Skocz do zawartości

BMW E60 530D JAKIE TARCZE HAMULCOWE??


irys85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o podpowiedz jakiej firmy założyć tarcze hamulcowe na przód zeby nie drgała kierownica przy hamowaniu.Założyłem ATE i było dobrze miesiąc a teraz już telepie kierownicą.Co myślicie o tych? http://moto.allegro.pl/tarcze-mikoda-nawiercane-bmw-5-e60-e61-przod-310mm-i2863725459.html

A może macie juz jakieś sprawdzone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe....tak oryginalne a Mikoda też jest ok jednak w BMW się nie sprawdza wg mnie.Miałem w jednej i była porażka natomiast w Alfie Romeo 159 zachowują się rewelacyjnie.

Do Bmw sporo osób wrzuca min. ATE ,Zimermana+ klocki tej samej firmy najczęściej :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś Ty uparty chłopie... Piszą Ci wszyscy że tylko oryginalne nie powodują kłopotów, a ty swoje. Wydasz 500zł na te z linku, a za miesiąc kolejne 1000zł na oryginalne bo na tych pierwszych będzie kupa. Chytry dwa razy traci. Twoja sprawa. Chcesz rad ale ich nie słuchasz.

Ps. Też skusiłem się na ATE (jest lipa), ale następne tylko z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Co do Mikody- jest to bardzo dobra jakościowa marka- nie wiem jak sie sprawuje w E60 ale w MKIII w połaczeniu z klockiem ATE jest naprawde dobrze! co prawda MKIII jest duuuuzo mniejszym i lżeszym autem ale osobiście zjechalem juz 2 takie zestawy oba wytrzymaly ok 60-70 tys bez najmniejszych drgań, bic pisków czy czegoś podobnego,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze zaryzykował ebc (ale nie podstawowe). Co prawda na nich nie jeździłem jeszcze, ale mam zamiar je przetestować.

 

Założyłem tarcze TurboGroove + klocki GreenStuff do Jaga XK8 - w tym aucie każde inne tarcze wytrzymywały 100km i była absolutna rewelacja.

 

Sądzę, że w E60/E61 też się sprawdzą!

 

A może ktoś je już miał na aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja bym jeszcze zaryzykował ebc (ale nie podstawowe). Co prawda na nich nie jeździłem jeszcze, ale mam zamiar je przetestować.

A może ktoś je już miał na aucie?

Ja mam (Turbo Groove + Red Stuff) i następny set będzie na... oryginałach! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Po ciężkich przejściach moge wszystkim śmiało powiedzieć ze do e60 530d na przód trzeba założyć oryginalne tarcze.Na tył założyłem zestaw textara i wszystko super się sprawuje.Przód oryginalne tarcze z oryginalnymi klockami,tył textar i hamowanie z 200km/h nie stanowi problemu.Tarcze się nie krzywią i nie myśle o tym czy hamować delikatnie poprostu używam hamulca tak jak mi pasuje.Na przód żadnych zamienników,szkoda waszych nerwów i pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po ciężkich przejściach moge wszystkim śmiało powiedzieć ze do e60 530d na przód trzeba założyć oryginalne tarcze.Na tył założyłem zestaw textara i wszystko super się sprawuje.Przód oryginalne tarcze z oryginalnymi klockami,tył textar i hamowanie z 200km/h nie stanowi problemu.Tarcze się nie krzywią i nie myśle o tym czy hamować delikatnie poprostu używam hamulca tak jak mi pasuje.Na przód żadnych zamienników,szkoda waszych nerwów i pieniędzy.

 

haha ciekawe jakie firmy dostajecie tarcze w aso bo z tego co wiem bmw nie produkuje klocków ani tarcz. to jest tak jak kopiłem wycieraczki "orginal bmw 76€" produkowane prze bosch :D moglem od razu na ebey kupic za boscha za 25€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie produkuje ani tarcz ani klocków czy też wycieraczek zleca to firmom które produkują także zamienniki ale towar dla bmw jest wykonywany z lepszych materiałów np. przykład podanych przez ciebie wycieraczek Boscha miałem Ori. mam teraz Boscha i mogę powiedzieć że do Ori. im dużo brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
potwierdzam to co pisze kszelu jak chcecie zapomniec o hamulcach to tylko ori u mnie teraz jest promocja i na oryginały jest żniżka od 20 do 40%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to może inaczej przyjedz z tarczami BOSCHA , ATE , ZIMERMANN zakładamy hamujemy z 200 x 5 jeśli przeżyją powiedzmy że do twojej F10 masz ori hamulce w gratisie mam akurat od ręki przód i tył wchodzisz w to? a może inaczej mam na warsztacie około 10 kpl ATE i BOSCH które sie pogieły po paru tyś może chcesz zobaczyć, a może ty poprostu nic nie wiesz o hamulcach w BMW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie produkuje ani tarcz ani klocków czy też wycieraczek zleca to firmom które produkują także zamienniki ale towar dla bmw jest wykonywany z lepszych materiałów np. przykład podanych przez ciebie wycieraczek Boscha miałem Ori. mam teraz Boscha i mogę powiedzieć że do Ori. im dużo brakuje

 

dokładnie wycieraczki Bosch ze sklepu intercars wytrzymały pół roku , ori miałem wcześniej 2 lata chociaż też Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej przyjedz z tarczami BOSCHA , ATE , ZIMERMANN zakładamy hamujemy z 200 x 5 jeśli przeżyją powiedzmy że do twojradoej F10 masz ori hamulce w gratisie mam akurat od ręki przód i tył wchodzisz w to? a może inaczej mam na warsztacie około 10 kpl ATE i BOSCH które sie pogieły po paru tyś może chcesz zobaczyć, a może ty poprostu nic nie wiesz o hamulcach w BMW?

Ja tez kiedys pisalem,ze mam w mojej 535d tarcze ATE i jestem zadowolony :duh:

Aktualnie jestem po wymianie na nowy komplet oryginalow,gdyz ATE sie pokrzywily po 20 tys praktycznie autostradowego przebiegu.Byly jak nowe,niestety krzywe...

Byc moze to ja je zalatwilem bo na nie calkiem zimne dalem strumien z karchera...,nie wiem :?

Tak czy inaczej nie oryginalnych juz raczej nie kupie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie jeśli chodzi o ATE i 535d/545i/550i to tu problem jest najbardziej nasilony i już pare prawie nowych kompletów wymieniłem b.małe przebiegi po głębszej analizie wygląda na to że to taka podróbka ori niby podobne ale sporo cięższe (pewnie z tego też powodu pare piast wymieniłem przebiegi 100tkm w tym dwie osoby z forum) i wewnętrzna część ta przynitowana w ATE jest ze stali a w oryginale ze stopu aluminium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.