Skocz do zawartości

BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??


irys85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
to może inaczej przyjedz z tarczami BOSCHA , ATE , ZIMERMANN zakładamy hamujemy z 200 x 5 jeśli przeżyją powiedzmy że do twojej F10 masz ori hamulce w gratisie mam akurat od ręki przód i tył wchodzisz w to? a może inaczej mam na warsztacie około 10 kpl ATE i BOSCH które sie pogieły po paru tyś może chcesz zobaczyć, a może ty poprostu nic nie wiesz o hamulcach w BMW?

 

Swojego czasu mialem okazje poznac na paru branzowych imprezach menadzerow z branzy motoryzacyjnej z Polski. Nikt nie uzywal slowa "oryginal" s stosunku do czesci sprzedawanych w aso a mowili jedynie o czesciach na pierszwszy montaz dostarczanych przez ktoregos z wybranych dostawcow w odpowiednich kartonach z logo marki. Poniewaz moja owczesna partnerka zyciowa byla jednym z tych wlasnie menddzerow mialem temat na co dzien w domu. Jesli uwazacie ze opracowuje sie dla BMW jakis specjalny mix materialowy a pod swoim logo producenci pogorszaja te produkty to wam wspolczuje. Pomijajac bezsens ekonomiczny takiego dzialania brzmi to jak jakas zmowa a gwarantuje wam ze takowej nie ma. Jedt tylko marketing marek samochodowych ktorych "oryginaly" tozsame sa z czesciami o oznaczeniu oem (na pierwszy montaz) i nie lepsze od oe (zamiennik o porownywalnej jakosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
to dlaczego nie chcesz żebym Ci to udowodnił nie masz daleko do mnie do wygrania ori kpl. na dwie osie, to ja tobie współczuje i to mocno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie do konca rozumiem co mamy sobie udowadniac? Nie wiem jakiego producenta wybralo BMW na dostawce tarcz do e60 ( zreszta taki kontrakt nie jest wieczny i dostawcy moga sie zmieniac). Dopytam jednak was koledzy bo nie jestem pewien czy dobrze was rozumiem. Uwazacie ze tak zwane "oryginaly" to najlepsze tarcze na swiecie o wyjatkowej, specjalnej "recepturze" a wszystkie inne sygnowane logo nawet najbardziej renomowanych dostawcow maja gorsza lub specjalnie pogorszona jakosc ?! Tak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
powiem inaczej zapytaj właścicieli eMek , czy zamienniki się sprawdzają przecież do eMek też robią producenci renomowani tarcze więc jak już porozmawiasz to daj znac, tu nie chodzi o że ori są najlepsze na świecie ale o to ze są dobre, prawie każdego dnia sprzedaje w sklepie tarcze BREMBO, BOSCH , ATE, KRAFT (CHINA) najwięcej ATE i przez rok jedna reklamacja KRAFT, i 8 reklamacji ATE i BOSCH do BMW i tylko do BMW przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca rozumiem co mamy sobie udowadniac? [...] Uwazacie ze tak zwane "oryginaly" to najlepsze tarcze na swiecie o wyjatkowej, specjalnej "recepturze" a wszystkie inne sygnowane logo nawet najbardziej renomowanych dostawcow maja gorsza lub specjalnie pogorszona jakosc ?!
Nie. Z doświadczenia wiemy, że statystyka pokazuje, iż w 90% przypadków tarcze z ASO BMW sprawują się lepiej od kupionych w "zwykłym" sklepie. Nie wnikamy w powody. Tak jest i już - bo życie tak pokazuje.

 

Ja wsadziłem do siebie EBC Turbo Groove i klocki Red Stuff z EBC. Po 8-miu tys. km uważam, że zużyte oryginały sprawowały się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Michael narodu nie przekrzyczysz :mrgreen: , a ty jak sobie chcesz to sobie wkładaj zamienniki i wierz dalej ze są takiej samej jakości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rozumiemy sie kolego Gorik. Ja twierdze tylko ze nie istnieje cos takiego jak oryginalna tarcza hamulcowa. Kupujac tarcze sygnowane przez BMW mamy niemal 100% pewnosc ze wyrob bedzie dobry jakosciowo i spelni nasze oczekiwania. Nie znaczy to jednak ze bedzie lepszy od markowego zamiennika. Na rynku mozna trafic na podzespoly roznej jakosci i w roznej cenie a tylko jeden z tych produktow sprzedawany jest ze znaczkiem bmw. W tym roku moze to byc trw a od nastepnego ate etc. Nie istnieje jednak zaden oryginal!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat dotyczy tarcz hamulcowych,więc niech tak zostanie...

Tuleje do wahaczy robi lemförder i tego jestem pewien.Na tych zakupionych w "zwykłym sklepie" logo BMW jest zeszlifowane a są takie same jak OEM

 

...my jednak tutaj o tarczach...

 

Tez kiedyś miałem takie zdanie na temat tarcz OE jak Ty,zmieniłem je jednak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak to fakt ale jest coś takiego jak jakość lub w motoryzacji Aftermarket nie sądzisz chyba że Hortex produkuje dla Biedronki identyczny sok jak dla siebie, są pewne wytyczne których producenci się trzymają lub jest im to na ręke, firma SHELL produkuje olej do skrzyń ZF 6hp/8hp olej ten sprzedają po logo ZF na tyle drogo że wogule nie wypuszczają go pod swoją marką bo SHELL nie należy do drogich olei , i jedynie gdzie można go kupic jako SHELLA to aso BMW ale tu akurat za cene sporo wyższą niz ZF, podobnie może być z tarczami może je robić ATE ale według zamówienia z BMW i każdej ze stron może się to opłacać, lepszy materiał dla producenta +30% - marża dla BMW +50% , a co oni sobie robią na zamiennik ich broszka, części będące odpowiednikiem oryginału produkowane przez np. szanowaną przeze mnie firme SACHS, LEMFORDER pomimo że są bardzo podobne różnią się i to zawsze nie ma takiej części która by się nie różniła choć troche i jestem w stanie w każdej znalezć różnice bez problemu, weżmy tutaj chłodnice BEHR pierwszy montaż BMW aftermarket MADE IN TAIWAN, ORI MADE IN GERMANY, nie wspominając jak się trafi krzywa i są problemy z pasowaniem w ori raczej cięzko, odboje z osłonami E39, E60, E90 producent SACHS na pierwszy montaż o ile odbój jest taki sam to osłona ori jest z gumy a aftermarket z plastiku, czy mam wymieniac dalej????? Te rzeczy z powodów które wymieniłem nie są sporo gorsze ale nikt mi nie powie że są takie same, sory za off MICHAEL nie wierzysz przyjedz podotykasz pooglądasz i się wypowiesz wtedy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie za jakies 20kkm bede chcial wymienic olej w automacie wiec wtedy chetnie sie do Ciebie wybiore to podyskutujemy i o zamiennikach:) Tak jak pisalem nie mam doswiadczenia typu mechanik a swoja wypowiedzi opieram na znajomosci tematu od strony zawieranych kontraktow na dostawe czesci dla poszczegolnych marek. Chetnie poogladam pare modeli tarcz na zywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak wracając do tematu to tu kolega w jednej galerii napisał coś takiego

Akurat pracuje w firmie mahle, podzespoly sa sprzedawane pod nazwa knecht wiec polecam, bo wiem z jaka dbaloscia i precyzja bmw kontroluje jakość podzespołów :) najbardziej wymagajacy klient ;)

Wydaję mi się że tak samo jest z innymi firmami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założyłem klp. Textar na przód.

Przejechane 15kkm głównie autostrady i z kompletem na pokładzie. Prędkości 160 i więcej. Do tej pory poza okresowym popiskiwaniem przy delikatnym hamowaniu w mieście nie zauważyłem żadnych problemów.

Ostre hamowania z grubo ponad 200km/h do 100km/h bez problemów i bić.

 

Poprzednio miałem klocki Galfer 4533 z asygnatą BMW, na tarczach nie odnalazłem oznaczenia.

Kolejne będą Brembo :D

 

EDIT: po ostatniej trasie autostradowej takiej dość ostrej-tj. wielokrotne hamowania z tempa >>200 do ~stówki i chyba się tarcze rozhartowały. Biją niemiłosiernie przy drugim/ponownym hamowaniu. Jak ostygną jest ok...

a dopiero co je pochwaliłem... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
to że textar robi na pierwszy montaż do Bmw np. klocki to nie znaczy że to są te same klocki :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ja właśnie zamówiłem zimmermann sport tarcze i klocki do siebie na przód bo obecne ori bmw przy hamowaniu 80+ tak wibrują, że całe auto dyga a mi brzuch faluje :?

 

W w211 avantgarde 400cdi które miałem kiedyś przez pół roku tarcze i klocki świetnie się sprawdzały, osobiście uważam że lepiej niż "ori" MB które były założone 4t km wcześniej

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Głośne w sensie szumienia czy piszczenia ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) ja kupiłem moją e 60 z nowiutkimi tarczami i klockami ate... zachowywały sie bardzo dobrze ale niestety po około 6 tyś km zaczeło się bicie kierownicy przy hamowaniu i głośne huczenie np przy hamowaniu ze 130 km/h. tak jakby sie już zbyt mocno zagrzewały. Niedawno założyłem oryginalne textary (klocki+tarcze) kupione w bmw, teraz jest ok. Też nie byłem przekonany do textara za 1200zł ale znajomy ze sklepu z częściami powiedział mi że mam lepiej kupić w BMW bo "pewne że bedą problemy na nieoryginalnych tarczach" Podobno problem występuje tylko z przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Kupujcie tarcze za granicą. W Polsce, to jeden złom produkowany przez małe, chińskie rączki. Nawet ATE kupione w sklepie biją jak Gołota przy hamowaniu. Wiele osób się z tym męczy i nie mająa odwagi reklamować, bo słyszą od producenta, że" źle jeżdżą". W Niemczech nikt by się nie odważył sprzedawać takiego szajsu, bo Niemiaszki, by ich puściły z torbami, a Polaczkom wszystko można wcisnąć, bo siedzą cicho.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.