeba reka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 168
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spróbuj wyrzucić jedną z tych sprężyn, będzie łatwiej zamnknąć a i tak się powino fajnie otwierać.

 

Nie otworzy sie na jednej. Już teraz jak jest zimno koło 2 st. C klapa się otwiera ledwo (na tym odcinku kiedy sprężyny juz sie rozprężyły a siłownik nie ma jeszcze pełnej możliwości "wyprostu"), więc jakby było na jednej to raczej całkiem lipa by była. Poza tym mówię o tym że ciężko jest klapę opuścic a nie zamknąć. Samo zamykanie jest spoko. Chodzi mi od samej góry jak ciągniesz w dół to cięzko idzie, kapiszi?

 

A tak dla rozluźnienia i efektu "miód dla uszu" odpalcie sobie to:

:D :) :mrgreen: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dla jasności wystarczy jedna 2 jest bezużyteczna siłownik z octavii ma inne proporcje siłownika popatrzcie sami na nim sprężyny nie ugina trzeba podłożyć coś o mniej więcej grubości 7 mm

Druga się zgina w 1/3 więc trochę pomaga, ale na jednej nie sprawdzałem, więc nie będę się upierał, że jest niezbędna :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam po stronie silownika skody wrzucone 5 mm dystansów.... bo przyjdzie zima i snieg i wtedy wlasnie beda potrzebne te 2 spreżyny ;) a wg mnie to typowo zimowe rozwiazanie zeby łap nie brudzić o znaczek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Kup wysylkowo. Tego w Castorama nie kupisz napisałem gdzie to zamówić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zime moze przestac.. jak bedzie snieg itp.... a dopiero w zime w pelni docenisz to rozwiazanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też dziś zrobiłem sobie automatyczne otwieranie :)

Jestem bardzo zadowolony, działa super na orginalnych podnośnikach.

Koszt całe operacji 14.45zł :D

 

Dawno za 15 zł nie miałem takiej radochy ;)

 

Dziękuje wszystkim w temacie za cenne rady oraz pomysł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne wiem, już kupiłem i zamontowałem. działa świetnie, na oryginalnych amorkach.

Ale widze, że użyłeś silniejszych sprężyn niebieskich. Nie masz problemu z zamknięciem klapy? Ja u siebie na zielonych muszę popchnąć klapę silniej niż zwykle a co dopiero na niebieskich... To wyjaśnia dlaczego ci to tak wystrzeliwuje do góry i śmiga bez problemu na ori siłownikach. Po prostu masz duże podbicie od sprężyn a potem już siłowniki sobie radzą. Ja mam sprężyny zielone, jeden siłownik z octavii i czasem przy zimnie klapa nie chce sama się podnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jasne jest leki opór przy zamykaniu ale nie ma jakiegoś wielkiego dyskomfortu. Troszkę mocniej musze docisnać, ale bez przesady. Ja wziolem takie ja są podane w wątku chyba w 3 poście, tam jest model podany.

No wlasnie tam jest mowa o spręzynie zielonej 1S a Ty zalozyles niebieskie 2S (na filmie widac niebieskie albo jestem dalton) sporo sztywniejsze i dlatego sie dziwie ze nie masz duzych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

Czy nie wichruje Wam to klapy? Ja założyłem i natychmiast zdemontowałem bo szkoda mi uszkodzenia szyby, reflektorów i lakieru.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEY!

Ja natomiast zdemontowałem ten patent bo powiększyła mi się szpara pomiędzy dachem a klapą... Szpara zmniejszyła się znacznie ale nie jest to stan przed kombinowaniem z tymi sprężynami. Miał może ktoś taki przypadek? A może nie zwróciliście na to uwagi? Jestem bardzo wrażliwy na te sprawy dlatego od razu to zauważyłem.

Pozdrawiam!

Mam do sprzedania 2 szt. felgi M-pakiet WZ 400 R18 9Jx18H2 IS 42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm te sprężyny nie odgrywają żadnej roli w przypadku sparowań elementów po zamknięciu klapy sprężyna leży równolegle z klapą w dodatku za sparowanie elementów odpowiada zawias który nie jest gumowy (plastikowe końcówki siłowników klapy się nie niszczą wiec stalowy zawias tym bardziej) żeby dał się wygiąć takiej sprężynce którą jesteś w stanie ugiąć w palcach :) jesteś porostu z deka przewrażliwiony :D
Loading... ██████████████] 99%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mogą trochę "wichrować" klapę.u siebie zauważyłem to samo i szpara jest trochę większa.Moze to być spowodowane tym że klapa była niedokręcona i delikatnie przesunęło ją na śrubach

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od sierpnia 13 roku i nic się nie przesuwa odksztalca itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poda ktoś dokładne oznaczenie tych sprężyn oraz link do strony z której można je zamówić? Założyłem takie jakie znalazłem w domu ale niestety klapa tylko uchyla się jakieś 20cm i staje ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.