Skocz do zawartości

Czy ktoś próbował? liquid molly diesel spulung


Kamil-27

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie mylmy tu dwoch rzeczy, Ty wlales srodek na czyszczenie ukladu paliwowego a kolega Ci opowiadal o engine flush, ktory czysci kanaly olejowe i wlewa sie go do oleju przed wymiana na nowy. Engine flush polecam - robi robote naprawde!

 

Co do tych wszystkich czyscicieli wtryskiwaczy, to wszyscy, ktorych znam, a ktorzy zastosowali nie odczuli zadnej roznicy (wlaczenie ze mna) a kolega po wlaniu STP wymienil wtrysk. Pomaga rozebranie wtrysku (np w Bosch za 50zl ze sprawdzeniem) i wyczyszcznie w myjsce ultradzwiekowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że kolega wyżej pisał o płukance przed wymianą oleju :norty:

a właśnie opinie są różne a jeśli chodzi o to stp to też gdzieś czytałem że po wlaniu coś się popaprało

zobaczymy jakby coś się zmieniło to dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja stosowałem stp, LM itp większość to to samo

nic mi się nie działo a lałem to w różnych proporcjach

tak samo płukankę robię od 2 lat i też nic się nie dzieje

a nawet zauważyłem że silnik po 10-12kkm spala może z 0,5l oleju a wcześniej było ok 1l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje ww środek co 10 tys wlewam do fitra paliwa przy jego wymianie po czym odpalam i na tym pracuje a co drugie tankowanie wlewam do zbiornika . A jęśli nic sie nie dzieje z wtryskami tylko profilaktycznie sie wlewa jak ja to robię to różnicy nie czuć ale jeśli juz cos jest nie tak to w każdym przypadku w którym stosowałem liqui moli spulung różnice widać po pierwszym kilometrze .

Zdecydowanie polecam nic sie nie stanie z wtryskami może tylko pomóc butelka 0.5 36 zł.

Nie zaszkodzi a może tylko pomóc!!

POZDRAWIAM

www.Car-los.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brat wlał do turana bo miał słabe Bipy nie wiem co to ale chyba coś na wzór korekcji wtrysku, ale pewien nie jestem

wlał liqui molly i mówi że bipy wróciły do normy więc coś to chyba rzeczywiście pomogło , pozatym kopcił przy bucie a teraz już prawie nic

tylko że zalał to do zbiornika i mówił że jakiś koleś na forum turana sprzedaje tam po ok 25 ziko za puszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje olej 2t liqui moly 1052, kończę właśnie 1l opakowanie. Poczytajcie sobie po niemieckich forach, nawet są wyniki testów laboratoryjnych, o zwiększeniu smarowności paliwa a przez to wyciszenia silnika, zmniejszeniu zadymienia itd. Dobre oleje do 2t nie zostawiają nagaru. Co zaobserwowałem, spadek spalania, cichsza praca, kopcić raczej nie kopci chyba że się pojeździ trochę po mieście i zamula to po wylocie na trasę przy pierwszym depnięciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem samochód niecałe 4 lata temu, to korekcje na niektórych wtryskach dochodziło do ponad 2, nawet w okolice 2,8.

I było tak przez jakiś czas. Potem zacząłem co około 2,3 baki paliwa zalewać różne środki do czyszczenia wtrysków. Co jakiś czas (kilka miesięcy)jak samochód podpinałem do kompa, to korekcje były coraz mniejsze.

Teraz w zasadzie od co najmniej roku na wszystkich wtryskach są w okolicach 0,05.

 

Nigdy nie tankuje żadnych paliw premium, bo to pic na wodę. W zasadzie 90% tankowań to Lukoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.