Skocz do zawartości

Skrzypiące plastiki - BMW 320d e90 2007r


Roczek366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich forumowiczów.

 

Od niedawna jestem posiadaczem BMW 320d.

 

Od razu powiem, że jest to samochód sprowadzony z Holandii, rocznik 2007, przebieg to 188tyś.

 

Mam do was pytanie, ponieważ jest to moje pierwsze BMW i nie powiem jeżeli o wykonanie chodzi to jestem zawiedziony.

Lecz nie rozchodzi mi się tutaj o to, żeby rozwodzić się na temat tej marki, tylko krótko zwięźle i na temat.

 

Potrzebuje czyjejś pomocy w okolicy Krakowa, kto miałby jakiś pomysł na zlikwidowanie okropnych zgrzytów plastików w samochodzie.

Na początku, gdy go sprowadziłem było cichutko, a teraz po kilku tysiącach w Polsce, skrzypią plastiki czy to gdzieś w okolicach drzwi i słupka bocznego, czy przy wlotach powietrza. Przy wolnej jeździe gdy jedziemy po nierównościach to najbardziej słychać gdy auto się przechyla, również gdy się go odpala to słychać niemiły zgrzyt (podczas drgania kokpitu przy odpalaniu).

 

Ostatnio zdjąłem te srebrne listwy i posmarowałem pod nimi leciutko olejem kuchennym lecz nic nie pomogło wciąż zgrzyty.

 

Może ma ktoś jakiś pomysł ? Trochę to irytujące, gdyż 17sto letni ford Escord z przebiegiem rzędu 600tyś nie zgrzypi tak jak 5letnie BMW.

 

 

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie wina plastików tylko jak pisałeś za mocno telepie silnikiem a tym samym wibracje przenoszą się na inne elementy. Tam bym szukał przyczyny.

Ja swoim już 2 lata po Polsce śmigam i nic nie trzeszczy a połowa dróg w moim mieście jest z kostki .

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblej auto porządnie wodą na myjce, jeżeli skrzypienie, trzeszczenie ustąpi to rozejrzyj się w temacie uszczelek w przedliftowych modelach, to normalne, trzeba je czymś tłustym wysmarować.
http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od posmarowania uszczelek drzwi smarem siliconowym. W moim aucie też trochę trzeszczy na nierównościach.

Zrob tak jak pisze kolega, szczegolnie zwroc uwage na plastiki gornych ramek drzwi. Efekt ciszy murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież te uszczelki ani nie wyglądają na twarde, ani na jakieś sparciałe, tylko są mięciutkie, lecz jutro posmaruję wszystkie uszczelki.

 

A najbardziej tak jak mówiłem słychać to na nierównych drogach, bo jak jedzie się po nowiutkim asfalcie to jest cichutko, czasem tylko jak się auto przechyli to trochę skrzypnie.

Jutro posmaruję uszczelki i dam znać co i jak, chodź wydaje mi się, ze to chyba bardziej w elementach plastikowych drzwi, obok wylotów powietrza. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież te uszczelki ani nie wyglądają na twarde, ani na jakieś sparciałe, tylko są mięciutkie, lecz jutro posmaruję wszystkie uszczelki.

 

A najbardziej tak jak mówiłem słychać to na nierównych drogach, bo jak jedzie się po nowiutkim asfalcie to jest cichutko, czasem tylko jak się auto przechyli to trochę skrzypnie.

Jutro posmaruję uszczelki i dam znać co i jak, chodź wydaje mi się, ze to chyba bardziej w elementach plastikowych drzwi, obok wylotów powietrza. ;/

Skrzypi na górze drzwi na styku z dachem, tam jest plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dzisiaj daje znać, bo zachorowałem i nie było jak udać się do motoryzacyjnego. Kupiłem K2 silkon w spray'u. Całą buteleczkę wypsikałem na wszystkie uszczelki przód i tył z naciskiem na ten meszek.

Faktycznie jest ciszej w okolicach drzwi i już tak nie skrzypi, teraz jeszcze coś tam jakby koło wlotów pasażera czy może słupka szyby, niewiele, no ale będzie chyba trzeba się do tego przyzwyczaić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

A czy komuś skrzypi obudowa lampek nad lusterkiem wstecznym i przycisków szyberdachu?

Zdejmowałem szybkę, podkleiłem dwustronną taśmą z gąbką i nic, nadal trzeszczy na nierównościach. A całej obudowy za nic nie mogę zdjąć.

A temat przydatny bo u mnie drzwi również skrzypią, że można nerwicy się nabawić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
mi strasznie skrzypią boczki ...oparcia na łokieć .... no dramat , a byla taaaka cisza . ktos coś poleca?

sprzedam E90 . 2007 r. 214 tys km . bezwypadkowa


http://images9.fotosik.pl/3382/17096446618ee79emc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/f4b104e47553a614mc.jpghttp://images9.fotosik.pl/3382/52cc5e934e5d2209mc.jpg

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo...uszczelki przy dzwiach..pojawiło się po pierwszych upałach i da sie jeżdzić jak radio włączone..heh

 

Kupiłem specjalny do uszczelek płyn SONAX i odradzam odrazu zbednego kosztu :wink: ..poprawa na pare dni dosłownie

 

Trzeba coś co trzyma długo i bezpiecznego dla uszczelek...może ten smar siliconowy pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrzypiące uszczelki w drzwiach zamiast silikonu lub innego kremiku nivea polecam użyć benzyny ekstrakcyjnej oraz ręcznika papierowego. Należy dokładnie wyczyścić te pluszowe aksamitne zewnętrzne uszczelki drzwi oraz plastiki do których one przylegają z tłuszczów i silikonu który tam nałożyliśmy wcześniej- efekt ciszy gwarantowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie silikony pomoga tylko na chwile, najlepszy efekt daje oklejenie tasma teflonowa :norty: .

Bylo przerabiane na forum . Silikony stosuje sie raczej na zime, aby drzwi nie przymarzly :nienie:

Polecam dokladnie na poczaktu umyc auto. Szczegolnie te skrzypiace miejsca. Jak nawali tam malych czasteczek piasku to nie ma zmiluj.

Ostatnio po weekendomym pobycie nad morze zaczelo mi grac chyba we wszystkim, po umyciu auta i wyczyszczeniu uszczelek - bloga cisza.

Sorry za ortografie - niemiecki windows :)

http://images.spritmonitor.de/519278.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Drodzy użytkownicy forum BMW:) dla zainteresowanych u mnie też strasznie trzeszczały drzwi do dziś.

Po przeczytaniu wielu informacji na ten temat, postanowiłem niczym nie smarować uszczelek itp.tylko skorzystać z usługi użytkownika golik79. Jedna wizyta i problem z głowy,

Jeżeli macie problem z trzeszczącymi uszczelkami, wnetrzem w swoich autach polecam odezwać się do niego, pomoże na pewno, satysfakcja gwarantowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może przybliż mniej więcej co Ci zrobił kolega z uszczelkami... ;)

 

Ja mam inne pytanie, jako że problem uszczelek mnie nie dotyczy, ale temat jest odnośnie plastików, wiec się podepnę.

Problem mój jest taki, że mam lusterko wsteczne z fotochromem (czyli takie grube), i czasem coś w nim w środku drży. Jestem strasznie wyczulony na wszystkie takie dzwięki, w aucie mam raczej cicho, dlatego mnie to strasznie irytuje. Szczególnie słychać to jak jedzie się po nierównościach albo kocich łbach, ale czasem jak lusterko ma zły humor to drży i na lekkich dziurach :evil:

Pukanie w nie nic nie daje, zauwazyłem też, że drżenie identyczne jak na dziurach słychać gdy pukam w nie od góry w prawy górny róg. Czy miał ktoś taki problem, ewentualnie wie ktoś jak to naprawić? Jest to na tyle mały problem, że nie mam zamiaru z tego powodu wymieniać całego lusterka, ale na tyle duży, że potrafi czasem zirytować człowieka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co to za problem ?

Gdybym miał taki to bym na mszę dał :lol:

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać porównując inne usterki tego modelu , które są na tym forum opisywane i które sam mam oraz odpukać pewnie Ciebie też w przyszłości czekają . Zdrowia życzę kolego i więcej dystansu do auta :wink:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co to za problem ?

Gdybym miał taki to bym na mszę dał :lol:

Sorry ale nie mogłem się powstrzymać porównując inne usterki tego modelu , które są na tym forum opisywane i które sam mam oraz odpukać pewnie Ciebie też w przyszłości czekają . Zdrowia życzę kolego i więcej dystansu do auta :wink:

 

 

Nie zgadzam się z Tobą - są ludzie którzy dbają o auto bardziej, i tacy którzy dbają mniej :) myślę że jeśli będę miał te "inne" usterki, szybko je wyeliminuje. Jest cała masa ludzi którzy jeżdżą rozklekotanymi autami i im to absolutnie nie przeszkadza... to oznacza że mamy brać z nich przykład? Nie sądzę... :)

Zdaję sobie sprawę że to jednak problem mniejszego kalibru, ale dla mnie on istnieje.

Więc jakby ktoś miał pomysły - proszę pisać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.