Skocz do zawartości

520 + LPG SMOK !!!!!!!!!!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Koleś mój posiada E34 520+LPG rocznik 89. Problem tkwi w ilości spalanego gazu, mianowicie na trasie przy prędkości ok. 110-120 km/h spalanie wychodzi rzędu 16-17 l/100 km (jeszcze do przyjęcia :mad2: ) ale cała sprawa ma się źle gdy musi jeździć tylko po mieście. Wtedy spalanie osiąga przerażające wartości ok. 25-27 l/100 km. :jawdrop: :duh: Czy te silniki mają taki popyt na gaz ???? Może ktoś wie co nie jest tak. Gaz tankowany tylko na renomowanych stacjach.

 

Proszę o pomoc :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja mam 520i 24v na gazie (nie sekwencja). Nie jezdze duzo w miescie, bo w takowym nie mieszkam :) Ale teraz, tzn w zimie, jezdzilem calkiem sporo po drogach 28 kolejności odśnieżania :wink: z prędkością nie wiekszą niż 60 km. Mimo to, spalila mi dokladnie 11,5l na 100. Czekam z niecierpliwościa na lato, tańszy gaz i mniejsze spalanie!!!! :twisted2: To prawda, co twierdza koledzy w innych postach, najwazniejszy jest fachowiec! Mialem tzw. "okazję" żeby założyć tanio gaz, na szczęście nie poleciałem na to, założyłem u gościa, który robi właściwie tylko BMW i jestem po prostu SZCZESLIWY!!!!!! Pozdrawiam i życzę małego spalania!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by też wymienić filterki, ewentualnie spuścić olej z reduktora chyba, że reduktor jest już wyeksploatowany to też objawia się dużym spalanie wtedy trzeba go zregenerować albo lepiej wymienić na nowy.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś mój posiada E34 520+LPG rocznik 89.

A wiec silnik M20. Uzytkowalem dokladnie takie auto przez 5 lat na LPG i srednia spalania (miasto+trasa) zawsze wynosila 10 - 12 litrow LPG. Liczby podane przez Ciebie sa zatem wrecz kosmiczne.

 

Widziales moze progam "Usterka" na TVN dotyczacy instalacji gazowej? Tam nieudolni gazownicy zapychali filtr powietrza gabkami i matami, zeby wytworzyc sztuczne podcisnienie wtlaczajace gaz do ukladu dolotowego - efekt byl taki, ze samochod co prawda jechal i nie gasl ale spalal kosmiczne ilosci gazu. Z doswiadczenia wiem, ze wszelkiego rodzaju "zaslepianie" filtrow powietrza to trick stosowany przez wielu pseudogazownikow wiec moze warto to sprawdzic.

 

P.S.

Tych wszystkich psudofachowcow powinno sie zamykac. A swoja droga kto przyz zdrowych zmyslach dokonal odbioru takiej fuszerki :duh: ?

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój e34 520 12v instalacja BRC jednopunktowy wtrysk: miasto 15-17, trasa 10-12,5... myślałem że będzie mniej, czekam na lato:)

 

jaki jednopunktowy wtrysk, chyba chodiz ci o II generacje z mikserem.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mój e34 520 12v instalacja BRC jednopunktowy wtrysk: miasto 15-17, trasa 10-12,5... myślałem że będzie mniej, czekam na lato:)

 

jaki jednopunktowy wtrysk, chyba chodiz ci o II generacje z mikserem.

 

Tak chodziło mi właśnie o instalacje II gen z mikserem, sorry za błąd...

Ale myśle że palić mniej niż 15 nie będzie po mieście, trasa właście powinno być w granicach 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.