Skocz do zawartości

Magiel, krzyzak czy cos innego? wozi po drodze


Bronuś

Rekomendowane odpowiedzi

witam , zakladam nowy temat gdyz nie znalazlem odpowiedzi dla mnie dzieje mi sie tak ze jadac po prostej drodze jest w miare ok ale moze tez nie tak do konca jak byc powinno , ale na wybojach dziurach czy koleinach jest masakra nie da sie utrzymac toru jazdy nie mam zadnych wyciekow z magla , czytalem ze jest gdzies tam jakas sruba regulujaca czy to w moim przypadku mozliwe? dodam tez ze kierownica po skreceniu nie odbija sama trzeba odkrecic spowrotem , na jabłkach drazkow nie ma luzow . czy warto wymieniac koncowki drazkow kierowniczych i ustawiac zbierznosc zeby na darmo pieniedzy nie wywalac?

pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do tematu. U mnie tez kierownica nie chce sama wracac i trzeba jej pomoc, ogolnie troche ciezko chodzi. W koleinach autem wozi i czuc jak tak myszkuje po drodze. Robilem zbieznosc i troszke sie poprawilo ale i tak nie jest tak jak trzeba. nie mam pojecia o co tu chodzi. Jezeli ktos by cos poradzil to bardzo bylbym wdzieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie wystrzeliwało z kolein jak miałem tylny sworzeń wahacza luźny.

nie dało się prosto jechać.

po zmianie i zbieżności ustało, ale u mnie kiera odbijała i wszystko inne było ok.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

też może być.

ja startowałem od 18" 245 takie już miałem.

później 16" 205/55 było ok,z kolein nie wywalało. za to przy dużych prędkościach niepewnie czasem się czułem.nie żeby się ślizgał.odczucie takie na balonikach.

teraz kupiłem m-pakietowe 17'' z michelinami i zobaczymy jak będzie.

jak się sprawdzą 16" do sprzedania pójdą.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wie nikt jak mi pomoc? dodam tez ze zaczela mi tak lekko kierownica chodzic jak nigdy wczesniej

i zauwazylem tez to ze gdy na postoju przy odpalonym silniku skrecam w prawa strone lub w lewa przy samym koncu jakby cos przeskakuje i powstaje luz na kierownicy bardzo wyczuwalny ale gdy odkrecam spowrotem jest ok juz nie wiem co wymieniac :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mnie nosiło na dziurach i koleinach na ogumieniu 225/50/16, też wszystko sprawdzałem ( było o.k.). Przed zimą założyłem 205/55/16 i .... nie ten samochód - o niebo lepiej. Już myślę o letnich oponkach w tym rozmiarze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam

U mnie nosiło autem przy jeździe po nierównościach jak były zużyte opony (mimo iż miały jeszcze jakieś 3-4mm bieżnika). Po założeniu NOWYCH opon problem sam się rozwiązał. Auto prowadzi się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , zakladam nowy temat gdyz nie znalazlem odpowiedzi dla mnie dzieje mi sie tak ze jadac po prostej drodze jest w miare ok ale moze tez nie tak do konca jak byc powinno , ale na wybojach dziurach czy koleinach jest masakra nie da sie utrzymac toru jazdy nie mam zadnych wyciekow z magla , czytalem ze jest gdzies tam jakas sruba regulujaca czy to w moim przypadku mozliwe? dodam tez ze kierownica po skreceniu nie odbija sama trzeba odkrecic spowrotem , na jabłkach drazkow nie ma luzow . czy warto wymieniac koncowki drazkow kierowniczych i ustawiac zbierznosc zeby na darmo pieniedzy nie wywalac?

pozdrawiam Artur

 

Mialem podobny problem tyle ze kierownica nie miala problemow z odbijaniem.

Niebardzo juz mialem co wymieniac wiec ostatnie na co mi przyszlo do glowy to felgi i opony.Zmiana ET na 47 bylo 38 oraz bardzo sztywne opony typu RUNFLAT na normalne .Calosc oczywiscie 16cali , problem zmniejszyl sie na tyle ze jest juz przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymienilem drazek i jego koncowke bo "podobno " byly zuzyte tylko teraz jest taki jjescze problem ze luz w kierownicy sie zwiekszył jedna czwarta obrotu kierownica podczas jazdy to luz masakra normlnie kirownica jak z gumy . u mnie opony 15 195- 75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Luz to 1/4 obrotu???!!! Nie mogę sobie nawet tego wyobrazić. Ale jeśli tak masz to musisz znaleźć miejsce tego luzu. Generalnie musisz mieć nieźle tam nakopane, że takie rzeczy się dzieją. Może maglownica już kończy żywot?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ty na tch balonachpo srodze skakacz a nie jedziesz po 75 to faktycznie od dostawczaka bo 65 to jest max wez to chlopie zmien na cos normalnego bo pewnie nie wiesz co to jest przyczepnosc :D .

fakt na oponach 225 i wyzej juz czuc jak wyrywa kierownice w koleinach. za to na 205 jedzie sie w miare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie to mysle ze zostawie te opony w spokoju bo od nich takich "jaj" by nie bylo . znow kawalek sie przejechalem i trzymalem kierownice sztywno to jakby kierownica nie reagowala tak jak kola one swoja droga jada a kiera w tym czasie tak jak guma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam do tematu. Ruszalem to srube od maglownicy i kierownica bardziej odbija lecz nadal :duh: . Lekki ruch kierownica i auto skreca jak w innym pol obrotu kierownica. Na koleinach auto samo skreca. Opony w orginalnym rozmiarze 17", dodam ze nowe i zimowe 16", ale na obu problem ten sam. Geometria zrobiona, ale chyba bez popramy. Do 70km/h jest w miare OK, szybciej to juz strach bo ciezko jest kontrolowac. HELP !

 

Nie mam Polskich liter.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.