Skocz do zawartości

Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?


rezulteo opony

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

założyłem dzisiaj 17" M-pasztet styling 68

strasznie mułowaty wydaje mi się że jest teraz, po przesiadce z zimówek 16" 205/55 takie mam wrażenie.

moje laczki to dość świeże Michelin Premacy HP 245/40R17 tył i 225/45R17 przód.

ma ktoś pomierzoną elastyczność albo jakieś doświadczenia z podobnymi gumami w 320d 150KM?

nie za szerokie są?

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jakich innych opon uzywales w tym samochodzie? może masz taki styl jazdy, ze i w tramwaju zalatfisz "gumy" po 20k :) jak kupilim 540 to na wiosne zakladalem nowe gumy a na jesieni tyl był lysy jak Kojak :lol:

Wielkiego doświadczenia nie mam. Jeżdżę na zimowych Dunlopach SportMaxx3 (18' RFT), które mam już 4 sezony i wyglądają jak nowe pomimo przebiegu ok. 40 K. Letnie to Pirelli P zero. jak wspomniałem dostałem je z salonu a potem kupiłem takie same. Łącznie przejechałem na nich ok. 45K (na 2 kompletach) i mam bardzo złe zdanie. Muszę w krótkim czasie kupić kolejne letnie.

Styl jazdy? bardzo spokojny jak na BMW. Serwis tylko autoryzowany, regularny i bez oszczędności. Ani samochodu ani tym bardziej opon nie katuję.

O problemie pisałem na forum X (E70), jest ciągle aktywny - dla zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
JAk wam sie na tym jeździ ? mnie ciągnie po koleinach, letnie mam 225/45/17 a zimowe miałem 205/55/16 czy to tylko wrażenie pierwsze po zimie jak jest u Was ? i jaki rozmiar najlepiej pasuje do touringa?

Im szersza opona tym bardziej nosi w koleinach, ja mam na zimę 205/55/16 a na lato 205/50/17 i nie odczuwam różnicy. Wiele osób jeździ na takim rozmiarze jak Ty i nie nosi podobno, więc przetrzep porządnie całe zawieszenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zamontowałem letnie paputy. Przeglądałem, reasumowałem, oceniałem i wracałem pamięcią do przeszłości - jak na jakich i jaka guma.

Zimowe mam Pirelli SottoZero - baardzo zadowolony jestem ( miałem je dwie zimy ) - lepsze niż Alpin A4, gówniane yokohamy itd.

Letnie - kiedyś zawiodłem się na Toyo Proxes t1r, dunlopy miałem kiedyś modele których już nie robią ale były twarde.

Wziąłem Pirelli P Zero Rosso Asmimetrico, nie P Zero Nero, jakiś wyższy indeks prędkości ... tam parę odmian jest, myślałem też nad Michelin Pilot Sport III.

Oceniając trzeba patrzeć jaka opona do jakiego wozu, inaczej małe 3 inaczej x3 a x6 albo 1nka + styl jazdy i oczekiwania.

Ja chciałem żeby poza tym że na suchym ciepłym i mocno rozgrzanym dobrze trzymał ( toyo uciekało nawet w przednionapędówce ) to żeby

jeszcze na mokrym sobie radziło. Latam raczej dynamicznie. Oczekuje przyczepności a nie długowieczności ( moim zdaniem jedno z drugim się wyklucza )

Jak będzie to się okaże. Założyłem dopiero dziś - 225 45 R17 - wiadomo bardziej będzie czuć koleiny niż w zimówkach ( zimówki też 225 45 r17 )

Jak mi nie przypasują to więcej ich nie kupię, a na ząbkowanie, przebicie, bąble czy nawet z powodu dziury Pirelli daje rok gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

kierowca bombowca masz spory moment obrotowy wiec przy dynamicznym ruszaniu na suchym zre gume jak wsciekle, ciezki samochod w szybkim zakrecie i przy hamowaniu tez daje popalić ogumieniu

mikan uzywalem T1S potem T1R i naprawdę calkiem fajen opony napisz co miałeś na myśli pisząc, ze "toyo uciekalo nawet w przednionapedowce"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowca bombowca masz spory moment obrotowy wiec przy dynamicznym ruszaniu na suchym zre gume jak wsciekle, ciezki samochod w szybkim zakrecie i przy hamowaniu tez daje popalić ogumieniu

mikan uzywalem T1S potem T1R i naprawdę calkiem fajen opony napisz co miałeś na myśli pisząc, ze "toyo uciekalo nawet w przednionapedowce"

 

Toyo miałem w dwóch przednionapedówkach, golfIII i astra gsi, w jednym na koni a w drugim na kw - ogólnie niskie taczki, odczucie było jak motorem na sportowej oponie typu Michellin Pilot Sport na tyle, przelatując przez pasy - w samochodzie szybki luk jakby lekkie uślizgi - trzeba było kontrować mocno - nie wiem czy by to przeszło w e46.

Wielkim plusem było to że nie piszczały z tego co pamiętam - źle ustawiona geometria nie była powodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem na zimówki akurat w jednym jak i drugim - tak problem znikał. Pomijając aspekt estetyczny toyo, uznawałem ją za rewelacyjna oponę poza właśnie tą nadsterownością, ale dodam że na przodzie podobnie - jak było bardzo ciepło to czuć było przy hamowaniu najpierw lekki uślizg a potem reakcję.

Rozumiem że ty takich negatywnych wspomnień z toyo nie masz ? Użytkujesz je teraz, w samochodzie z opisu ?

 

Zimówki były na tych samych felach i w tym samym rozmiarze co toyo, bez naciągu, bez balona, zawsze sprawdzane ciśnienie - 195 45 r15.

A ty jakie polecasz opony letnie, pytam bo nie masz popierdołki z tego widzę w opisie ani napędu na 4 to pewnie jakieś doświadczenia w oponach masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pete_wwa

Ja mam 225/45 R17, mułowaty nie jest ale to może sprawa moda, po nim to inne auto :8) ... (jedyną różnicę czuję przy ruszaniu ze świateł), ale czuć znacznie nasze Warszawskie koleiny... Po przesiadce z zimowych 16 komform wyraźnie spadł, jedynie twardość i bujanie w koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, bardziej opłaca się jeździć na zimówkach przez cały rok, zważając ceny za zdejmowanie i zakładanie, koszt opon letnich, zaoszczędzam w ten sposob co roku kupe kasy, wydaje 400zł na zimowki, na dwa sezony jak znalazł, w tą zime jeszcze dały rade, a w lato jeszcze przy deszczowych dniach fajnie sie lata bokami na takich :) Nie mówie, by od razu jezdzic po 200km/h na zimowkach w deszczowy cieply dzień, bo to samobojstwo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolę stracić rocznie te kilka stówek i mieć jednak spokój że w ciasnym zakręcie auto będzie jechało tam, gdzie chcę, a droga hamowania będzie krótka.

Ja mam dylemat obecnie. Całe życie jeździłem na RFT. Kupiłem w maju zeszłego roku e91 (obecne) wraz z zestawem zimowym nieRFT i w pierwszym tygodniu rozwaliłem oponę na pierwszej dziurze... Takie drogie te runflaty, szczególnie, że planuję kupić 225/40r18. Na razie zakładam jeszcze stare koła na dojeżdżenie w tym sezonie i ciułam kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

W poprzednim tygodniu na swoją e91 w pakiecie zawieszenie M i felga 18 założyłem nówki opony na tył: 255/35/18.

Długo myślałem nad wyborem i zdecydowałem się ponownie na Bridgestone RE050 A1

255/35 R18 90 W.

Dwa lata temu takie same założyłem na przód i jestem z nich zadowolony. Przy kupnie auta 4 lata temu miałem na tyle właśnie takie same

oponki NÓWKI! Przejeździłem na nich cztery sezony letnie oczywiście. Musiałbym sprawdzić dokładnie ale przez te 4 lata ogólnie

moją Bunią zrobiłem 110 kkm! Także na letnich przejeździłem ok 70% tego dystansu - uważam to za bardzo dobry wynik! Dodam jeszcze

że od razu po kupnie zrobiłem moda i mam teraz 202 KM pod maską :) Styl jazdy - a jak można jeździć BMW? :D

Pozdrawiam fanów BMW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szczerze mówiąc, bardziej opłaca się jeździć na zimówkach przez cały rok, zważając ceny za zdejmowanie i zakładanie, koszt opon letnich, zaoszczędzam w ten sposob co roku kupe kasy, wydaje 400zł na zimowki, na dwa sezony jak znalazł, w tą zime jeszcze dały rade, a w lato jeszcze przy deszczowych dniach fajnie sie lata bokami na takich :) Nie mówie, by od razu jezdzic po 200km/h na zimowkach w deszczowy cieply dzień, bo to samobojstwo :)

 

Któregoś dnia będziesz musiał latem na tych zimówkach awaryjnie hamować, albo nagle wyminąc jakąś przeszkodę. Przekonasz się jak bardzo to opłacalne.

:duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tyminski to chyba raczej w kategorii zartu o tych zimowkach opowiada :shock:

w zeszle lato ze znajomym jechalismy sobie na zimowkach takich do dojezdzenia jak to sie mowi. Niestety na pewnym dosc lagodnym ale kiepsko wyprofilowanym zakrecie poszlismy do rowu scinajac znak po drodze. Predkosc byla marna bo nie wiecej niz 90km/h i ciezko bylo uwierzyc ze auto moze wpasc w poslizg w w/w warunkach... Gdyby byly zdrowe letnie gumy to na luzie 110km/h mozna by ten zakret brac... Letnie na lato bez dwoch zdan :!:

 

Co do tematu- w tym sezonie zakupione ladne conti sc2 i sc3. Bardzo pozytwne wrazenia na suchym jak i mokrym oraz dobry komfort. Balem sie ze bedzie twardziej. Rozmiar 225/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

 

Jazda w lecie na zimówkach? Bardzo ryzykowne rozwiązanie zwłaszcza pod względem drogi hamowania... Koszt na pewno ukaże się z powodu oporów toczenia - wyższe zużycie paliwa. Zapraszamy do naszego artykułu: opony zimowe w lecie. Mamy jednak nadzieję, że reszta wymieni opony na letnie dla bezpieczeństwa własnego i innych.

 

Pozdrawiamy,

Rezulteo

Wszystkie opony do BMW i najnowsze informacje ze świata opon na http://www.rezulteo-opony.pl


Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze https://twitter.com/rezulteo_opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zalozylem wczoraj do swojej na przod letnie goodrich 215/55.16 a na tyl 225/55/16 uniroyal rain sport i niezle smigaja trzeba przyznac ze daja rade obawialem sie bo po zalozeniu popadalo i troszeczke mi zakrecil jak dodalem gazu ale pozniej jak sie oponki przyzwyczaily do asfaltu po dlugiej zimie to i droga hamowania znacznie krotsza i w ogole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zalozylem wczoraj do swojej na przod letnie goodrich 215/55.16 a na tyl 225/55/16 uniroyal rain sport i niezle smigaja trzeba przyznac ze daja rade obawialem sie bo po zalozeniu popadalo i troszeczke mi zakrecil jak dodalem gazu ale pozniej jak sie oponki przyzwyczaily do asfaltu po dlugiej zimie to i droga hamowania znacznie krotsza i w ogole.

a i na serwisie jak przekladali mi oponki to koles mnie nastraszyl ze moze pojawic sie blad bo tylne kolka maja nieco wiekszy obrot kola i ze moze wywalic mi blad ale hhh huhajac na to smiga i nic nie wywala widocznie komp zakumal i sobie przeliczyl roznice..::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, chcę kupić nowe opony do swojego auta. Będą takiej samej szerokości na przód i na tył. Co sądzicie o wymiarze 17/50/205? Na naklejce na progu widzę,że BMW w ogóle nie przewiduje do tego auta felgi 17cali o szerokości 205.Kalkulator opon pokazuje,że może ona być zamiennikiem 17/45/225. Jeździ ktoś na takiej konfiguracji? Zaznaczam,że jeźdżę spokojnie,auto to xdrive i nie chcę szerokich kapci - 225 to absolutny maks.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak szeroką masz felgę? 7,5 cala? Ja jeżdżę na 205/50/17 z tym, że na 7 calowej feldze, taki rozmiar jest dedykowany do e46, u Ciebie zapewne przez zbyt szeroką felgę nie przewiduje się takiego rozmiaru.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
właśnie docztałem,że felga z przodu to 8" a z tyłu 8,5" ,więc szerokość 205 muszę sobie podarować i kupić 225 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalozylem 4x nowe TOYO PROXES 4 :) 225/40 r18 :) na suchej drodze opona naprawde rewelacyjna :)

na mokrej nawierzchni nie polecam,kupilem je tylko dlatego ze odpowiadaja do warunkow atmosferycznych gdzie mieszkam :) 3/4 roku slonce :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.